• sabah sabah reklam tabelasıyla pazartesi sendromu bırakmamış yeni davut güloğlu albümü

arka planda bir patlama olmuş ortalık cehenneme dönmüş
    davut güloğlu süpermen edasıyla önde duruyor gözleri ufukta yanında kocaman
    puntalarla "kapak olsun" yazıyor
    salndalyeden kaydfım gulerken
  • soz konusu albumun lansman afisinde ulu davut hafif transparan bir atlet ile yogun bir alev yigininin onunde muzaffer bir eda ile poz vermis gozukmektedir. tabii ki bu son derece absurd tablo akla bir takim eglenceli senaryolar getirmektedir, soyle ki :

1 - davut'un bir angajman umdugu hatun kisi, yazdigi sevda mektubunu cemaat icinde afise etmis, davut maymun olmus, davut'un karizmasi dibe vurmustur. durumu hazmedemeyen kahramanimiz, sorunu kokten cozmek icin kizin arabasina bomba koymus, "ula bu da sana kapak olsun iste" diyerek uzaktan kumanda ile arabayi patlatmistir, ne acidir ki, kendi arabasini dakikalarca ter dokerek patlayan arabayla tampon tampona park ettigini tamamen unutmustur davut.

2 - davut bir ic giyim firmasinin daveti uzerine mankenlerle birlikte podyuma cikmayi kabul etmis, heyecanla hazirlanmis, forma girmek icin kosu bantlarinda helak olmustur. defile gunu podyuma ciktiginda, sunucunun kendisini once "iste dursun guloglu" seklinde lanse etmesi, ardindan da "..tabii bu modelimiz daha besili bisepsler ile daha cekici duracaktir" diye hakkinda ileri geri konusmasi sonucunda tepesi atmis, don, boxer, jartiyer ne varsa tutusturarak, defile binasini kundaklamis, "ahanda kapak olsun sizin modaniza" diyerek uzaklasmistir.

3 - davut karadeniz bolgesinden bagimsiz milletvekili adayi olmaya karar vermis, halkin kosulsuz destegini alacagina inanmistir. ne yazik ki davut yuksek secim kurulu'na yaptigi basvuruda belirli bir il secmesi gerektigini bilmediginden, "aday oldugunuz il" sorusunu "ussaklarin diyari" seklinde yanitlamis, kurul basvurunun usak'tan geldigini dusunerek isleme almis, davut karadeniz bolgesinde kampanya yaparken mangirlari dokmus, ancak secim gecesinde aci gercekle karsilasabilmistir. duruma tepkisini ogrenim gordugu ilkokulu dinamitleyerek dile getiren davut, "aha bu da bana kapak olsun" diyerek sorumlulugu tamamen kendi ustune almistir.
  • davut güloğlu'nun orçun kunek'inkilere rahmet okutan albüm ismi. aynı adlı şarkıyı dinlemek için sabırsızlanıyorum.
  • ankara'nın göbeğinde koskoca bi afişte yazan yazı...
    davut güloğlu'nun yeni albümü olsa gerek..
  • buda sana kapak olsun şeklinde bir kardeşi bulunan ifade.
  • sikko şarkı kategorisinde başarılı bir sikko şarkı. fazla bir beklenti içinde olmayınca kendini dinletiyor. youtube klibinin altındaki yorumların bir kısmını parayla yazdırdıklarını düşünüyorum.
  • rap sevmem ama acayip sardı. t-rap yapmayan bi’ komşunun yks’ye çalışan oğlunun kaldığı canım memlekette, kaliteli gerçek rap dinlemek lütuf oldu artık. nostaljik kaliteli rap gibi iş çıkarmışlar. üreticileri zerre tanımıyorum (bilindik rapçiler dışında kimseyi bilmem), z kuşağından olmadıklarını temenni ediyorum.
  • tam anlamıyla the real turkish rap olan şarkı.

öncelikle bu şarkının tiktok'da aktığına çok mutluyum çünkü gerçek anlamda türkçe rap'in böylesine mainstream oluşu harika bir his,benim gibi gençliğinizi bu müziğe yıkmayan biriyseniz anlayamazsınız :)

bir şeyi tanımak ve anlamak için gereken şeylerden bir tanesi de mazisini bilmektir, şimdi sizi şöyle bir tutup 95 - 2000 arasına alıp götürmek istiyorum. imkansızlığın ve bilgisizliğin cepte oluşu ve yabancı bir ülkede yeni tanışılan bir müziğin türkçe versiyonunu ilk olarak yapıyor, ülkenize rap müzik götürüyorsunuz. siz de dahil herkes amatör ve bu işin bir ustası yok, almanyada türkler tarafından verilen bir savaşı var. bu müzik nasılsa amerikada zencilerin isyanıyla bütünleştiyse türkiye kısmında da almanyada nazilere karşı olan türklerin isyanı olarak başlamıştır.

türkçe rap bir nevi bir gurbetçinin isyan marşıdır özünde. neyse dedik ya imkasızlık ve bilgisizlik. dönün bakın 95 - 2005 arası beatlere, hepsin de acemice ve bugün cringe de gelebilecek basic sample seçimleri görürsünüz, arabeskin bu müzikte önce beatlerde sample ve nakarat olarak yeri olmuştur.

işte bu şarkıda bugün 2024 yılında sizi o zamanlara alıp götürüyor, tadını bilenlere old school'un müthiş tadını veriyor.

arabesk,acemice fakat utanç verici tatlı bir nakarat dinliyorsunuz,sonrasında def2easy'nin o tadına doyum olmaz flowları...

def.. resmen akıyor verse'da. bir insan bu kadar mı güzel rap yapar? %100 sokak, %100 orjinal. nakaratsa 95-2000li yılların acemi tatlılığı içerisinde, teknik olarak mide bulandıran bir arabesk, başarısız bir nakarat. fakat gel gelelim acemiliğin o saf sevgisi ve heyecanı ile dolu.

şarkı ise def verse'ü içerisinde ve kliple geçmişe selam çakıyor, boe b'nin önünde saygı ile eğiliyor..

33 yaşında 34 yollarındayım, bana bu mükemmel tatlılıkta old school işi verdiğin için eğer beni okuyorsan teşekkür ederim def.

gözlerim dolu dolu sevinçle dinliyorum şarkıyı.

burda bi defa artistlik edersin / atarla gelirsin takarlar gidersin! :)
  • güzel bir de klibi yayınlandı.

geceleri dolaşırken istanbul tenhalığında, eşlik eden bir güzellik bu. yapanlara teşekkür ediyorum. gerçekten çok iyi olmuş.
  • keko eğlendirici sikko ötesi boktan parça. ınstagram'ın şu aralar bitki örtüsü.
hesabın var mı? giriş yap