• benim kardeşimin var bir tane bundan.

o kadar çok seviyorlar ki birbirlerini...

kardeşim sevgilisi kadar bu çocuğu seviyor. ben abisiyim, belki beni bile kankası kadar sevmiyor.

kankası da kardeşimi aileden biri gibi seviyor.

ama mesela bildiğin eğleniyorlar birbirleriyle zaman geçirdikleri zaman. gülüyorlar, küfrediyorlar birbirlerine, hakaret ediyorlar, ticaret yapıyorlar, yeri geliyor birbirlerini arkadaş ortamlarında küçük düşürüyorlar ama birbirlerine hiçbir şekilde kırılmıyorlar. arada sırada küsüyorlar ama ikisi de suya yazıyor demek, ikisi de kalbinde kötülük taşımıyor, en geç birkaç günde emaresi kalmıyor triplerinin.

ben hemcinsiyle bu kadar iyi anlaşabilen başka iki insan tanımadım.

yanyana olmadıklarında gece gündüz mesajlaşıyorlar. bir de bakıyorum odasından kahkahalar atarak yanıma geliyor, "ben ona şunu söyledim o da bana bunu söyledi, puhahaha" diye, bir keyif, bir eğlence...

üniversiteye başladıkları ilk gün tanışmıştı bunlar.

hatırlıyorum, kardeşim geldi "tam kafama göre bi çocuk buldum" dedi, o tarihten sonra her gün evimizde mutlaka kankasının ismi geçer.

kaç arkadaş çürüttüler 3 yıldır, bilirim. şimdi ikisi de başka şehirlerde, buna rağmen ellerinden geldikçe ekmeklerini taştan çıkarmaya çalışıyorlar, ikisi birbirinden razı, ikisi birbirini seviyor, güveniyor.

arada sırada kıskanıyorum şerefsizim.
  • son zamanlarda ciddi şekilde zulüm edilmektedir kankama.

kanka,
    kanki,
    kankito,
    kankaleyte,
    kankauskas,
    kankiasso...

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
  • tahminimce en yaygin kullanilmaya baslanmasi, ruhsar adli dizide cem davran'in, komsusu ve isarkadasi olan zibidiye bu lafi soylemesinden dolayidir. ruhuspu filan gibi bu da turkcemize boyle kazandirilmistir.

kelimenin kokeni belki daha eskilere dayanmaktadir gerci, bilinmez.
  • bu sözcüğün dile entegrasyonunda pay sahibi bünyelerin, tedavüle çıkışında miskal rolü bulunan arkadaşların ayağı kırılsa üzülmem.
  • sevmediğim bir laf
  • nefret edilesi laf..demem,diyeni de sevmem..
  • kızların yanında artistik olsun diye en yakın arkadaş grubuna kankalar , bireylerine de kanka deme olayı 1997 yılında moda olmuştu sanırım.
  • tuhaf adetleri olan birlikteyken gülmekten hiçbir şey yapılamayan ve aslında neidüğü belirsiz garip yaratık.
  • ruhsar adli dizinin 97-98 civarlarinda hayatimiza soktugu sacma sapan bir hitap $ekli.
  • yapi kredi'nin wap reklamlarında kullanılan parmak kardeş
hesabın var mı? giriş yap