• berbat ötesi yönetilmekte.

hala ve hala. birileri artık şuna el koysa iyi olur. kulübün parası yok ama para kazanmak için en önemli yer içler acısı.

az evvel yine girdim. 2 tişört beğendim. bedeni yok. mantıklı bedenlerin hiçbir yok. xl falan var.

demba ba geldiğinde giydiği gururlan tişörtü zaten yok. halbuki o gazla piyasaya çıksa yok satardı.

ee siteden boxer beğendim. stokta yok.

o yok bu yok. hiçbir şey yok. 2 yıldır tişört alamıyorum ulan izmir kartal yuvasından. mağazaya giderim rengi yok bedeni yok. siteye girerim rengi yok bedeni yok modeli yok.

kahve ve bira bardağı sapığı bir insan olarak zaten yıllardır bombok 3-5 bardak görmekten sıkıldım. doğru düzgün 20-30 model çıkarsalar satacak halbuki.

yapacağınız işe sokayım valla ya. mağazacılık tecrübesi olan gönüllü 5 taraftara bırakın şu işi vallahi ciro 20 katına çıkar. o kadar iddialıyım. buradan sorumlu olan arkadaşın yemin ederim zikinde değil burası.

al işte 20 tllik havlu alıp çıkıcam sadece koca siteden. halbuki stok ve beden olsa 3 tişört 1 boxer ve büyük ihtimal bardak alıp ayak üstü minimum 100 tllik satış yapabilirlerdi sırf bana. bir de diğer binlerce insanı düşün.
  • izmir bornova mağazasında çalışanlarına, teşekkürü borç bildiğim yuvamız. anne babama almak istediğim hediye için, reyondaki bütün ürünlerin tek tek fotoğraflarını çekip tüm bedenleri ve fiyatlarını bana whatsapp aracılığıyla gönderdiler.

çalışanlarının hiçbirini daha önceden tanımıyorum. telefonla arayan bir müşteri için bu kadar uğraştıklarını görünce gerçekten mutlu oldum.

işte bu yüzden store değil de, yuva sanırım!
  • son derece yetersiz bir internet sitesine sahip. bi kere satış işlemlerinde hepsiburadayı kullandığı için baştan eksi puanla başlıyor. ayrıca istanbul mağazalarında bulunan bazı ürünler sitede yok. örneğin beşiktaş logolu boş cdler, bardak altlığı. mesela sitede bardak altlığı bulsaydım 2 tane sipariş verecek üstüne de hazır kargo çıkmışken 1 adet çanta, 1 adet plaj havlusu ve belki başka ıvır zıvırlar daha ekleyecektim. lakin şimdi vazgeçtim. bi ara izmirde sadece ama sadece 1 adet bulunan mağazasına yolum düşerserse (ki şuana kadar henüz düşmedi çünkü yeri bence çok ters, fenerium mağazasının ise izmirin en güzel yerinde olduğunu da belirteyim) bir şeyler alırım. ondan sonra da neden fenerbahçe daha çok satış yapıyor deriz. adam (tüpçü) neredeyse 6 yıldır kulubun başında, lisanslı ürünler konusunda 1 adım ilerlemediği gibi bana kalırsa oldukça geriledi kulup. eskiden internet sitesinden zevkle alışverişler yapmışlığım vardı çünkü.
    ayrıca sen 100 yılda üretilen ve acayip sevilen bağcıklı formayı neden hala klasik olarak satmıyorsun? benim gibi formayla uzak ara işi olmayan adam bile sırf hatıra diye alırım o formayı. (eskiden alamadık çünkü maddi durum iyi değildi o yıllarda) ve o forma hala deli gibi satar diye düşünüyorum.

ha şunu da ekleyeyim. sitede çanta baktım az önce. sittin tane çanta resmi var ama yarısından çoğunda bu ürün temin edilelememektedir yazıyor. bu resmen ayıp ya.

son olarak şunu diyeyim. her ne kadar canım kulubümden ürün almak istesemde yemin ediyorum, yalanım varsa allah bin belamı versin ki, ürünlere ödeyeceğim paranın 1 kuruşu bile demirörenin işine yarayacak, onun cebine gidecek diye vallaha içinde bir burukluk bir soğukluk var. satın alıp almama konusunda içimde fırtınalar kopuyor.

benden 5000 kat daha fanatik, uğruna en yakın arkadaşı ile kavga edebilecek kadar fanatik beşiktaşlı arkadaşımın evine gittim geçen. tabi evde sittin tane lisanslı ürün var. mouse pad i bile lisanslı almış. o adam bile geldi dedi ki "ulan biz kulube destek olalım diye götümüzü yırtıyoruz ama bu paralar demirörene yarıyor diye içim yanıyor be abi. bizim paraları antep başkanı ile beraber bi güzel yiyorlar" dedi ya işte o an gözümden yaş geldi be sözlük.

yeter be.
  • başarılı bir tasarımcı ile anlaşmalılar mutlaka. yeni sezon ürünlerine bakıyorum. hala çok kötü dizaynlar var. sadelik denilen kavramdan haberleri yok. sadelik sadelik.

burdan alınan her üründe 90 cm beşiktaş yazısı olmak zorunda değil. kartal yuvası yöneticisine mail attım konu ile ilgili geri dönmedi. başka kime ulaşabilirim bilmiyorum. ya da black eagle yazıları, kara kartal yazıları falan koymak zorunda değiller illa.

basit sade ürünler. küçük yazılı logolu ürünler. hatta yazısız ve logosuz ürünler gerekiyor. evvela beşiktaş markası için bir tekstil amblemi yaratılmalı (ne demek istediğimi merak edenler feneriumdaki kazaklara yada polo yaka tişörtlere falan bakabilirler)

bu amblem kesinlikle beşiktaş logosu ya da yazısı barındırmamalı. şimdi işyerinde polo yaka tişört giyen adam üzerinde 55 cm karakartal yazan bir tişört giyebilri mi? asla!! ama üzerinde yazı ve logo olmayan sadece bir tekstil amblemi barındıran bir ürün olsa rahatça giyer.

ben başka markadan beyaz kazak alacağıma yada düz beyaz polo yaka alacağıma beşiktaştan alırım. bunu anlamaları lazım.

tekstil ambleminden ne kasdettiğimi anlamayanlar yoktur sanırım.
    http://www.eukicks.com/…/05-23-lacoste-green4-1.jpg
    http://www.poloshirt-online.com/…lo-t-shirts-40.jpg

ek: mesela sırf şuan aklıma geldi diye yazayım. maksat fikir olsun. beşiktaş ambleminin ana hatları saydam olarak kullanılabilir mesela. üzerinde yazı çizgi olmayacak.
    aşırı derecede paint terktir uyarayım. http://e1205.hizliresim.com/x/q/6gn1y.jpg
    böyle bir amblemi saydam olarak kazaklara tişörtlere koyacaksın. beşiktaş ürünü olduğunu dikkatli gözler olmadan kimse anlamaycak. marka olacaksın. böylece istersen iş toplantısında bile giy.
  • soyle bir mont da satan kurum.

su montu tasarlayan adama 1 ay sunu giyme cezasi vereceksin aslinda... baktikca guluyorum.
  • 3-4 ay önce bir tatil yapayım dedim. gittiğim yere havlu götürmeyi unutmuşum. kartal yuvası'nın internette çok güzel bir havlusu vardı. simsiyah, sade, üst kısmında besiktas yazan, altında da armanın bulunduğu.

hatta buldum o havluyu, buyrun: http://www.kartalyuvasi.com.tr/pinfo.asp?pid=43608

şu an 22,90 olarak görünüyor. o sıralar da 20 lira falandı zaten. girdim kartal yuvası mağazasına. soruyorum havluyu, yok. "o ürün kalktı efendim", dediler. tamam sağlık olsun başka havlu alayım o zaman dedim. eleman çıkardı iki tane örnek. hiçbir şeye benzemiyor. 40 ya da 45 lira da fiyat verdi. kalsın dedim. bari gelmişken bişeyler alayım, boş çıkmiyim dedim. terlik alayım dedim. bakıyorum en az 10-15 çeşit terlik var ve inanın 13-14 yaşında olsam yine giymem. ancak bu kadar rezalet tasarımlar olabilir. en son dedim sizin yapacağınız işe ne diyeyim, çıktım. ya arkadaş siyahla beyaz senin renklerin. bu renklerle bu kadar başarısız ürünler yapabilmek için özel marifet gerekiyor. yap simsiyah terliği, yaz kenarına ufak bjk. bu kadar mı zor? biraz adidas'ın terliklerine bak, ne bileyim.
  • tasarım işini kim yapıyorsa ya 15 yaşında ya da içindeki çocuğu öldürememiş.

http://www.kartalyuvasi.com.tr/…antrasit-gri-p-4153

mesela bu. bence güzel bi tişört. white/black konseptini sevdim. ciddi ciddi alır giyerim yazın ben bunu. ki yazı biraz fazla büyük olsa da olsun.

ama o alttaki life and death ne abiler:( yapmayın şunu ya. ne olur ya. gözünüzü seveyim yapmayın. abi şu çocukluktan vazgeçseniz cironuzu 2 ye katlayacaksınız. yemin ediyorum. ben ne zamandır hiçbir şey almıyorum artık. kartal yuvasından soğudum diyebilirim. gezesim bile gelmiyor mağazaları artık cunku 10-15 yaş arası dizaynlar hep. hep böyle şeyler cunku. sadelik diye bir şey yok. ölüm ve yaşam nedir ya?? ne gerek var böyle arabesk şeyler yazmaya. white and black yaz geç. neyine yetmiyor? hazır üretiyoruz boş gitmesin şurasına da bunu yazalım kafası nedir yahu???

illa sağa sola sürekli bir şeyler sokuşturcaklar. kulübün efsane armasının üstüne kartal simgesi sokuşturma saçmalığı vardı bi arada. http://goo.gl/kh2vtp ya bizim armamız zaten dünya güzeli. tek başına asil, asaletli. ne gerek var kartala martala ötesinde berisinde.

ya siyah beyaz zaten sadelik demektir. beşiktaş sadelik demektir. http://goo.gl/6pfjbs budur arkadaş beşiktaş.
    http://images.hepsiburada.com/…/sporbjk7310109b.jpg bu değil ya.

nolur yapmayın vazgeçin şundan artık. sadeliğe yeltenseniz yemin ediyorum her sene 200-300 tl sırf ben tişört alırım zaten. kotonu mudoyu zengin ettim sizin bu boktan dizaynlarınız yüzünden. zira benim gibi benzer düşünen çok adam var etrafımda 30-40 üstü yaşa sahip. ya bunlar sırf kotonda satılan düz beyaz ve düz siyah tişörtü çıkarsa zaten her sene 200 tllik alıyorum ben onlardan en az 10 tane. kafa yok ki bizim kartal yuvasında.
  • yazacaklarım bağdat caddesi şubesi için geçerli, ama o şubedeki görevlinin iddiasına göre bütün şubeler için geçerliymiş:

formanın arkasına ali ismail korkmaz yazdırmak istedim, reddettiler. sebebi de; geçen biri ethem sarısülük yazdırmış, yöneticileri bunu duymuş mu görmüş mü her neyse, büyük olay çıkmış, fırça kaymış ve gezi eylemlerine destek verip ölenlerin isimlerinin formaya yazılması yasaklanmış.

yapacak çok yorumum, edecek çok bedduam var ama şimdi burada susuyorum.
  • http://g1206.hizliresim.com/y/m/881ff.jpg

şampiyon olduğumuz gün söylediğim üzere gittim 3ü birarada tişörtünü aldım.

2 temel konudan bahsedeceğim;

1-basketbol formaları gelecek mi sorum üzerine kartal yuvasındaki kardeş dediki, "bu tişört çıktı ama hiç satmıyor. daha evvel basket formaları üretildi ama hiç satmadı, o yüzden sonradan gelmemeye başladı. basketbol forması çıksa o da satmayacak. taraftar almıyor hiçbir şey. seneye basketbol forması muhtemelen üretecekler ama o da satmayacak. sonra yine üretmeyecekler" dedi. bu ayrı konu

2-ben bu tişörtü giymek için almadım. sikseler böyle her yeri logolu hiçbir tişörtü gitmem hayatım boyunca markası ne olursa olsun. armut gibi polo logosu olan tişörtleri bile sevmiyorum ben düşün. sadece kulübe destek ve şevk olsun diye aldım. hepsi bu. hatta yanında 1 tane daha feda tişörtü ve el havlusu da aldım gitmişken.

ama çok mutlu değilim. neden?
    -taraftarın ilgisizliği acıklı.
    -tişört açıkcası bok gibi. inanılmaz özensiz ve kötü bir dizayn. tek güzelliği arkada efsane kadronun adının yazılması bence. bir de 3 kupanın resminin olması. hatıra olarak yıllarca saklarım ama özensizlikler kafa yedirtir. lig kupası altında türkiye kupası yazısı, türkiye kupası altında lig şampiyonluğu yazısı var. deron williamsın adı yazılı ama semih erden yok. adam morrison var. isimler ne alfabetik ne mevki ne de forma numarasına göre dizilmiş. böylece mesela kemp ve can akın en altta kalmış. adem ören üstlerde falan. çok önemli değil aslında ama en azından bir mantıklı sıralama olabilirdi (forma numarası gibi)

bunun dışında tişörtün kesimi falan iyi ama yukarıdaki baskı hataları şaka gibi. bu kartal yuvası hala ve hala bok gibi yönetiliyor bu çok açık. bu işle kim sorumlu ise görevden alınıp yerine profesyonel bir mağaza yöneticisi gelmelidir.

kartal yuvaları hobi gibi yönetmemeliler. bir marka gibi yönetmeliler. mavi jeans, levis, gap, dkny, loft vs nasıl yönetiliyorsa aynı öyle. kaliteli özenli. sistemli, kurumsal.

öyle işte aklıma geldikçe yazacağım bunu ben.
  • nbade hep goruldugu gibi sporcularin oyuncaklarini yaparlarsa aninda satin alirim.

ornekler nba de çok. jordanin potaya smaç basarkenki figuru gibi falan.

bence dusunmeliler. david hawkins figürü yapsalar kim satin almaz?

ek: ne demek istedigimi anlamayanlar googlea nba player toys yazip görsellere bakabilir.
hesabın var mı? giriş yap