• kara kapkara bir araba olsa
    yazılsam duvarlara
    kalmasa aklım buralarda
    uzun uzun yollar vardı
    kara araba da vardı
    ama gitme demişti o bana
    kal kal kal yanımda
    dedi bana çıkma sakın yataktan
    sarıl bana binme o arabaya

kara kara
    kal kal kal yanımda
    sar sar sar bir daha

(bkz: dandadadan)
    (bkz: sen bana birini android)
  • dinleyince, daha ne olduğunu anlamadan, elle tutulabilir kıvamda bir hüzüne kavuşabildiğiniz dandanadan şarkısı. bir de yanılmıyorsam, 2 aralık 2006 tarihli makina'da canlı izledik bunu.
  • kal kal kal yanımda
    dedi bana
    çıkma sakın yataktan
    sarıl bana

binme o arabaya. kal kal kal yanımda, sar sar bi' daha...

dandadadan konserlerinin en can alıcı kısmı. özlemler, duygular, hezeyanlar, umutlar, korkular üzerine birkaç satır işte..
  • $ahane bir heavy sound'a sahip manyagin oglu gibi defalarca dinlenebilecek super $arki.. (bkz: ranable)
  • etiketlenen anılarla beraber yıkıp bitiren bir şarkı olma özelliğini ikiye, üçe katlayan bir şarkıdır. *

"...kal kal kal yanimda
    dedi bana çikma sakın yataktan
    sarıl bana
    binme o arabaya..."
  • sinematografisi olan şarkıdır. hayal etmek için çok az alan bırakıyor.
  • vanilla skya soundtrack olucak sarkıdır. tom cruise'un cameron diaz'ın arabasına bindiği sahneye cuk oturur. malum araba mavidir ama filmin devamıyla birlikte aslında arabanın kara araba olduğu da anlaşılır. tom cruise da köprüden uçarken aklından şu dizeleri geçirir;
    kal kal kal yanımda
    dedi bana çıkma sakın yataktan
    sarıl bana binme o arabaya...
  • bıkmadan dinlenebilecek şarkılar listesinin daimi elemanı
  • dinleyip dinleyip sözlerine bir türlü anlam veremediğim şarkı (idi)... ta ki bir gitme hali ile karşı karşıya kalıncaya dek.. kafaya düşen newton elması oldu hüzün.. bu şarkı geldi akla..
  • insanı gece gece anlamsız şekilde bağırtma potansiyeli taşıyan müthiş şarkı. albümün en iyisi.
hesabın var mı? giriş yap