• kepce kulakli bir insandi kendisi, arada kameraya kacamak bakislar atardi, kocaman gozleri vardi. sonra duyduk pavyonlara dusmus, eroin muptelasi olmus. bir kusagin hayal kirikligini, yenilmisligini simgelestirircesine...
    umarim aci bir sakadir duyduklarim, yerini yurdunu bilen biri ciksa, "iyidir, bir subayla evlendi, sadece kocasina caliyor simdi, arada dost meclislerinde bir de " dese, yuregime su serpse.
  • küçük de olsa hırsızdır.
  • bir zamanlar tv nin henüz tek kanal ama renkli olduğu sıralarda ekrana çıkardı.altı yedi yaşlarında bir kızcağızdı ve tahminimce haberlerden önce çıkıp beş altı dakika falan kanun çalardı.hatta parçanın bir yerlerinde tellerin bir yerlerinde bir şeyleri böyle açıp kapatırdı biz de çıkan tık tık seslerini duyardık.vardı böyle atraksiyonları.evet.
  • yıllarca ebeveynler tarafından baskıya uğramamıza sebep olmuş küçük kızdır.özellikle pazar günleri televizyon seyrederken "bak küçücük ama neler çalıyo","sende de biraz yetenek olsa da darbuka falan çalsın bari" gibi cümlelerle rol model yapılmak istenmiştir.allah rahmet eylesin bi necdet tokatlıoğlu,bir de bu küçük kız çocukluğumun kabuslarında başrol oynayan oyunculardandı.
  • aile buyuklerinin her nedense giptayla izledigi, bana da neseyle ornek gosterdikleri kucuk kızdi bu. her tv'ye cikisinda "aaaa, oooo, kiza bak, iste yetenek, bu yasta, pes valla" tepkilerini gosteren ebeveynlerim yuzunden sever gibi gorunmeme ragmen nefret ederdim ondan, kiskanirdim.
  • blokflut metodunun kapagindaki flut calan kizin akrabasidir derler..
    soy agacini incelemedim, bilmiyorum.. kanunu da akortsuzdu ..
  • dogru ahmetin vj bulent oldugunu duyduğum dün aklımın bir köşesine tekrar düşen, ve şu anda kim olduğu üzerine binlerce fikir getiren zamanın genç yeteneği. korkarım şimdi bir vokalist, bir manken, bir dizi oyuncusu olmasından.
  • bir dönemin çocukları üzerinde, ailelerinin gereksiz baskıda bulunmasına sebep olmuştur bu kız.hatta bu baskılar , çıkışlar, hitap edilen kişilerin yaş dönemlerine göre de farklılık arzetmiştir. şöyle ki "bak kız senin kadar ama nasıl kanun çalıyor" ya da "bak kocaman adamsın şu kız kadar yetnekli değilsin " gibi. ve işte bu sözlere maruz kalan tüm gençler hiç de sevgi dolu anmazlar kendisini..

ayrıca o dönem bu gençlere yüklenen ailelere de aslında bir kaç şey sormak geliyor insanın içinden:
    -sen o kızın yaşındayken kanun çalıyor muydun?senin şansın o dönemde televizyon olmamasıydı.
    -çocuğun liseye kadar senden müzik aleti istedi çalmak için sen aldın mı? çocuk kendi çabasıyla müzik aleti alınca çalmasına yardımcı olacak hareketlerde bulundun mu?
    -evde çocuğun aldığı müzik aletini çalarken "kafamısı şişirdin oğlum yeter" diyerek onu bu hevesten soğutma girişiminde niye bulundun?
    -o küçücük kız tv de kanun çaldığıyla kaldı unuttun gitti kendince ama çocuğun bu açığın kariyer yaparak kapattı. sen bir gün olsun çocuğuna küçüklüğünde söylediğin o laflar için özür diledin mi?
    söylesene ha söylee.. böhhüüüü
  • kahire'de yaşıyor şu aralar. hiç de denildiği gibi pavyona filan düşmemiş, gayet elit, tatlı, keyifli lakin müzikle alakası olmayan bir hayat sürdürmektedir.
    (bkz: gülden özgediz)
hesabın var mı? giriş yap