• "it shouldn't be called the doors if it's someone other than jim singing." diyerek doors grubunun diger uyeleri olan ray manzerek ve robby kriegeryeni bir solist* ile yeniden doors adi ile album cikarmak istegine rest cekmis ve gruptan ayrilmis olan muzisyen.
  • the doors adli filmde meshur havaalaninda kendini tanitma sahnesinde:
    -"john densmore.. percussionist" karizmatik repliginin sahibidir.
  • the doors davulcusu. tekduze caldigini iddia edenler ayip ederler zira kendisi tam doors tarzina uygun bir davulcudur. doorsdan once caldigi caz gruplarinin etkisi calisinda oldukca belli olur. riders on the storm adinda hayatinin jim morrison ve the doors ile geçen kısmını anlattıgı bir kitabı vardir.
  • kanımca hiçbir zaman hakettiği üne ulaşamamış olan the doors bateristi.caz kökenli olan densmore abartılı sololardan çok,sade bir ritm anlayışına sahiptir.tabii doors öncesinde caz gruplarında çalmış olması gibi doors'un stüdyo kayıtlarının çoğunda bas gitarın bulunmaması da stilini etkilemiş olabilir.özellikle morrison hotel ve la woman albümlerindeki davullara bir kulak verildiğinde nasıl bir ustanın çaldığı görülecektir.
  • 2006'da tribaljazz isimli grubuyla bir albüm cikarmistir.
    kitabinin disinda "project return" adında sucluların topluma kazandırılması konulu bir belgeselin de yapımcılıgını yapmıstır.
    gunumuzde amerika'da kimi zaman üniversitelerde derslere girmektedir.

bu yıl 8 temmuz'da los angeles-california'da eddie vedder'a birkac parcada eslik etmistir.

http://www.johndensmore.com/ kendi websitesidir.

kendisinin yakınlarda jim morrison ile ilgili bir aciklaması icin buradan izlenebilir.
  • 1 aralık 1944 doğumlu perküsyonist.

doğum gününü de kutlayalım bu bilgiyle birlikte.
  • jim morrison un ailesiyle birlikte robby krieger ve ray manzarek aleyhine açtığı davayla 'the doors' adının kullanılmasını yasaklatmıştır. the doors jim morrison'la birlikte öldü.
  • riders on the storm isimli anı kitabını okuduğum muhteşem perküsyonist. anıları birkaç sayfa içerisinde şarap içme isteği uyandırmış ve şahsımda bunu başarmıştır.

edit: kafayı yedim. çok fena
  • the doors'un efsanevi davulcusu. dün 78 yaşına girmiştir.
  • jim adında, 27 yaşında intihar eden bir erkek kardeşi vardır. hayır jim morrison'dan bahsetmiyorum. 1978 yılında intihar eden, etmeden önce uzun yıllar şizofreni teşhisiyle hastanede yatılı tedavi almış olan erkek kardeşinden bahsediyorum. john'un yazdığı " riders on the storm: my life with jim morrison and the doors" adlı kitapta söz konusu erkek kardeş hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir. ailenin geri kalanları malesef bu aile sırrının (bir aile üyesinin intihar etmiş olmasının) paylaşılmış olmasından hoşlanmamış olsa da john kendisine hayranlarından gelen "intihar etmeyi düşünüyordum, kitabı okuyunca vazgeçtim" temalı mektuplardan dolayı yazmakla doğru bir iş yaptığına inanmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap