• "bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. hıristiyanlığın bu kadar etkili olmasının sebebi 2000 yıldır aynı şeyi söylüyor olması." vecizesinin sahibi.
  • geçerliliğini bugün de koruyan bazı tavsiyeleri

- insanların beyin tembelliğine dayanarak hareket edin…
    - yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.
    - bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, halk o söylemin nereden geldiğini unutur ve kendi fikri gibi benimser.
    - söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur.
    - halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.
    - hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin.
    - asla kabahat ve suç üstlenmeyin.
    - kendinizi savunmak yerine karşınızdakileri sürekli savunmada bırakın.
    - sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.
    - önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. çünkü onları kandırmak kolaydır.
  • "hristiyanlık çok etkili. çünkü iki bin yıldır aynı şeyi tekrarlıyor" sözüyle dikkat çeken kişi.
  • hitlerin propaganda dehasıdır.

joseph goebbel bugün ki tüm dikte rejimlerinin de propaganda babası olan iyi bir propagandisttir.

bugün sadece bazı kesimlerin anlayabildiği gerçeklerin perde arkasında ki muhteşem vecizeleri şöyledir.

“yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve tekrar ederseniz bu yalanı sürekli, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır. yalan, halkın yalanın siyasi, ekonomik ve askeri sonuçlarından devlet tarafından korunabilmesi için muhafaza edilebilir. dolayısıyla devlet, muhalefeti bastırmak için tüm güçlerini kullanması açısından, yalan hayati bir önem taşımaktadır; çünkü gerçek doğru yoldur ve bu da devletin en büyük düşmanıdır.

* “halkı her zaman ateşleyin, asla soğumasına ve düşünmesine izin vermeyin”

* “insanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabiliriz”

* “bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanırlar”

* “yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır. olmazsa, yalana devam edin”

* “halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır”

* “asla rakibinizin üstün bir yanı olduğunu kabul etmeyin”

* “sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın”

* “yargı devlet hayatının efendisi değil, devlet politikasının hizmetkârı olmalıdır”

* “bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım”?
    * ”önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. çünkü onları kandırmak çok kolay”

* “her zaman etrafınızda bir yalaka ordusu bulundurun”
  • ufak bi anektod;

yıl 1933. goebbels, cenevrede bir konferanstadır. o sırada ünlü fotoğrafçı (o zamanlar çok ünlü değildir) alfred eisenstaedt yanına yaklaşıp bir fotoğrafını çeker.

o foto budur --->http://25.media.tumblr.com/…24nyd1rubozqo1_1280.jpg

bu karenin akabinde, goebbels, alfred eisenstaedt'in yahudi olduğunu öğrenir ve

eisenstaedt da işte bu 2. kareyi çeker ----> http://whatwouldjackdo.net/…isenstaedt-goebbels.jpg

2 foto arasında 25-30 saniye fark olmalı en fazla. bildiğin saf nefret fışkırıyo gözlerden :((( bakmak bile içimi ürpertti açıkcası...

http://www.dailymail.co.uk/…-henchman-goebbels.html
  • "deutschland über alles" , "ein volk, ein reich, ein führer" , " arbeit macht frei" sloganlarının mucidi, yuzyılın en etkili propaganda/reklam uzmanı
  • reyhanlı saldırısından sonra bir kez daha siyasi bir deha olduğu şu sözünden anlaşılmıştır
    "bana vicdansiz bir medya temin et; sana bilinçsiz bir halk sunayım.."
  • adolf hitlerin en yakın arkadaşı, nazi partisinin halkı aydınlatma ve propaganda bakanıdır. nerden esti bilmiyorum ama goebbels'in hatıralarını okumak istedim ama hiç bir yerde baskı halde kitabı bulamadım. nadir kitap gibi yerlerde de kitap tek tük var onlarda ilk baskılar olduğu için çok pahallıydı. zaten ilk baskıdan sonra başka baskısıda yapılmamış kitabın. kitabı bulamayınca iyice merak ettim bir de istanbuldaki kütüphanelere bakim dedim yok hiç bir yerde. en son atatürk kitaplığında buldum. kitap orda da rafta yok depodaymış. gittik iki arkadaş kitabı dışarı vermiyorlar. biz de depodan diğer kitaplarıyla beraber istettik bir kaç saat sonra geldi kitaplar. telefonla pdf'e aktardım. muhtemelen arayıpta bulamayan çok kişi vardır. pdfleri yükleyip eklicem buraya amme hizmeti olarak.

propagandanın temel ilkeleri pdf burdan indir prof. dr. ünsal oskay daha asistanken türkçeye çevirmiş daha sonra bir allahın kulu bulaşmamış tek çeviri.
    ingilizcem iyi diyen baba yiğit burdan indirsin

savaş notları pdf burdan indir

goebbels'in hatıraları pdf burdan indir bunu internette buldum biri üşenmemiş elle yazmış o yüzden çok fazla yazım yanlışı vardı. bir kısmını düzeltebildim üşendim. aramızdan hepsini düzeltirim diyen baba yiğit çıkarsa yeşillendirsin word dosyasınıda atabilirim.
  • bu manyak pskopat bile birilerinin liderine 'gıçının kılıyız' minvalinde bir cümle dedirtmeyi başaramamış olduğuna bahse girerim. düşünün gerisini.
  • dış görünüşü yarattığı üstün ırk kalıbından oldukça farklı eski alman propaganda bakanı. sarışın,mavi gözlü,uzun boylu ve kaslı aryan ırkı kuramına karşı zayıf, kısa boylu, esmer ve hastalıklı bir görünüme sahiptir. fakat propagandayı öyle başarılı uygulamıştır ki alman halkı kendilerini yönetenlerin fiziki görünümlerini mitingler dışında ilk bir kaç sene hiç bir gazete ve dergide görmemiştir , ancak nasyonal sosyalist sistemi kemikleştirdiklerinde ortaya çıkabilmişlerdir. toplum psikolojisinin her yönünü iktidarı elde tutmak ve savaşı kazanmak için en verimli şekilde kullanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap