• general patton filminde omar bradley'i mükemmel canlandırmış aktör. sanıyorum hollywood'un yaşayan en yaşlı aktörüydü. çok sempatik, babacan bir amcaydı. kendisini hiç unutmayacağız.
  • daha mj'in kırkı çıkmadan, marlon brando'nun "kadim dostum" dediği karl malden'in ölümüyle de üzüldük.
    bir yüzyıla yakın süre yaşadı ve işine saygıyla bağlı kaldı;

"i love every movie i've been in, even the bad ones, every tv series, every play, because i love to work. it's what keeps me going."
  • bugun 97. yas gununu kutlayan ayakli sinema tarihi. asil adi "mladen sekulovich" olan aktor 22 mart 1912, chicago, illinois amerika dogumlu. dede bugune kadar 70 filmde rol almis ve bir adette oscar heykelcigi sahibi.
  • daha uc ay once 97. dogum gununu kutlayıp, hadi dayan 100'e az kaldı dediğimiz ama bugun dunyamizi terk eden buyuk ustad.

3 sene daha daha sabredebilseydi asırlık bir insan olarak tarihe adını altın harflerle yazdıracaktı oysa ki...
  • en güzel rolündeki adıyla harold mitchell **sessiz sedasız çekip gitmiş bir gece vakti uykusunda 97 yaşında. ardında sıcacık karakterler bırakmış ve biz de mj'e biraz fazlaca kaptırmış olacağız ki ancak iki gün sonra farkına varmışız.
  • gerçek adı mladen sekulovich ,yugoslav göçmenlerinin çocuğu olarak doğduğu amerikada yıllarca hollywood'un aranan karakter oyuncularından birisi olmuş aktör. 1951 yılında a streetcar named desire filmindeki mitch rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu oscar'ını kazanmıştır.
  • marlon brando ve kirk douglas'ın kadim dostu, yeteneklerinin yanında burnuyla da hatırlanan, elia kazan ile tanışmasaydı gerçek adıyla yani mladen sekulovich olarak anılacak olan, tiyatro deneyimini sinemasal bir kompozisyonla taçlandıran, peder barry rolü ile beni benden alan ve marlon brando ile filmin ( on the waterfront) ışığını paylaşan, işkolik, evine bağlı, michael douglas'ı efsane dizi için önerip bok kafa douglas'ın ünlü olmasına katkıda bulunan, iri cüssesi ve burnuyla bir zaman italyanların gözdesi, elia kazan'ın amerikan karşıtlığıyla suçlandığı zaman ona en çok desteği veren benzersiz aktördür.
  • san francisco sokaklari dizisinden tanidigimiz, sevkatli bakisli, patates burunlu aktor.
  • patates burunlu büyük aktör.
hesabın var mı? giriş yap