• türkiye'ye gelmiş yoksul diye gss borcu yazmasalar bari adama.
  • bbc'ye verdiği röportajda, maaşının büyük bir kısmını bağışlaması ile ilgili olarak "bu benim kendi seçimim. hayatımın uzun yılları böyle yaşayarak geçirdim. maaşımın geri kalanı bana yetiyor. ben yoksul değilim. pahalı hayat seçen insanlar yoksulluk çeker." diyerek devlet adamlığında son noktayı koymuş olan tonton amca.

http://www.bbc.co.uk/…/world-latin-america-20334136
  • uruguay halkı, sen ne güzel bir halksın ki böyle bir adamı başkan seçmişsin dedirten lider. darısı türkiye'nin başına.
  • eksik mal beyanında bulunmuş. bir de kırk okkalık yüreği olacaktı, bizimkilerde olmayangilden.

*

ekleme : gelen uyarıların ışığında mal beyanı haberinin olduğu adres düzeltildi.
  • yoksulluğu tanımladığı sözler ibretlik. esasında yaşadığı hayatı özlü sözlerle ifade eden güzel insan. yani bizde ki gibi hocanın dediğini yap ama yaptığını yapma ekolunden değil.

“en yoksul devlet başkanı olarak anılıyorum ama kendimi yoksul hissetmiyorum. yoksul insanlar sadece pahalı bir hayat tarzına sahip olmayı sürdürmek adına çalışan insanlardır ve her zaman daha fazlasını, daha fazlasını isterler”
  • bizde böyle adamlar yok, diyenler kendilerinden başlayarak bu ülkenin bütün onurlu insanlarından utanmalılar. bizde bu adamlardan çok var, ama değil iktidar olmak, 70'li yaşları bile göremezler. tabi bir süre sonra"döneklik" yaparak bizim gibi olmayı tercih etmezlerse.

bir fırıncı çıkıp polisle işbirliği yaparak kafalarına sopalarla vurur! işkencehanelerde inim inim inletiliyorlarken; suçları olmasa polis onları alıkoyar mı, hem bizi niye almıyorlar, diyerek lanetler okuruz.

dediğim gibi; bu ülkede o adamlardan çok var, ama bu ülkede o adamların kavgasına omuz verip onları iktidara taşıyacak adamlar yok.
  • uruguay devlet başkanı, dünyanın en fakir cumhurbaşkanı bakın ne diyor: “ben insanların gece uyuyacak bir saçak altı bile bulamadıkları bir dünyada, başkalarının 500 metrekarelik malikanelerde yaşamasını anlamıyorum. evsizler için ev, suyu olmayanlar için su lazım, ekmek lazım. sense böyle bir dünyada özel uçağım olsun, oraya buraya gideyim diyorsun. eğer herkes daha fazlasını isterse, birgün kimseye birşey kalmayacak. küresel ısınmadan bahsediyoruz ama doğaya saldırmaya ve çöp üretmeye devam ediyoruz. eski ruhani tanrımızı kendi ellerimizle kurban ettik ve artık market tanrının tapınağındayız. bu yeni tanrı; ekonomimizi, politikamızı, alışkanlıklarımızı, yaşamlarımızı düzenliyor ve bizlere faiz oranları ve kredi kartları ile mutluluğun yeni adresini veriyor. öyle anlaşılıyor ki bizler, yalnız tüketme için yaratılıyoruz ve artık tüketemediğimiz zaman derin hayal kırıklığına uğrayarak kendimizi yok ediyoruz. bana fakir denmesi yanlış, ben tutumlu bir insanım. asıl yoksullar sürekli yaşamdan talepleri olan ve elde ettikleriyle yetinmeyen insanlardır. ben elimde hafif bir bavulla dolaşıyorum. bu bana istediğim yaşamı sürdürmek için yeterli zamanı veriyor. asıl özgürlük yaşamak için kazandığın zamandır.”

ak-saray tartismalarinin ayyuka ciktigi su gunlerde kendisinin nasil bir ustyasam formu olduguna ayikamadim ben sahsen. sovmek istemiyorum ama bu nedir amina koyim lan? dayi ne ayaksin? turk insanini hayattan sogutmak icin mi dogdun nedir? tobebism ya.
  • vizyonu yok. vizyonu olmamasından mütevellit bizim topraklarımız kabul etmez bu prozodide adamları, "vizyonsuz yeaa" diye kusar. biz en dandik üniversitemizde rektörlük yapıp kendini rothschildların lordu sanan adamları severiz ve bu sevgimizi onlara audi a8 alarak gösteririz.
  • ben insanların geceleri yatacak bir saçak altı bile bulamadıkları bir dünyada, başkalarının 500 metrekarelik malikanelerde yaşamasını anlamıyorum. evsizler için ev, suyu olmayanlar için su lazım, ekmek lazım. sen böyle bir dünyada özel uçağım olsun, oraya buraya gideyim diyorsun. eğer herkes daha fazlasını isterse bir gün kimseye bir şey kalmayacak. küresel ısınmadan bahsediyoruz ama doğaya saldırmaya ve çöp üretmeye devam ediyoruz.

eski ruhani tanrımızı kendi ellerimizle kurban ettik ve artık market tanrının tapınağındayız. bu yeni tanrı ekonomimizi, politikamızı, alışkanlıklarımızı, yaşamlarımızı düzenliyor ve bizlere faiz oranları ve kredi kartları ile mutluluğun yeni adresini veriyor. öyle anlaşılıyor ki bizler, yalnız tüketme için yaratılıyoruz ve artık tüketemediğimiz zaman derin hayal kırıklığına uğrayarak kendimizi yok ediyoruz.

bana fakir denmesi yanlış, ben tutumlu bir insanım. asıl fakirler sürekli yaşamdan talepleri olan ve elde ettikleriyle yetinmeyen insanlardır. ben elimde hafif bir bavulla dolaşıyorum. bu bana istediğim yaşamı sürdürmek için yeterli zamanı veriyor. asıl özgürlük yaşamak için kazandığın zamandır."

sözlerinin sahibi.
  • son ili yılda iki amca kaybetmem sonrası , kendisini fahri amcam ilan ettiğim amca. yolda denk gelse elini öperim o derece..

bizdeki tıynetsizlerle karşılaştırılamayacak biri olduğu belli..
hesabın var mı? giriş yap