• sahne önündeki performansının fazla abartılı buluyorum. üstlendiği rollerde genellikle mızmız ve sağlıklı bir erkeği çileden çıkartacak cinsten.

ama çok ilginç bir kişilik bu hanım kızımız. babasının* güncel serveti 2.9 milyar usd. ama julia kendi ekmeğini kazanıyor ki bu birinci güzelliği.
    ikinci güzellği kadında hırs yok. benim babamda bu para olsa... ben de aktris olsam... sağlam bir sinema kariyeri için çıldırır, tonla filmda şansımı denerdim ama julia efendi efendi tv de kendisine tatminkr bir kariyer yapıp bununla yetinecek sadelikte.

en güzeli de... kadın 1987den beri aynı herifle evli*. iki de çocuk yapmış. bu devirde böylesini bulsam bir dakika beklemem. (ağzı biraz çarpık ama olsun!)
  • "bana amerikalı bir cadı kadın örneği ver" cümlesine bu kadın kesinlikle en harika yanıt olurdu. kesinlikle olumsuz manada kullanmıyorum bu kelimeyi, hani böyle tuttuğunu koparan, velveleci, benmerkezci, ilgi manyağı... bir de hep sağ işaret parmağını karşısındakinin böğrüne saplayarak konuşmasını, en çok da jerry'yi* "inanmıyoruaaamm" derken itmek sureti ile duvara yapıştırmasını hatırlayacağım. seinfeld'de o kadar güzel rol yapıyordu ki -acaba rol değil miydi tüm bunlar?- watching ellie diye bir dizi yaratıldı onun için, aynı cadılık karakteri çerçevesinde. o da güzeldi, hastası olunacak karakterlerin oyuncusu..
  • benim için ideal kız arkadaş portresi gibidir - baktıkça mutlu edecek ancak paranoyak etmeyecek kıvamda bir güzellik, müthiş tatlı bir gülüş, zengin aileye sırtını yaslamak yerine kendi kariyerini kovalama azmi verecek bir hayatta var olma isteği, üstün bir teatral yetenek... vallahi mümkün olsa 1986'daki haline çıkma teklifinde bulunmak isterdim. *
  • dünyanın en zengin kadınları listesinde olmasına rağmen, pek mütevazi ve sevimli görünen ablamız.
  • andie macdowell'a benzerliğiyle dikkat çeker.
  • jaws'ta oynayan richard dreyfuss'un kizi olmayan sahsiyet.
  • seinfeld' de canlandırdığı elaine marie benes rolüyle çok başarılı bir performans çizen ve bu nedenle de bir çok ödül almış başarılı aktris. mimiklerini çok çok iyi kullanır ve sevimli tavrıyla seinfeld'e renk katar.
  • sinirsiz servetine ragmen "sendikam sayesinde iyi bir saglik sigortam var" diyecek kadar da alcak gonulludur kendisi.
  • jerry seinfeld'in seinfeld dizisinin ardından köşeyi dönüşü ile ilgili çok espri yapılır. internetten bakayım dedim ben de ne kazanmış; 800 milyon dolar yazıyor, bir o kadar da larry david cukkalamış. diğer seinfeld oyuncularının da çenemi yorması için kaç parası olduğuna bakayım dedim; bu ablamız 3 milyar küsür sahibi çıktı. sonradan öğrendim, babadan zenginmiş zaten.

para bok + fıstık gibi + yetenekli + seinfeld'de yer almış + yaşlandıkça güzelleşiyor + şahane aile hayatı var (en azından dışarıdan bakınca).

bize de "vay amk" demek düşüyor...
  • defalarca emmy adaylığı ve ödülü kazandığı veep'le sezon finali yaptı geçtiğimiz hafta.

inanılmaz başarılı bir kadın. tv'nin bug'ını bulmuş resmen. yaptığı her işte patlatıyor ve gündem yaratıyor.
    veep'i de muhtemelen atlattığı göğüs kanseri dolayısıyla 7. sezonda bitirdi. yoksa dizinin daha devam edebilecek potansiyeli vardı.

inşallah tv'den tamamen elini ayağını çekmez. daha henüz cok genç.
hesabın var mı? giriş yap