• zenginin malında mülkünde gözüm yok çok şükür ama ilerde benimle, çocuklarımla ve sevdiklerimle aynı toplumda yaşayacak bir insanın yetiştirilme tarzını eleştirebilirim sanıyorum?

öncelikle dikkatinizi çekerim, bu çocuk bunu sevmiyor:
    http://www.thesundaytimes.co.uk/…p-1024_234130k.jpg

bunu seviyor:
    http://dailyurbanculture.com/…oat-chics-300x300.jpg

"deniz sevgisi" filan hikaye yani. benzini yakarken motorun çıkardığı ses, o güzel harıltısı, kolu ittirince o koca aletin senin emrinle hareket etmesi, gören herkesin imrenerek bakması filan... bunları seviyor. ilerde de bunlara sahip insanları sevecek.

madem denize olan büyük bir sevgisi vardı, onun yaşında yelkenli takımlarıyla uzun yollar kat eden çocuklar, bunu öğretebilecek de nice kulüp var ülkemizde.* orada da köpük vardı halbuki. yanında paylaşım, görev bilinci, disiplin, takım çalışması gibi özellikler de kazandırırdı üstelik. ama yoo, bu çocuk büyüyünce purosunun ıslanmayacak olması daha mühim.

bu düşüncelerimi buraya yazıyorum ama biliyorum ki beni ne ailesi sikler, ne kendisi... maksat gelecek nesiller için kendisine dair bir kılavuz olması. umarım ben 2014 senesinde yanılmışımdır da bu çocuk ilerde bir gün topluma faydalı, sevilen ve gerçekten saygı duyulan bir birey olabilmiştir.

not: çocuğun bir kabahati yok. ailesine selam ederim.
  • "sen kaan kavrayış'sın aptallık etme" by firdevs hanım
  • nedense aklıma ali biçim'i getirmiştir.
  • şanslı çocuktur. kader ona bir kere, bize her gün kavrayışı uygun görmüştür.
  • çocuğa değil köpüğe yüklenin. çocuğu bu hale getiren, köpüğün ta kendisi.
  • kavrayamadığımız bir olayın aktörlerinden biri.

(bkz: kavrayamazsınız)
  • ergenlik çağında olan bir çocuk için buralara olumsuz bir şey yazmak yanlış olsa gerek. zira bu çocuk iki ev parası değerinde bir tekneyi hayal edipte, ailesi ona bunu alıyorsa bu kendisinin suçu değil. insanların maddi olanaklarının sınırsız olması ayrı bir şey, çocuğuna zamanı gelince her şeyi sunmak ayrı bir şey olmalı. umarım kendisi hayata 3-0 galip başladığının farkındadır ve ailesinin olanaklarını ''kendine'' yatırım yaparak kullanır.
  • elemanı daha şimdiden piri reis'le denk tutanlar var neredeyse,

10 - 15 sene sonra denizcilikte ismini duyacakmışız.
hesabın var mı? giriş yap