• tottenham hotspur aldığından beri kendisini araştırdığım 25 yaşındaki ve 1.89 boyundaki futbolcu.

oyun tarzını çok beğendim. "bir defansın oyun tarzının nesini beğeniyorsun" dersin, normaldir. ama bu adam başka aga. çok iyi bir stoper, gerektiğinde sol bek de oynar (tottenham'daki stoper sorunu yüzünden gerek de olmaz gerçi). topa iyi vuruyor. serbest vuruşlarda etkili olabilir. ama mesele bu değil tabi. harika uzun pas atıyor sol ayağıyla, gerçekten paslarını izlemesi bile keyif veriyor. ayrıca boylu da bir adam. hava toplarında da etkisini gösterir. çoğu stoperde görülmeyecek kadar hızlı. bir anda hızlanıp çok kritik pas arası yapabiliyor.

bu sene 5-6 gol atacağına inanıyorum. umarım sakatlık yaşamaz. tottenham'ın en önemli stoperi olacaktır. yanına bir de michael dawsonı koyarsa villas-boas çok iyi olur. ama büyük ihtimalle younes kaboul oynayacak ve bu, defansı iyice hızlandıracak.

hee son olarak... son derece karizma bir adam, scott parkerla birlikte birçok bayanın ilgisini çekecektir.

edit: sevgili tottenham taraftarları, buryun izleyin bu videyou. sevilir bu adam.
  • 27 şubat 2014 tottenham dnipro maçında 1-1 giden maçta 60 küsürüncü dakikada rakip ceza dahası içinde, bir duran top organizasyonu sırasında, rakibene kafa atıyormuş gibi yapıp sonra sanki kendisine kafa atılmış gibi yapıp kendini yere bırakıp rakibini oyundan attıran emek hırsızı.

maçın kırılma anı da bu olmuştur. dnipro takımının emeklerini çalmıştır. futbolun yüz karalarından biriridir. tarihe not düşmek amacıyla bu kadar detaylı yazıyorum. bu adam 5-6 yıl sonra türkiye ligine transfer olursa falan bu yazıyı okur, " vay be o zaman da aynıymış çirkef herif" deriz.

http://www.youtube.com/watch?v=z4lfdt2tcxg
  • (bkz: jan vertonghen/@ceyar i kim vurdu)

tottenham hotspur'de forma giyen 1987 (31) belçika doğumlu sağlam stoper.

--- jan vertonghen 2. bölüm ---

20'sinde (2006/07) afc ajax altyapısından çıkıp, a takıma tam 6 yıl hizmet etmişti. son 6 sezondur da (2012/13 - 12m €) tottenham hotspur forması terletti ve terletmeye devam ediyor.

uzun kontratların adamı bu vefalı şahsiyet, geçen sezon gösterdiği üstün performansla (2017/18 - yaş 30) ingiltere premier lig yılın takımına seçildi.

---------- bonus ------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: totttenham hotspur/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ------------

2020/21 sezon başı edit: 8 sezon sonunda (2012/13 --> 2019/20) 33'ünde bedelsiz olarak benfica'ya geçti. başarılı oyuncu kulüpte kaldığı süre boyunca premier lig 2.'liği ve şampiyonlar ligi finali görmesine rağmen, bir tek kupa bile kaldıramadı.
  • 1987 dogumlu hali hazirda ajax a1 formasini giymekte olan sol kanat oyuncusu. uzun boyuna ragmen oldukca esnek bir fizigi olan ve uzun yillar belcika milli takiminda forma giyecegi simdiden belli olan futbolcu.
  • tottenham yolundaymış, hem kendisi hem de tottenham adına iyi bir transfer gibi duruyor. bol bol sakatlanan king ve dawson ikilisi düşünülünce değeri biraz daha anlaşılabilir. younes kaboul'le iyi bir ikili olacaklarını düşünüyorum.
  • (bkz: super jan)
  • şu adamın değerinin bilinmediğini düşünen tek ben miyim acaba?
  • 27 ağustos 2018 manchester united - tottenham maçında sergilediği performansla bir kez daha premier ligin en iyi stoperi olduğunu gösterdi.
  • 19/20 sezonu sonunda sözleşmesi biten stoper.

ciddi stoper sıkıntısı çeken fenerbahçe'nin ne yapıp edip ikna etmesi gerekir bence. türkiye'de bu tarz kariyerli veteran stoperler her daim iş yapar. bir skrtel, ujfalusi, bruno alves etkisi yapabilir. yaşı da müsait.
  • sakatlık dönüşü patlamaya hazır bomba gibi bir görüntüsü var. kritik yerlerde hata yapabiliyor. hazır 31 yaşına gelmişken spurs satmayı düşünebilir
hesabın var mı? giriş yap