• metallica grammy aldığında, lars ulrich'in "jethro tull"a teşekkür ediyoruz bu sene albüm çıkarmadıkları için, çıkarsalardı grammy'yi yine onlar alırdı" dediği grup.
  • bana bu adamlar hakkında bilmediklerimi, sevdikleri şarkılarıyla ilgi anılarını anlatacak; "sen salçalı ekmeğini yerken biz bunları dinler coşardık teheyy" falan diye artislik yapacak insanlar olsun isterdim çevremde.
  • gelmis gechmis en buyuk muzik topluluklarindan biri
    bir deha onderliginde 30 yili askin suredir, blues ve progressive rock a kaliplarini kirma shansi veren eshsiz bir muzikal tad
  • adlarini ingiltere'de ilk tarim makinasini icat eden insandan almi$ grup. jethro, ayrica bizdeki $uayb isminin, anglo sakson dillerindeki kar$iligi. bu isimde bir peygamber var, bizim $uayb peygamber, onlarin jethro dedigi.
    ian inderson'un toplumla dalga gecen satirik sarki sozleri de unutulmamali, gruptan bahsedilirken.
  • uzun yol dostu, kararsızların kararı, umutsuzların umudu, enerji içeceği bir grup.

öncelikle sadece 111 entry yazıldığı için kendim adına özür diliyorum. benim gibi müzik bilgisi sıfır olan bir insan bile bu sıkıntıyı yaşıyorsa, sanırım müzikten anlayanlar kahroluyordur, günde 100 tane birbirini tekrar eden yılmaz özdil, kemal kılıçdaroğlu, recep tayyip erdoğan entrysi gördükçe...

edit: bu entry ise çok yorgun geçen bir günde sonra jethro tull dinleyip, iş yapacak enerji bulan bir bünyenin ustalara saygısı olarak yazılmıştır.
  • diskografi
    1968 - this was
    1969 - stand up
    1970 - benefit
    1971 - aqualung
    1972 - thick as a brick
    1973 - living in the past
    1973 - a passion play
    1974 - warchild
    1975 - minstrel in the gallery
    1976 - "m.u." the best of jethro tull
    1976 - too old to rock & roll: too young to die!
    1977 - songs from the wood
    1977 - repeat the best of jt vol ii
    1978 - heavy horses
    1978 - bursting out (live, double cd)
    1979 - stormwatch
    1980 - a
    1982 - broadsword and the beast
    1984 - unter wraps
    1985 - original masters
    1987 - crest of a knave
    1988 - 20 years of jethro tull
    1989 - rock island
    1991 - catfish rising
    1992 - a little light music
    1993 - 25th anniversary 4 cd box set
    1993 - the best of jethro tull: the anniversary collection
    1993 - nightcap (double cd)
    1995 - roots to branches
    1999 - j-tull dot com
  • istanbula ilk geldiklerinde sound checklerini bilemm seyretmistim...
    gercek muzik insannari... flutunu yiyim hattaaa
  • konserlerinde 60 yaş üstü dinleyicilerine indirim yaparak* gönüllerdeki yerini sağlamlaştıran muhteşem grup.
    yaşıtlara iltimas, vallahi bravo!
  • gelmiş geçmiş en karizmatik grup ismi. jethro tull dendi mi gayriihtiyari önümü ilikleyesim gelir. saygı uyandırmaktan başka, tecrübelerime dayanarak bu iki kelimenin beyindeki korku ağının işlevini arttıran bir akustiği olduğuna inanıyorum. sinemada hal douglas'tan duysam ne tepki verirdim bilemiyorum mesela şimdi. küçükken hayattaki en büyük korkum olan uzay boşluğunda sürüklenerek kaybolacağım aklıma gelir, oracıkta dellenirdim sanırım.

-in a world where jethro tull was king
    -ney!?!
    -one man...
    -allahım!
    -..on the edge of space
    -eşhedü
    - a robot renegade cop
    - “of ya filmin en heyecanlı sahnesinde aklımı kaçırdım” (bkz: yigit ozgur)
  • 12 mayıs 2020’de zorlu psm’de olacaklar, oley oley!!
hesabın var mı? giriş yap