• kıbrıs şubesi'nin açılışı. ada'daki tanıdıklarla birlikte açılışa davetliyiz. ada'nın en güçlü televizyon kanalı olan star kıbrıs'tan ve ada tv'den arkadaşlarla mekana giriyoruz. içerisi oldukça yoğun, istanbul'dan da ciddi bir ünlü akını var. garsonlar oradan oraya deli gibi koşuyor, bir gürültü ve hengame ortamındayız; bu arada bize ayrılan masa kıyıda köşede resmen yani yeri facia. derken kapı açıldı, içeriye haydar ağa girdi. garsonların tamamı general görmüş er kıvamında esas duruştalar. bizim gruptan arkadaşımız haydar ağa'nın yanına gitti ve "abi sana barakalardan ...'nın selamını getirdim" dedi. ağa bir an durdu, gözler uzağa kilitlendi, "balıkçı barakaları mı?" diye sordu. arkadaşım "evet" dedi. biz de film izler gibi izliyoruz bu arada.

ağa gene uzağa kilitlendi, kafayı bir iki kez sallayıp elini yukarı kaldırdı ve işaret parmağı ile bir daire çizme hareketi yapıp bir şey demeden gitti. biz de masamıza geçelim derken mekanın müdürü olduğunu sonradan öğrendiğimiz arkadaş inanılmaz bir telaş içinde "efendim yeriniz orası değil, bir yanlışlık olmuş" diyerek bizi en ortadaki büyük masaya oturttu. ve o akşam kalkana kadar masamıza gelen o et ve ikramdan yemin ediyorum ben utandım. 4-5 kişilik masamıza gelen meze ve yemekle en az 10-15 kişi çok çok rahat doyardı. tüm gece boyunca bir garson sadece bizim masamızın yanında durdu. sırf gelen tatlı en az 10 kişiye yeterdi.

inanılmaz bir ilgi alaka gördüğümüz bir mekandı ve halen de "ulan kimdi ki bu barakalardaki ..." diye kendime sorarım.
  • pecete yerine yakindaki tekstil atolyelerinden gelen kumas parcalarini koyarlar onunuze. sizin agzini sildiginiz kumasin diger parcasini birisi don olarak giyiyordur o anda..
  • son zamanlarda kendimi kaptırmış şekilde gittiğim mükemmel kanatçı.

valla kanatlar güzel, etli, o köz tadını ağzınızda hissediyorsunuz, sosu tam kıvamında, garsonların muamelesi ve ilgisi iyi. çekirdik çitler gibi gidiyor o güzelim kanatlar, sakın ola tabağınıza falan porsiyon almayın; mantık şu olmalı, ortaya büyük tepside gelecek şekilde, kişi sayısı+1 porsiyon. o artı bir benim gönlümden kopanı, +2 olur, +3 olur yani hepsi gider. kendinizi öyle ekmekle falan doyurmazsanız, o kanatlar her şekilde gider.

geçen zaten bu kanatları yerken, köpek alsam onu salt böyle kemikli etle beslemek ne derece doğru diye düşünmeye başladım. biri mi söyledi veya bir yerde mi okudum veya tamamen hayal gücümün bir ürünü mü bilmiyorum ama köpekler öyle salt kemikli etle beslenirlerse vahşileşiyorlarmış diye duymuştum. işte haydar'da kanatları hüpletirken buna kesinlikle inandığıma kanaat getirdim. çünkü bir ara baktım gaza gelmişim, kanatların kemiklerini dişlerimle kırıyorum, içindeki o kahverengimsi kısma halleniyorum.

lan napıyorum ben dedim, kendime bir çekidüzen vererek ıslak mendille ellerimi sildim ve garsondan şarap menüsünü getirmesini rica ettim, kavlarında neler olduğunu merak ediyordum. sonra şarap geldi, rengi biraz bordo'ya kaçıyordu, yoksa bordeaux mamülü mü diye boktan espriyi patlattım ancak çevre ne bunun espri olduğunu ne de boktan olduğunu anlayabildi. neyse ben kafaya diktim, bir baktım bizim doğanay marka şalgam suyuymuş anasını satayım.

neyse nerede kalmıştık, mekan güzel, etraftaki manidar yazılar, havuz başında oturabileceğiniz serin ortam falan, banvit'ten alınıyor etler bu arada.

gidin yiyin, hatta rakı muhabbetinizi edin.
  • bahçelievlerdeki dükkanın duvarında kocaman, kanatlı bir erkek figürü vardır.

(bkz: kanatlı haydar)
  • gece gece aklıma gelen mekandır. yediğim en güzel kanatlar bu mekandaydı. daha da güzelini yemedim henüz. olsa da yesek harbiden lan. fiyat/performans olarak laf edilmemesi gerekir. ayrıca overrated değil, underratedtir.*

edit: mekan explore etmek nedir arkadaşım? ulan vur dedik öldürdünüz resmen ya.
  • salaş görünür ama fiyatlar kol gibidir. velhasıl içerde gergin bir hava mevcut sanki kanat yemege degil de pavyona gelmiscesine suratiniza bakar calisanları.
  • tavuk kanadın mucidi olması için olmayan birşey icad etmesi gerekir. ayrıca hesapta saplamanında mucididir kendisi 8 kanat için 35tl alabilecek kadar yüzsüz bir işletme gerek yok
  • how i met your mother'ın bir bölümünde marshall yediği kanatlar için "these are not chicken wings, these are angel wings." demektedir. işte o an bu adamın kanatçı haydar'da kanat yemesi gerektiğine kanaat getirdim.
  • gitmek icin 500 tane haritaya bakmaniz gereken, sanayi sitesinin icinde kuytu bir ara sokakta bulunan mekan. sirf adini duyduk diye heyecanla bu gizemli yeri kesfetmek icin ugrastik.

giriste cok sicak karsilandik. salas bir yer ama beklentimiz, salas yerlerde yemegin daha lezzetli ve daha ucuz olduguydu. maalesef kanatci haydar abimiz, bir kere isim yaptiktan sonra her geleni kaziklama stratejisini takip etmeye karar vermis. istemedigimiz halde masaya cacik geldi, ondan da 8 tl aldilar. (ikram falan degil) tavuk kanadi bildiginiz normal izgara tavuk kanadi, herhangi bir yerde daha ucuza daha lezzetlisini yiyebilirsiniz. hatta kfc nin 5 bacakli tavuklari bile daha lezzetli. ayrica sos falan da getirmediler.

servis ise rezaletti. yemek cok gec geldi, sonra 5 (yaziyla bes) farkli garsondan kekik istedik, hicbiri getirmedi. sonunda annem kendi kalkti, mutfaga gitti, utanirlar belki diye aldi getirdi!

tavugun normal bir tavuktan hic farki yok, mekan kirli ve salas, yeri cok sapa ve fiyatlari cok yuksek. 8 adet kanat 13 tl, salata 8 tl, cacik (bir kase cacik) 8 tl.

bunun icin oraya gitmeyin, bosa kendinizi yormayin, hem paranizdan hem zamaninizdan hem de umutlarinizdan olursunuz.
  • hakkında salaş filan deniyor, evet cidden salaş, yıllar önce de gitmiştim hala aynı, hiçbir yatırım yapılmamış, salaşlıktan yıkılıyor... yıkılıyor da hesap neden hiç salaş değil orasını anlıyamadım. ulan midpoint'e giderim, kırıntı'ya giderim, aslanlar gibi cozur cozur fajita'mı yerim, üstüne bir de piyasamı yaparım daha az hesap öderim be!
    bence 700 yılda bir filan gidilmesi gereken bir mekan. zaten vampir filan değilseniz bu da ömrünüzde bir kereye tekabül etmektedir.
hesabın var mı? giriş yap