• şu adamı aynı whiplash'teki karakteriyle alıp house'un kardeşi diye diziye soksalardı; canımı yeselerdi.
  • oz izledikten sonra bu adamın hiç bir filminde kendisine aynı gözle bakamıyorum. juno'da dünyalar tatlısı bir babayı oynadı ama ben çocuğunu öldürecek diye bekledim. whiplash'i izledim, içimden sürekli "aha da bateriyi gamalı haç yapıp çocuğun poposuna monte edecek" dedim.
  • oscar konuşması da ders niteliğindedir.

"annenizi arayın millet. annenizi ve babanızı arayın. eğer siz de annesi ve babası hayatta olan şanslı insanlardansanız, onları arayın. mesaj atmayın, e-mail atmayın, telefonla arayın. onları sevdiğinizi söyleyin, teşekkür edin ve sizinle konuşmak istedikleri müddetçe dinleyin onları."
  • kendisi, ne kadar dizi yahut filmde oynarsa oynasin, benim icin hep vernon schillinger olarak kalacak olan usta oyuncu.

aldigi oscarla ise biz sevenlerini mutlu etmistir.
  • tek eliyle yaptığı müziği kesme hareketine kurban olduğum.
  • fazlasıyla gecikmiş bir oscar heykelciğini bu gece whiplash'teki performansıyla nihayet almıştır. oysa adam hemen hemen her rolü harika ve hakkını vererek oynuyor. kendisine buradan söyleyecek iki kelimem var:

(bkz: good job)
  • çok başarılı bir aktör.

oz'u izledikten sonra o sıcacık olan juno'da bile adama kanım ısınamamıştı. her an juno'ya bir şeyler olacakmış gibi düşünmekten alamamıştım kendimi. ne kadar iyi rol yapıyorsa, nasıl bir psikopatı canlandırdıysa artık şu yaşımda karşıma gelse korkar kaçarım.
  • tüyler ürpertici vern schillinger performansı neticesinde her türlü ödülü boku püsürü layık gördüğüm karakter adam.
  • 2014 oscar'ının yardımcı erkek dalındaki ödül sahibi. at fava bekle.
    (bkz: buralar kıymetlenecek)
  • oz izleyenlerin bileceği üzere aşmış bir oyuncudur. whiplash sadece krema olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap