• kadir bey in açık büfesi şahanedir. sonu gözükmeyen upuzun bir açık büfe...
    zeytin-peynir-salatalık-domates-zeytin-peynir-salatalık-domates-zeytin-peynir-salatalık-domates... swh
  • gece gece aklıma gelen müthiş otel.
    yemin ederim biraz önce otelin müthiş açık büfesi aklıma geldi ve yukarda yorumda görünce koptum.o büfe neydi öyle ama...
  • hul-ka emlak ve kadir bey dombili köfte ile hallederiz kadir şirketler grubu üyesi işletmedir.
  • en son babalar duyar'ın yazlık bölümlerinin geçtiği ingilizce isimli alaturka tatil mekanı. başrolde hallederiz kadir olunca en çok duyulan sözcük de "hallederiz" oluyor tabii, ve sıcak suyun akmaması, gazete ilanları ve giriş tabelasında yazılı her şeyin (ultra her şey dahil) hayali olması hatta kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin bile çıkmaması asla hallolmuyor haliyle. assos'ta deniz kıyısında, zeytin ağaçlarıyla, plajı taşlarla kaplı huzurlu bir yer, ancak sadece huzur var burada, kumanya ve kitap eşliğinde tatil yapılıp kafa dinlenecek doğaçlama mekan.
  • telefonu yok.
  • tatil yolculuğundayken ailecek arabamızın tekerinin patlaması sonucuyla keşfettiğimiz hotel. kadir beyin samimi gülümsemesi ve yakın ilgisi tatilimizin bir işkenceye dönüşmesini engelledi. asos'ta bir lastik tamircisini nerede bulabilirdik bilmiyorum. otelde kenyalı sempatik bir genç çalışıyor, tamirat işlerini bizzat halledeceğini söyledi. ama kızıma bakışlarını beğenmedim umarım sarkıntılık yapmaz.

neyse çocuklarımla odalarımıza yerleştik, sıcak suyun gelmesini bekliyoruz. ilerleyen günlerde tecrübelerimizi yine burada paylaşacağım. bu denli samimi ve hoş bir aile otelinin başlığında bu kadar az entry olması beni şaşırttı doğrusu.
  • siz suyu acin illaki sicak akacaktir.
  • bu yaz tesadüfen uğradığım asos gezisinde çay içtiğim yer. bir an aklıma geldi burası kadırbey resort mu dıye sormak evet dediler tabii 2004 lü yıllarda çekılmişti.ama o zamn van gibi 1800 km uzaklarda görev yapıyordum. birdenbire bu yer beni 19 yıl öncessine 1800 km uzaklara götürmüştü.. değişik bir tecrubeydi. sesler daha kulağımda hasan rafy numan kasım naci hans hulya kadir :))
  • bifteksiz meksika bifteği yapılan, yatakları bizzat meksikalılar tarafından tasarlanmış otel.

ayrıca ben affleck ile jennifer lopez 2003 yazında burada tanışıp birbirlerine aşık olmuşlardır. kadir bey öyle söylüyorsa öyledir.
  • (bkz: kadirin yeri)
hesabın var mı? giriş yap