• yağmurun ayazın alnında bekledim biraz.içeri giremedim. zaten çok da uğraşmadım girmek için. elime bir kağıt tutuşturdular beklerken."cinsiyetçi,homofobik,ırkçı yargılarını bilimsel gerçekler gibi sunan akademisyen sıfatlı bu insanın okulumuzda konuşma yapmasını protesto ediyoruz" yazıyordu üstünde. dedim içimden oh ne ala yumurta atmak yerine gayet demokratik bir şekilde ifade ediliyor her şey. sonra çok sevdiğim insanlardan biri elinde bir spreyle üzerinde adamın fotoğrafı olan afişe önce ırkçı yazdı yetmedi afişi yere atıp parçaladı.şaşırdım.ne oluyor yaw dedim.emrah naptın dedim. sonra kantine gittim. patatesli dürüm yedim,hamburger patlattım üstüne. geri gelip barkovizyondan bakındım biraz. seksist ve ırkçı bir adamın söylediği ve yaptığı her şeyi 85 yaş amnezisine vererek tüm hoşgörümle starbucks'a gidip chocolate mocha içip boş boş etrafıma bakındım.ayaklarım da su çekmiş.idealizm de ölmüş zaten.
  • rosalind franklin'in çalışmalarının ekmeğini, ekürisi crick ile yemiş, güzelim hatun x ray e maruz kalıp erkencecik bu dünyadan göçerken, (yaş : otuz sekiz) zaten gevşetilmiş kavanozun kapağını lörk diye açıveren adam tribine girmiştir. on sekiz nisanda ülke sınırları içinde olacak, yüzüne söyleyemem nasıl olsa diye buradan bildireyim dedim,

adam değilsin watson!
  • boğaziçi üniversitesinde vereceği konferans için, soğuk ve yağmur altında genetikçilerin uzun bir kuyruk oluşturduğu bilim adamı. sadece genetikçiler değil, kendisini bilen insanlar da konferansa katılmak istemiş, ancak havanın soğukluğu, konferans salonunun ufaklığı nedeniyle, sıralarını öğrencilere vermişlerdir. ayrıca saat 2de başlayacak konferans için, kapıları hala açmayan boğaziçi üniversitesi yönetimini de kınıyorum.

not: konferansın düzenleneceği albert long hall'ün kapasitesi ve günler öncesinden çeşitli üniversitelerden bir çok öğrenci ve öğretim görevlisinin katılacağı bilinirken, bu mekanda ısrar edilmesinin tek nedeni güney kampüsün güzelliği olmalı. dışarı büyük bir barkovizyon kurulmuş, ses düzeni sağlanmış ancak deli gibi yağmurda onu kim izleyecek merak ediyorum.
  • 18 nisan'da dna gunu kapsaminda bogazici universitesi'ne konusma yapmak uzere gelecek olan unlu bilimadi. yaptigi aciklamalar ve davranislari yuzunden gitsek mi gitmesek mi kararsizligi yasatmaktadir kendisi bize.
  • bildiği doğruyu konuştuğu için götüne tekme vurulan büyük insan.
  • nobel ödülünü, beynimize kazınmış sarmal yapı deyimiyle kazanmış bilimadamı.
  • nobel ödülünü satışa çıkarmıştır. açık artırma 3.5 milyon dolardan başlayacakmış. oradan alacağı paranın büyük bir kısmını şu anda çalıştığı cold spring harbor laboratory, university of chicago ve clare college cambridge arasında paylaştıracağını söylemiş, büyük bilim adamı.
  • 'if we will not play god, who will?' james d watson
  • dna'nın yapısının keşfine giden olaylar dizisini ikili sarmal kitabında bütün açıklığıyla anlatan bilim adamıdır. kendisinin de dediği gibi bilim aslında pratikte rasyonel ve sürekli ileri adımlar ile işlemez. james watson'ın anılarından anlıyoruz ki aslında bilim adamlarının sosyal hayatları, birbirleri ile çekişmeleri ve kişisel arzuları zaman zaman bilimin mantıklı ve sorgulayıcı olan paradigmasında kaymalara yol açabiliyor.
  • şu an watson school of biological sciences; cold spring harbor laboratory'de rektor olan şahıs.

http://www.cshl.edu/gradschool/chancellor.html

doğal olarak ölmüş olmaması gereken zat...
    ayrıca 2005 senesinde güncellenen bir sitede de ölümüyle ilgili bir haber olmayan, ayrıca ingilizce de olsa aşağıdaki linkte hakkında yüklü miktarda bilgi bulabileceğiniz zat...

http://www.achievement.org/autodoc/page/wat0pro-1
hesabın var mı? giriş yap