• bir defasında bunlardan birinin sekreteri bana evli misiniz? diye sormuş, hayır cevabını alınca "o zaman ultrason yapılacağından muayeneye bol su içip gelin, kızlara vajinal muayene yapmıyoruz" demişti. "mahalle baskısı yok!" demeye devam edenleri gözlerinden öpüyorum.

edit: susturamadıklarınızı kötülüyorsunuz anlaşılan. kötülediğiniz bunu "mahalle baskısı" olarak tanımlamamsa neden öyle olmadığını açıklayın lütfen. yok "mahalle baskısı" olduğunu kabul ediyorsanız, bunu yapmaya ne hakkınız olduğunu açıklayın rica ederim. insanların özel hayatına saldırırken aklınızdan neler geçiyor bilmek istiyorum da.
  • büyük bir çoğunluğunun hala yirmili yaşlarda bekar birinin bakire olmayışına ciddi ciddi şok olduğu doktorlar topluluğudur.*

bunlar ekseriyetle 'bakire misin' yerine 'evli misin' diye sorar 'evli değilim ama bakire de değilim' deyince insanın suratına aval aval bakarlar.

bir de bunların aile hekimi olanları var ki, reçetede bir jinekoloğun yazdığı vajinal fitili görünce gevşek gevşek 'sen bunu nasıl kullanıcaksın kiee' diyebilir.

bunların hepsi de kadındır.

jinekoloğu bile böyle bu ülkenin.
  • çalıştığı bölgeye göre çok faydalı olabilecek doktorlardır. yıllar önce ankara'da bir düğünden otelimize 2 taksi ile dönerken herkesin çantalarımızı bulunduğu değil de diğer takside olduğunu zannetmesi sayesinde 2 taksiyi gönderdikten sonra cascavlak kalıvermiştik. bu arada çantalarda sadece giysi değil takılar filan da vardı. plakaları da almadık ne yapacağız filan derken ankara'da yaşayan ve çankaya'da bir hastanede görevli jinekolog abimiz aklımıza geldi ve arayıp durumu anlattık. o da direkt o anki ankara emniyet müdürünün karısını arayacağını söyledi ve gerçekten 2 saat sonra taksici çıkıp geldi ve çantalarımızı teslim etti ve abi siz kimi tanıyorsunuz zaten ben sabah getirecektim ama bütün duraklara ekip göndermişler filan dedi. ertesi gün jinekolog abimizle görüşürken nasıl başardığını sordum. eee oğlum vali, em.müdürü filan bunların karısının orasını kendileri haricinde bir tek ben görebiliyorum o kadar olsun dedi.
  • "bu ülkede, yıllarca doğum kontrolü mekanizmasını çalıştırdılar. adeta vatandaşlarımızı, halkımızı kısırlaştırdılar. bununla ilgili, tıbbi müdahaleye kadar her şeyi yaptılar. ‘sezaryen, kürtaj’ denilen olay budur. hep bunları yaptılar ve bunları yaparken de adeta cinayet işlediler, adeta aldattılar. ‘seni ölümden kurtaracağız’ dediler onun için sezaryen yaptılar. halbuki dert başka. dert hem daha fazla para kazanmak hem de maalesef öyle kampanyalar başlattılar ki sezaryenle ikiden fazla doğum yapamazsın. bunu da aldattılar ve inandırdılar. birçok aile buna inanmak zorunda kaldı. dert başkaydı. dert bu milletin nüfusu azalsın ve bu millet, milletler yarışında geri kaldı." http://www.radikal.com.tr/…kisirlastirdilar-1138182

=kısırlaştırıcı
    =yalancı
    =katil
    =dolandırıcı
    =düşman

bunlar ben oluyorum, meslektaşlarım oluyor. daha fazla ya da henüz bebek sahibi olmak istemeyen hastalara yardımcı olduğum için kısırlaştırıcı oluyorum. ben bebek sağlıklı doğsun, anne tehlike yaşamasın diye dokuz doğururken katil oluyorum. gerçekten annenin ve bebeğin hayatını kurtarmışken katil oluyorum. aileye sezaryen gerekçelerini açıklamaya çalışırken yalancı oluyorum. yaptığım her şey para ve insanları kandırıp kısırlaştırmak, nüfus artışını azaltmak için. ve ben adamım diye ortada dolanıyorum.

sezaryen olması gereken bir hasta sırf bu söylemlerden dolayı beni yalancı, katil, dolandırıcı olarak görüp de bunu kabul etmezse hangi mercilere başvuracağımı araştırıyorum. çünkü gerçekten katil olmak ve olası bir cinayete alet olmak istemiyorum.
  • dünyada bu olay nasıl işliyor bilmiyorum ama türkiye'de çok bağnaz, çok geri kafalı doktorlar var. hatta bence bu yüzden kadınların jinekoloğa gitmemek istemesi gayet normal. şimdi neden böyle bir şey diyorsun diyeceksin.

bir kadın jinekoloğa gidiyor ve duyduğu ilk soru: "evli misin?"

'ilişkie girdin mi?' diye sormanın kibarcası bu sanırım.

"evli misin?" ne demek ya? bu mu tıp yani?

şimdi bu sorunun insanı rahatsız eden kısmına geleyim.

kadınlar bu sorudan çekiniyor. çekinmelerinin sebebi ise bunu duyunca o mahalle baskısını üstelerinde hissetmeleri. yani açık açık demek istiyor ki, "evlenmeden seks olmamalı."

bunu iyi niyetle soran jinekolog doktor arkadaşlar var mıdır bilmiyorum ama bugün bir tanesine rastladım ki o kadının kafasını duvarlara sürtesim geldi.

hep anlatılırdı bu da demek efsane değilmiş.

halbuki, "muayne mi olmak istersiniz yoksa ilaç mı yazalım" diye sorsa hem daha kibar olur hem daha dost canlısı olur. karşı taraf direkt, "evli misin" diye sorunca kadınlar irkiliyor, geriliyor. rahatsızlıklarını tam olarak anlatamıyorlar bile.

doktor böyle olmamalı bence. sonra diyorlar ki neden kadınlar jinekoloğa gitmeye çekiniyorlar. peh. yazık.
  • kontrol yapabilmek adına hastanın bakire olup olmadığını anlamak için en entresan soru kalıplarını üretmiş doktor çeşididir

- evli misiniz ?

- kadın mısınız

(bkz: based on a true story)
    -------------------------------------------
    -seks hakkında ne biliyorsunuz ?
    + sen ne biliyorsun bakıyım ?
    -------------------------------------------
    -cinsel hayatınız var mıdır ?
    + buna hayat denirse *
  • her gun onunden gectigim tisort dukkaninin vitrinindeki basrol oyuncusu.. tisortun ustunde soyle yaziyor :

i'm not a gynaecologist, but i'll take a look
  • vakti zamanında bir jinekolog pezevenekle tanışmıştım. itoğlu, matah bir şeymiş gibi, bütün masayı ele geçirmiş ve kadın-erkek hepimizi saçmasapan bir muhabbetin içine sokmuştu. yok şöyle güzelmiş, yok böyle iyiymiş, yok şöyle kötüymüş, insanları şöyle korkutuyormuş, böyle aşağılıyormuş, bilmem ne diye dalga geçiyormuş.... derken dayanamayan ben, çok da tanıdığı olmadığım bu insanı elimi masaya vurup "eeeeeeeh" yeter ama. diyerek susturdum. erkek arkadaşımın bana bakıp, ona bakıp gülümseyip beni sakinleştirmeye çalıştığını bugün gibi hatırlıyorum.

neyse. bu deneyim enteresandır. sorun, soruşturun. daha önce tanıdık birilerinin gittiği, gördüğü, güvendiği insanlara gidin. kadın erkek fark etmez.
    kadının/adamın edeceği densiz bir laf size kabus olmasın senelerce.

insanların duygularıyla, korka korka oraya gelmiş genç kadınların haysiyetleri ve kişilikleriyle acımasızca ve düşüncesizce oynayan, insanların bilinçaltlarına yer eden pislik doktor bozuntuları da bir an önce ölsünler dilerim.
  • muayenehanesinde ille birinin daha bulunduğu doktor türü. sadece doktor olsa rahatım da sırf bu ikinci kişi yüzünden sinirlerim geriliyor muayenede. haydi tamam doktor diye bir kişiye açıyorum bir tarafımı ama doktorlukla alakası olmayan, hipokrat yemini etmemiş ikinci bir kişi daha bulunmak zorunda mı o odada allasen? çıksın diyeceğim de gereksiz kapris yapmak istemiyorum.

çok zorunlu düzeltme ve özür: efenim böyle uygulama gerekli imiş zira aksi durumda "doktor bana elleşti" tarzı vukuatlar olabiliyormuş. türk ceza yasasına göre de bu durumda doktorun böyle bir şey olmadığını ispat etmesi gerekiyormuş, bunu önlemek adına doktor odasında ikinci bir kişi bulunduruyormuş.
hesabın var mı? giriş yap