• türkiye a milli basketbol takımında oynaması için az kalsın anlaşılıyormuş bu adamla:

http://www.hurriyet.com.tr/…/basketbol/26275419.asp

peki neden anlaşamamışız:

“milli takım formasını giydireceğimiz basketbolcuya para ödememiz düşünülemez. bu yüzden jordan farmar’la görüşmeyi kestik”

gerçekten çok mantıklı ve gurur verici bir sebep olmuş, bir türk olarak göğsüm kabardı. oysa keith langford mesela, neden türk milli takımında oynayacaktı (az kalsın)? çünkü devşirme oyuncular türk statüsünde sayılacağından anadolu efes kendisine normalde vereceğinin iki katı para verecekti, ama o zaman sorun yok, çünkü parayı biz veriyoruz sayılmaz. ya da emir preldzic'in türk milli takımında oynayabilmesi için slovenya basketbol federasyonuna ödenen milyon eurolar sayılmaz elbette, çünkü bizim basketbolcuya para ödememiz düşünülemez, bağlı olduğu federasyona para ödememiz düşünülebilir.

zaten farmar dediğin kimdir? gelecek, türk milli takımında oynayarak adını duyurup karnını doyuracak, bir de üstüne para istemeye nereden cüret ediyor? utanmaz adam!

gerçi gelseydi muhtemelen takıma sınıf atlatırdı ama olsun, biz milli takıma devşireceğimiz adama para ödemeyiz, ödemenin dolaylı olmasına çok dikkat ederiz. çünkü türklük şuur ve gururu bunu gerektirir!
  • 2011-2012 euroleague normal sezonunda avrupa basketboluna çabuk ayak uydurması ve sahada olduğu anlarda maccabi'nin mutlak lideri olması söz konusu olmasaydı kendisinin yerine direkt olara bo mccalebb'i isterdim. gerçi hala hangisi gelse daha iyi olur diye de kararsızım ama farmar gelse ''keşke mccalebb gelseydi'' demem herhalde.

mccalebb çok özel bir oyuncu benim için, bilhassa makedonya milli takımıyla yaptıklarıyla süper kahraman seviyesine yükselmişti. bu yüzden olacak ki olası farmar transferi buruk bir sevinç yaratacak bende.

not: efesliyim tabi.
  • 2012-2013 sezonunda sasha vujacic'le beraber ortalığı fena dağıtıp, çılgın atacağına inandığım guard.

"o paraya öküz alırız adamları" içinse yorumda bulunmak istemiyorum; zira bu transfere çok sevindim, tadımız kaçmasın.
  • petar naumoski sonrası, mulaya bile burun kıvırmıştık, sonuçta naumoski sonrasıydı..bırak naumoskiyi, bir mula bulamadık 12 senedir ama galiba ilk kez dümende güvenilir biri var, hadi bakalım..
  • resmi siteden de transfer haberi geldi, efes pilsen'in yeni oyuncusu. yine de üstü çıplak sağlık testi fotoğrafı görene kadar inanmam ben hiçbi efes transferine. *

geçen yıl lock-out döneminde maccabi'ye gelmişti de gayet iyi işler çıkarmıştı. bo mccalebb'le birlikte avrupa'nın en önemli delici guardı olacağı aşikar. yine de f4 hayalleri için sanki bi 2-3 numaraya daha ihtiyacımız var gibi.

efes yönetiminden de beklemediğimiz derecede mantıklı transfer hamleleri geliyor son 2 yıldır, spanoulis-huertas denemeleri gibi. az kaldı ellerinden geleni yaptıklarına inanıcaz, o derece.
  • tam adı jordan robert farmar olan 30 kasım 1986 los angeles doğumlu eski ucla, yeni los angeles lakers oyuncusu. 2 yıllık kolej kariyerinde attığı 97 üçlük ile ucla tarihinin en fazla üç sayılık basket sokan 9. oyuncusu olmuştur ki bu sayede ne kadar iyi bir şutör olduğu anlaşılabilir. harika bir pasör ve topa hakim bir oyuncu olan farmar, başarılı bir orta mesafe şutörü olarak tanımlanabilir. defansif yönünün kuvvetli olması lakers’ın ihtiyacı olan bir özellik.

hayatı boyunca los angeles’da yaşamış bir oyuncunun lakers’a katılması, başarı dileklerimin onunla olması için yeterli.
  • daçka'yla anlaştığını duyduğumda kafa buluyorlar sandım, sonra hatırladım ki şahenk parayı gömüyor artık. hakkında hayırlısı olsun. rusya'da sikindirik bi takıma para için gideceğine buraya gelsin. tbl hakkaten ayı gibi oldu.
  • efes'in olympiacos'u 98-72 yendiği 19 ekim 2012 anadolu efes olympiacos maçında 25 sayı, 8 ribaund ve 9 asistle 36 verimlilik puanına ulaşmıştır ve bu puanla büyük ihtimalle 2. haftanın en değerli oyuncusu olacaktır.

ayrıca bu maçta ilginç bir istatistiği de şöyledir;

4'te 4 üçlük atarken, 11'de 4 de iki sayılık basket atmıştır.
  • milli takım sorulduğunda başkanım beni al demiş: http://www.sportando.com/…-play-for-turkish-nt.html
hesabın var mı? giriş yap