• bikeresinde bi adamla yazışıyodum. yazışmak derken msn de filan değil. karşılıklı yazılıyoruz yani birbirimize. kendisinde beğenmediği bir özelliği söyledi, "o kadar kusur kadı kızında da olur" dedim ben de. "kadı kızının kusuru neymiş biliyo musun?" diye sordu. bilmiyodum. "kız değilmiş" dedi. büyük bir saflıkla "erkek miymiş?" diye sordum. düşünsene, o kadar kusur olur dediğin kız erkek filan asdfgdfsda "yok öyle değil, bakire değilmiş" dedi.

yani kadı kızının kusuru sevişmesiymiş arkadaşlar. öğrenmiş oldum. o yazıldığım adam? "kız değilmiş" şeklinde bi cümle kurduğu an soğudum kendisinden. öyle kaldı mesele.
  • kusur mevzuatında örnek gösterilen kişidir kendisi... kusur çizelgesinin sıfır noktasıdır... vakt-i zamanının optimum değeri de denebilir...
  • kadilar malum osmanlinin elite tabaka gorevlileriydi. makam, mevki ve para sahibi insanlardi.
    aileler de kizlarinin bir kadiyla evlenmesini temenni ediyorlardi bu yuzden. tabi kadi da bu itibardan
    faydalanip, eli yuzu en duzgun kizi secmekteydi kendine. gerci evlendigi vakitlerde bizzat kadi olmayabilir,
    ama yolu kadiliga giden parlak bir osmanli gorevlisiydi en azindan. her ne kadar kadinin kendi yakisikli bi
    adam olmayabilirdiyse de, karisi guzel oldugu icin, kizlari da bi sekilde guzel oluyordu bunlarin. bir kadi degil,
    iki kadi degil her kadinin kizi guzel olunca, atalarimiz kadinin kizi guzel olur genellemesini yapmislar. guzel ama
    yine de ufak bi kusuru var, o da babasindan yadigar. ee niye padisahin kizi degil de,kadinin kizi. hatta padisahin
    kizi bu teoriyi cok daha guzel desdekliyor. iyi de halk bu lafi soyleyen, garibim nerde gormus saray bahcelerinde salina
    salina gezen guzel sultaneleri.

(bkz: gotunden sallamanin en guzel ornegi)
  • erkeklerin hata toleransi tanidigi yegane kiz ce$idi.
  • "o kadar kusur"un bulunduğu kız çeşidi.
    (bkz: o kadar kusur kadı kızında da bulunur)
  • arkadan ¢arptigi kazalarda bile en fazla sekizde bir kusurlu bulunan muhterem ki$i
  • laik bir ülkede var olmayacak türden kızdır. cumhuriyetin teminatı olan bağımsız yargı modeli için:
    (bkz: yargıç kızı)
  • (bkz: kadı kazı) (bkz: kedi kuzu)
  • (bkz: maça kizi)
hesabın var mı? giriş yap