• sadece malt içen bir kişi için blend viski hakkındaki önyargıları kıracak kadar başarılı bir viski, son derece aromatik, gövdeli ve karakteristik. blend viski seven birinin kesinlikle tercih etmesi gerekir.

yine de ben bir single malt sever olduğumdan konu eğer aroma ve kolay içimse "glenmorangie la santa" almayı tercih ederim, fume seven biri içinse 30-40 euro verdikten sonra caol ila, lagavulin ya da talisker almak daha mantıklı.
  • blend olduğu halde single malt ile karşılaştıran aşırı teknik bilgili açıklamaya çalışmış tabi ama, kendisi blenddir. dolayısıyla single malt karakteri göstermez, gösteremez, göstermemesi için çaba sarfedilerek üretilmiştir. islay single malt dediğin de tek bir viski değildir, 6 pound'a satılan bowmore 15 year old'da islay single malttır, 10.000 pounda satılan black bowmore 1964'te islay single malttır. double black islay single malt gibi demek, bowmore 15 ile black bowmore 64 aynıdır demek gibi bir şey, hangi islay single malt gibi o önemli. 35 pound'a alınıp 10.000 poundluk gibiyse zaten bir insan daha ne isteyebilir ki? 9 farklı distillery yüzlerce farklı isley single malt viski üretir. double black blendinde de islay single malt da vardır, blue label içinde olduğu gibi, ancak ikisinde farklı islay single maltlar kullanılır.

bir de moral bozmak gibi olmasın ama, green label üretimi sonlandırılalı 4 sene kadar oluyor.
  • isminden black label sevenler için 'aynı tadın daha fazlası' olarak anlaşılabilir ama black label kadar dengeli olmamış. burunda karamel ve şeker, damakta ise oldukça dolgun, karamelli, odunsu ve isli. bitişi çok uzun, isli ve baharatlı. benim için içmesi çok keyifli olmadı. ama isli viskilerden hoşlananlara tavsiye edebilirim.
  • kanımca jack, black label ve chivas 12'den oldukça iyi bir viski. diğer ünlü iskoçlardan daha tatlı olduğu doğru, ki bence bazılarının aksine bu benim hoşuma gidiyor. aldığı parayı hak eden bir ürün. black label ile arasında çok büyük bi fiyat farkı yok, black label alınacaksa üstüne biraz daha koyup bundan almak daha iyi bi seçim olur. bi de şişesi çok güzel.
  • isli, peaty bir tadı olması hedeflendiğini okudum. bu tat var olmakla birlikte taşıdığı şüphesiz en baskın tat, tatlılığıdır. o kadar ölçüsüzce tatlı ki, ben sek içime uygun olduğunu düşünmüyorum. hanım evdekinden hastalandığımda irish tea yapıyordu, o klasmanda harika bir iş çıkardı. gördüğüm irish tea'ye en uygun viski.
  • johnnie walker double black zengin meşe, vanilya ve tütün kokusunu sevip damakta bal yiyormuş hissini sevenler için üretilmiş viski gibi bir izlenim bırakıyor. damakta kremamsı yumaşaklığı ile tatlı meşe notalarını alırken bitişi %40 alkol oranına sahip bir harman viski için tatminkardır.

fiyat-performans açısından tecrübe etmeye değer caol ila etkileşimini rahatlıkla hissedebileceğiniz bir ekspresyondur.

salute, slainte.

diğer viski yorumları için #143278148
  • black label'ın aroması daha bi belirgin, içimi daha bi hoş olanı. illa blended içeceğim diyorsanız iyi bir seçim.
  • en güzel yeri, ilk içildiği andır. ağzınızda dağıldıktan sonra, midenize doğru yola çıktığında, tekrar ağzınızda çok güzel bir is tadı bırakır. içmeye devam ettiğinizde, bir daha böyle bir his yaşatmayacaktır.
  • johnnie walker'in black labelin bir üstü olarak piyasaya sürdüğü blended viski.
    içimi daha kolay, alkol tadı geride. isli tat fazla hissediliyor. kokusunda ve tadında baskın karamel aroması var. fıçıdan geçen odunsu tatlar da çok baskın. özellikle ilk birkaç yudumda çok yüksek şekerli bir sıvı tüketiyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. uzun sayılabilecek bir bitişi var. kötü bir viski değil fakat aynı fiyatlara çok daha güzel viskiler alınabilir.
    ayni markanın alt segmenti gibi olan black label bence çok daha dengeli ve iyi bir viski.
    edit:duzeltme
  • koyu siyahımsı şisesi, koyu siyah karton kutusu üzerinde altın sarısı şeridi ile içmeyenin evinde bile süper dekarsayon malzemei olur.
    içen için ise;
    - başka hiç bir içkiye benzemeyen tadı
    - boğazı önce yakan sonra serinleten *, insanın boğazından kayarken tüm yolu hissettiren,
    - biraz da kaliteli bir puro misali boğazınızı yakmasından zevk aldıran.
hesabın var mı? giriş yap