• --- spoiler ---

filmin ana fikri: istersen mars'ta ol, köpek her zaman en sadık dosttur.

--- spoiler ---
  • iyi ki buraları okumadan izlemeye karar vermişim. 3d bbrip versiyonunu izledim. şimdi 1912 yılında yazılmış bir romandan uyarlama olduğunu öğrenmem daha da güzel kıldı gözümde. starwars, avatar'dan aşırma demişler ama o dedikleriniz hep bu romanın evreninden aşırılmış. izlerken bunu daha iyi görüyorsunuz. sonuç olarak sıkılmadan izledim, keşke devamı çekilse.
  • 1912 yazımı bir romanın film olarak uyarlaması. yüzüklerin efendisinden tutun yıldız savaşlarına ve avatar a kadar gelen pek çok eser ve filmin etkilendiği bir romanın beyazperdeye aktarımı.

bu önbilgiyi verdikten sonra diyebilirim ki çok başarılı bir film, sürü psikolojisinden yapılan yorumlara, başka bişeylere benzetmeye çalışmalara aldanmayın. (bkz: ağzı olan konuşuyor) eğer türünü seviyorsanız mutlaka gidin çok eğleneceğiniz garanti.
  • fragmanına bakınca, nav'ilerin ziyarete geldiği star wars evreninde geçen bir conan filmine benziyor. hatta son conan filminden daha fazla conan filmine benziyor.
  • star wars ve bilumum antin kuntin filme ilham olmuş bir eserin vücuda gelmiş halidir...

heyecanlı, görsel zevki yüksek ve zeka kırıntıları serpilmiş senaryoya sahipti. neden bu kadar yerilmiş anlayamadım. ikincisi, hatta üçüncüsü yapılsa izlerim.

--- spoiler ---
    barsoom tam barzo'ların memleketiymiş bu arada... hepsi apaçi gibiydi!
    --- spoiler ---
  • öyle bir fragman yapmışlar ki seyrederken insanın aklına kırk türlü film * * * * * * geliyor.
  • filmdeki it benzeri yaratık için söylenebilecek tek şey şu olur herhalde: (bkz: çirkin ama sempatik)
  • hakkindaki olumsuz elestirilere anlam veremedigim cok basarili bir fantasy filmi. hikaye ilk yazildiginda (1912) eminim sci-fi categorisine giriyordu.

midichlorianlara force'a inanan adamlarin "abi bu ne ya" diue cemkirmesi de enteresan...

edit: oyunculuk (filmin tarzi goz onune alindiginda) basarili (lynn collins bazen abartiyor), efektler guzel, filmin temposu belli bir seviyenin altina inmiyor...etc
  • şu filme "star wars'tan esinlenmişler hacı" diyenleri falakaya yatırmak gerekiyor.
    http://en.wikipedia.org/wiki/john_carter_of_mars
  • tutacak bir film olsaydı hakkında çoktan "tarklar türkmüş" temalı bir haber çıkardı haberlerde,hala olmadığına göre olmamış film diyebiliriz.ancak ben sevdim beğendim.
hesabın var mı? giriş yap