• çocukluğumuzda gözümüzde bir nike, reebok ayarında olan ayakkabıydı. niye öyleydi bilmiyorum.
  • ben bunu nike'dan adidas'tan daha yüksek profilli bir marka sanırdım küçükken. adeta bir l.a. gear'dı gözümde.
  • eski bir ayakkabı markasıydı. çok severdim ben jump ayakkabıları... hey gidi günler hey...
  • anna rf in turuncudan iz taşıyan tok bir sarı renkli müthiş şarkısı.
    roy smila çalmış, ofir j. rock söylemiş, ykyt paylaşmış*, ben sözlerini yazayım, birileri de dinlesin.

if you can hear the sound
    if you can sing the rhymes
    if you can get the groove
    and if your body move
    so you're one of the tribe
    and you're part of the vibe
    don't resist it
    don't resist it
    don't resist it
    jump

wherever i look around
    i hear the crying ground
    division fear and pain
    from here it look insane
    when you don't understand
    you start using your hands
    when you can't talk you fight
    and you think you have the right

if you can hear the sound
    if you can sing the rhymes
    if you can get the groove
    and if your body move
    so you're one of the tribe
    and you're part of the vibe
    don't resist it
    jump

i think we're all the same
    for all of us love is the flame
    the fire that burns the hate
    helps us dream and create
    i can't see the different between
    and i know that the answer within
    humanity is one big tribe
    so why can't we live side by side
  • buram buram ayak kokan bir ayakkabı markası.
  • jump marka spor ayakkabı aldım. sağlam bir şeye benziyor ama zaman gösterecek.

normal numaranıza göre bir büyük satın alın, dar kalıplı modelleri var.

edit:
    her gün plajda kumda, çakıllarda, çer çöp, çalılar üstünde yürüyorum. eve gelince nemli bezle siliyorum. herhangi bir şikayetim yok.

edit:
    nisan 2021 de 24571 modelini aldım. çok memnunum, sağlam çıktı.
  • en meşhur ayakkabı markası hangisiyse o sene logosunu ona benzeten yerli firma.

90 liraya skechers görünce bu ne dedim? meğer jumpmış.

geçen sene hummel'a benzetmişti. seneye under armour benzeri olacağına şüphe yok.

halbuki çocukluğumuzda ne güzel ayakkabılar üretirdi. proshotlar mpler. sonradan sıçtı.
  • dün gece izlediğim ve ağzımı açık bırakacak güzellikte bir performans sergileyen show grubu.

"korean martial arts show" olarak da anılan jump; londra ve new york gibi dünyanın pek çok önemli şehrinde gösteriler yaptıktan sonra, nihayet istanbul'a da geldi.

--- spoiler ---

stephen chow'un gong fu [a.k.a. kung fu hustle~ 2004] adlı filminde gördüğünüz, hoşunuza giden, sizi eğlendiren ve hayran bırakan ne varsa, hepsi bu show'da! üstelik burada, cgi tekniği yok, tekrar çekim yok, illüzyon yok. yerden zıplayıp, havada bilmemkaç perende atan ve büyük ihtimalle homo sapiens sapiens olmayan koreliler var yalnızca.

--- spoiler ---

takeshi kitano'nun zatôichi'sini, stephen chow'un gong fu'sunu, takashi miike'nin zeburaman'ını, jackie chan'in başrolünde olduğu jui kuen'i [a.k.a. drunken master ~ 1978] sevdiyseniz; bu show size hitap ediyor demektir, kaçırmayın!
  • extended versiyonuyla birlikte istenildiği kadar çılgınca "i can make alone" diye haykıraraktan kendinizi duvardan duvara vurma efektlerine önayak olabilecek madonna parçası. öyle garip duygulara sevk edebilir zaman zaman bu şey.
  • hâlâ bir ayakkabı markası. kişisel görüşüm şuan satışta olan modellerindeki logosu biraz çakma gibi dursa da oldukça başarılı tasarımlara sahip ayakkabıları var. hiç kullanmadığım için asıl önemli olan dayanıklılık, kalite, rahatlık konularında nedir ne değildir maalesef bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap