• kanyon civarı anneler örgütlenmesi:
    "o tabaktaki bitecek"
  • ben bulunduğum yerde sinirden kudurdum, o adamın ruh halini tahmin edemiyorum. birisi de demez mi biz ne yapıyoruz? aynı fikre sahip bir kalabalığın nasıl kolayca akıl tutulmasına yakalanabildiğini örnekleyen bir video bu.
    biz fikir özgürlüğü için buradayız diyoruz, şu olana bak.

(bkz: taksim eylemcilerinin yaptığı hatalar)

https://www.youtube.com/watch?v=e5bcfuofa7w

edit: anlayamayanlar olmuş düzgün açıklama koymadığım için özür dilerim. taksim direnişi ile alakalı olarak 5 haziran 2013'te kanyon avm'de diğer avm'lerde eşzamanlı yapılan boykotu desteklemeyen bir adama karşı uygulanan baskıyı sergileyen bir video.
  • sürü psikolojisinin en güzel örneklerinden bir tanesi. bir kişinin de "bi dakika, adam bir şey yapmıyor ki lan" diyememesi çok tuhaf.

vay ak.
  • dün kendine yapılanı, bugün kendisi gibi düşünmeyene yapanların baskısıdır. buradan da net bir şekilde anlayabileceğimiz gibi dün zulüm gören, yarın başa geçtiğinde zulüm eder.
  • dün akşam arkadaşlarımla direnişimizi yapıp dönüşte 2 bira içmek için evimize yakın mahallemizdeki ortası ağaçlık kenarları yürüyüş alanı olan bir mekanda oturduk, ışığı rahatsız ettiği için sokak lambasını direk dibindeki sigortadan kapattık ve öyle oturduk. henüz ilk bira bitmeden biraz aşağıdaki camiye giden bir dayı elinde tesbihle yanımıza yanaştı, biz tam hayırdır ne oluyor derken amca geldi ve "gençler sabah namazına giderken burası çok karanlık oluyor sizden ricam oturmanız bittiğinde o lambayı geri açın, afiyet olsun iyi akşamlar" dedi ve camiye doğru gitti. biz "tamam dayı sen merak etme açarız, allah kabul etsin" dedik ve herkes hayatına kaldığı yerden devam etti.

bunu şunun için anlattım; bu ülke bugün böyle direnişler gösteriyorsa, gençler hiç bir siyasi ideolojinin arkasından koşmadan haklarını arıyorsa emin olun din tüccarı yobazlar kadar, laiklik tüccarı yobazlardan çektikleri içindir. şu ortamın oluşmasında akp gibi bir partinin ne kadar payı varsa aynı şekil chp ve mhp gibi muhalefet partilerininde payı vardır.

bunlar gibiler türkiye'de kendini hep halkın üzerinde gördüler, bunlar yüzünden akp gibi bir parti kuruldu, şimdide haklı olan direnişimizi baltalıyorlar, eğer bir şeyleri yoluna oturtacaksak önce kendimizden başlamalıyız, burada yapılan terbiyesizliktir, destek verme adı altında köstek olmaktır.

namaza giden bir amca ile birasını içen gençler canım gülüm şeklinde anlaştığı gün başarmış olacağız, masasında oturup kimseye ses etmeden ve terbiyesini bozmadan oturan bir adama karşı "biz direnüürüükk" diye bugün baskı kurarsanız yarın o adamın çocukları büyüdüğünde aynı baskıyı size gösterirler.
  • her iki tarafın içinde de her şeyi götünden anlayanların olduğunu göstermiştir.

haklı olduğu bir davayı savunurken haksız duruma düşmenin en güzel en basit örneğidir.

senin ne farkın var sana karışan özgürlüğünü kısıtlayan adamlardan? sen bir masada oturan adamın etrafını sarıp onu sıkıştırma, taciz etme hakkını kendinde buluyorsan neyi savunuyorsun? neye karşı çıkıyorsun?
  • hak ve ozgurlukleri cok yanlis anlamis toplulugun vukuatidir.

goruldugu uzere fasizm; protesto yasagi degil, protestoya katilma mecburiyetiymis de ayni zamanda.
  • bu insanlar,

gezinin g'sini
    özgürlüğün ö'sünü
    tepkinin t'sini alıp direnmeye çalışmışlar.

eh, bu bileşimden çıkan da anca bu bok gibi eylem olmuş.

saygısızlar sürüsü..

sen kimsin diyeceksiniz belki ama gelmesin arkadaşlar böyle insanlar geziye meziye.. faşisttir bu insanlar. rüzgar döndüğünde, biri kalkıp senin başın niye açık diye bu kadının yemeğini burnundan getirse, o zaman mı aklına gelecek demokrasi, özgürlük?

çok sinirliyim şu anda!

sen kimsin de adamın iki lokma yemek zevkinin içine ediyorsun? biz gezide yemek paylaşıyoruz be! herkes huzur içinde kalsın; tatsızlık çıkmasın diye, normalde tahammül edemeyeceğimiz şeylere kucak açıyoruz; sakin sakin eğrisini doğrusunu anlatıyoruz.

o insanlar, güç bulunca saçmalayan siyasetçilerden zerre farklı değildir gözümde.

benimle aynı(!) fikri savunuyor olmaları, ne saygımı ne de sevgimi kazanmaları için yeterlidir.

yaptıkları düpedüz ayıptır. o beyfendi- düşüncesini bilmiyorum /ve önemli de değil- sükunetini koruyarak büyüklük göstermiştir.
  • http://www.eksiduyuru.com/…tte-vs-dusmanlik-basladi

"o gün orada tek başına oturan bendim. kanyonda işim vardı hallettim ve gidip oturdum. ben ctesi de pazar da beşiktaştaydım. herkes kadar elimden geleni yaptım.

orada belki de sırf yanındaki alkışlıyor diye alkışlayanlar, moda diye olaya katılanlar vardı. karşıdan el kol hareketi yapan delikanlılar(!) , oooo gerizekalı, allah belanı versin gibi tezahüratlar, üzerime su atan ablalar bile vardı.

zaten herkes fotoğraf çekme derdindeydi.
    bi abimiz gidip nutuk kitabı alıp masama geldi. önüme koydu oku kansız oku dedi. alkışını aldı gitti.

ben onlardan biri olduğuma utandım.
    normalde kalkıp giderdim ama o küfürlerden hareketlerden sonra gitmek istediklerini vermek olacaktı. oturdum.

bi genç kız geldi yanına
    lütfen anlayış dedi. ağlıyordu.
    çok yaralılar gördüm kaç gündür sağlık desteği vermeye çalışıyorum dedi.
    ben seni çok iyi anlıyorum ama bu kalabalığa anlatamazsın dedi.

kanyon yöneticisi alpar bey geldi.
    gelin içerde bi kahve ısmarlayayım dedi.
    içeri geçtik. ve dağıldılar.

bu yapılanın haklı bir yanı yok
    bunun adı taciz.
    kimin ne olduğunu bilmeden yaftalayıp hedef göstermek bu.. kazanılan şeyleri bilinçsizce kaybetmek.

ben oradakilerden fazlasını yaptığıma inanıyorum ama herkes şekilci.. malesef.

kalk kalk allah belanı versin top musun oğlum, küfür. hakaret vs.. ve onlar kahraman..

olayın iç yüzü budur.

sormayın bana sen o musun diye [eksiduyuru.com kullanıcısı] (05.06.13 18:11:16)"

ilk olarak burda okumuştum ama inanmak istememiştim, ne denilse ne yapılsa boş bu saçma sapan davranış için.
hesabın var mı? giriş yap