• arctic monkeys e gidemeyenlere alternatif

3 temmuz 2022 de istabulda konser verecek mükemmel grup. şu an black friday nedeniyle biletleri %50 indirimde 112 tl ye satılıyor. böyle grup için gerçekten bedava (şaka maka 10 dolar bile değil) gitmek isteyenler kaçırmasın bir daha bu kadar ucuza bu kadar iyi konser izleyemezsiniz *

edit: cok mesaj gelmis. biletix uzerinden almistim kampanya cuma gunune ozelmis anladigim kadariyla su an alamiyorsunuz malesef :(
  • amerika`daki muzik piyasasi ergenler uzerinden ekmek yiyor.
    cunku biliyoruz ki bu grup endustrideki "muzik" tuketicilerinin buyuk bir kismini olusturuyor. hal boyle olunca da mainstream piyasadaki sarkilarin cogu uptempo, manasiz pop sarkilarindan olusuyor. bu zaten yeni bir durum degil.

yani boyle bir piyasada bu kadar kaliteli muzik yapan bir grubun alternatif kalmasi kotu bir durum. keske gencler de kaliteli muzik dinlese ama piyasanin da bu durum isine geliyor belli ki cunku boylesi daha kolay. tek tip sesleri, tek tip muzikleri isitip isitip sunuyorlar.

neyse. kisaca cok iyi muzik yapan grup. vokalistin ses kontrolu ve ses tonu cok iyi yahu. emek var tabi islerinde. su canli performans super degil mi?
  • fifa 2016 soundtrack listesinde "way down we go" parçası ile bulunan ve sesi tom waits'in henüz su katılmamış haline benzeyen soliste sahip, 2012 kuruluşlu müzik grubudur.
    "way down we go" için:
    way down we go
  • son teklileri backbone'da beni benden alan şöyle bir söz var.
    "do you hold your scars close to your heart."

bu grubu ilk keşfettiğimde o yaşıyordu, artık yaşamıyor.
  • 2012 de kurulmuş izlanda kökenli blues/rock şarkılar yapan gruptur. geç keşfettiğime bir tık üzüldüm ancak bundan sonra fanlarıyım.

hiptonize eden klipleri ve rahatlatıcı şarkılarıyla şunu da aşağıya bırakayım.

vor í vaglaskógi
  • yeni jenerasyon black keys. ya da 60'ların black keys'i. veya siyah gırtlaklı beyaz black keys'ci çocuklar. vokal herif dan auerbach ile aynı retro gruplara hayranlık duymuş olabilir. bir şekilde black keys'e bağlanır bir tarafları var fakat henüz çözebilmiş değilim, çözümlediğimde edit geçerim. not: black keys'i hiç duymadıysanız attack & release'e bir göz atın beraber çözümleyelim.

favorim: broken bones
  • son logan filminin soundtrackinde logan soundtarack albümüde yer alan şarkı duyduğum grup şarkılarını defalarca dinledim, solistinin çok orjinal bir sesi var. canlı dinlemek lazım dediğim seslerden biri.
  • backbone adlı yeni parçasını bugün yayınlamış olan, jökull juliusson gibi deli vokale sahip olan gruptur. sound giderek enfes bir hale geliyor, umarım bol bol üretirler.
  • vor í vaglaskógi parçası beni benden aldı tam bir gece ve yol şarkısı.eskitmek istemiyorum çok dinleyip.depresif değil ama (bkz: i can't go on without you) etkisi yaratıyor bir şeyleri alıp götürüyor
  • uzun zamandır beklenen yeni albümlerinin 15 ocakta çıkışını duyuran, şarkılara duyguyu tamamiyle aktaran harika bir vokalle ve kaliteli müzik alt yapısıyla dinlenesi, sevilesi izlandalı müzik grubu. yeni şarkılarının gelişi mutlu etmiştir.

eskimeyen şarkılarından bir tanesini de buraya bırakayım,
    ı can't go on without you
    https://youtu.be/ncxsk_u4ixi
hesabın var mı? giriş yap