• çocukların eğitiminde anatomi ve cinselliğin önemini de kavramış kanal. (sırf tanım olsun diye yaptım bu gereksizliği)

son yaşadıkları olayla ilgili haberi okudum. birincisi sabahın altısında ne çizgi filmi lan? 4 yaşındaki çocuk ne halt ediyo orda o saatte?
    ikincisi 4 yaşındaki çocuğun annesi "psikolojik destek" aldırma konusunu düşünüyomuş çocuğa. işte bu aşırı korumacı tavır yüzünden yeni nesiller hep manyak oluyo. biz de seyrettik 5 6 yaşında böyle şeyler, psikolojik destek falan da almadık. annemiz dövdü sadece. gayet sağlıklı ruhsal yapımız var.
  • bugün itibariyle tyler durdenın el attığı çocuk kanalı.
  • "acaba bu saatte izleyen var mıdır ?"sorusuna cevap bulmuş kanaldır.
  • yapımcıların para kazanmak için ortaya attığı zavallı bir çocuk. daha olanların büyük ihtimalle farkında da değildir kendisi herhalde bu yaşta. ne iyi ne kötü denecek basit pop şarkılarıyla ortaya çıkarılmış, medya tarafından da gazlanmış. bi de piyasaya uysun diye ablalarının yaptığı gibi şarkı arasına rapçiyi de koymuşlar, işlem tamam. zavallı kız hem gençliğini yaşayamayacak, para ve şöhretin büyüsüne kapılıp harcanacak, etraftakilerin oyuncağı olacak ve belki de 20-30 yaş büyük amcalarının düşlerinde başrol oynayacak. işte müzik endüstrisinin şu anki durumu böyle.
  • küçücük bir kızcağız. muhtemelen, para, şöhret, popülarite gibi saçmalıklarla önce gözü, sonra da yüzü gözü boyanmış bir çocuk. henüz ne yaptığının, hayatını nasıl harcadığının farkında olacak bir yaşta bile değil. sağa sola para kazandırıyor şimdiden, kullanılıyor. yazık.
  • asıl adı "joanna noëlle levesque" olan ve kendisi gibi bir wunderkidle, freddy adu'yla 1.5 sene gezip tozan 1990 doğumlu r&b şarkıcısı hanım kız.
  • yüksel aytuğ'un yazısına göre malum yayın girdiği sırada ekranda "poko" adlı çizgi filmi gösteren kanal. bu durumda, serbest ve bir o kadar da zorunlu çağrışım olarak (bkz: rocco)
  • eski bi çocuk kanalı digitürkte yayin yapardi
  • çocukluğumda 3 ay da olsa damga vurmuş efsane kanal.

yanlış hatırlamıyorsam 2006 yazında şifresiz olmuştu. türk televizyonlarında ilk defa 7/24 yayın yapan bir kanal tüm çocukların emrine girmişti ahan da forumlardan bir kesit.

ilk defa diğer televizyonların gündüz kuşağının bitmesini beklemeden çizgi film izleme şansı elde etmiştim. yu-gi-oh 'un sonraki sezonlarını izlediğimi, hugo benzeri bir programı, martin mystery izlediğimi hatırlıyorum.

sonra yazın sonunda şifre girdi ve kısada olsa bir devir kapandı. herhalde bundan sonra yetkililer bir çocuk kanalı eksikliğini hissedip aniden piyasaya çocuk kanalı açmaya başladılar. o zaman da yavaş yavaş çocukluktan çıkınca benden sonraki jenerasyon faydalandı.

selam olsun 3 ay şifresiz yapan kişiye!
    selam olmasın 3 ay sonra şifre giren kişiye !
hesabın var mı? giriş yap