• alkolü bırakması halinde tekelin mali krize girecegi sabah kahvaltısında alkol alan kişilik...
  • han ayrancinin king ustasi..severim kendisini ..bi de son ikileri kitlemese bana..!!!
  • türkiye alkol tüketiminin %60 ını gerçekleştiren deneyimli sexer aman coder..
  • yazarın 6 45'den çıkan 50.yıl özel baskısında, kitabın 2.ek bölüm "orjinal junk taslağı için giriş" başlığı altında genel olarak eroin ve diğer bazı uyuşturucularla ilgili şehir efsanesi halini almış bazı bilgilerin yanlış olduğunu kendi yorumuyla açıklamaya çalıştığı bir bölüm var ki çok ilginç.

--- spoiler ---

"bağımlılar başkalarının da eroine başlamasını ister"

bu aptalca fikir dünya çapında yayılmış gibi görünüyor.polis ne zaman beni alsa, karıma"seni de eroine bulaştırmamış olması ilginç" diyormuş. ne diye böyle bir şey yapayım ki? ben kendime mal bulmak için zaten yeterince sıkıntı çekiyorum.

"torbacılar liseli çocukları eroine ya da esrara alıştırmaya çalışır"

yakın zamanda bir dergide torbacıların , çocukların kolasına afyon kattığına dair bir yazı çıktı. bu son derece aptalca bir tespit. torbacılar çocuk müşteri istemez. çocukların cebinde doğru düzgün para olmaz,çok fazla konuşurlar, ayrıca polis sorgusuna dayanamazlar.en iyi müşteriler eski kullanıcılardır. onlar işin tüm hilesini bilir, ayrıca eroin için her zaman paraları vardır.

"bağımlılık ve suç işlemek arasında bağlantı vardır."

suç işlemekle uyuşturucu kullanmak arasında benim bildiğim ya da duyduğum kadarıyla doğrudan bir bağlantı yok. uyuşturucu kullanımının suça teşvik ettiğini söyleyen insanlar, belli ki olanı biteni detaylı incelemiyorlar; yoksa sarhoşların ne kadar yüksek oranda suç işlediği gerçeğini görmezden gelmezlerdi.

--- spoiler ---

ayrıca kitabın bu baskısında oliver harris'in kaleminden 45 sayfalık bir önsöz sizi bekliyor.
  • (bkz: eroinman)
  • bissuru enstruman calabilen, c/c++'i turkce kadar bildigini dusunduren, kulaklarindan fiskirana kadar ictigine inandigim kisi.ote yandan sarhos olmanin ona yaptigi tek etki daha bi neseli ve samimi olmasidir zannimca.
  • son zamanlarda botanik ilmine bilhassa seracilik mevzuuna alaka beslemekte olan bitkilerini evladi gibi koruyan gozeten sefkat gosteren aile babasi bir kisilik
  • görkemli beatnik william burroughs'un eroinle olan tanışıklığının en dolaysız anlatımı olan kitap. burroughs’un ‘cehennemi’ temalarının arasında en çarpıcı anlatıma sahip romanı.
  • "hangi açıdan bakarsan bak baktığın sadece bir noktaysa sonuç değişmez.." aforizmasının sahibi yazardır...
  • (bkz: junkie)
hesabın var mı? giriş yap