• eve yeni geldik. yorgunluktan ölmem lazım, uykusuzluktan gebermem lazım ama öyle bir adreanalin ki daha geçmedi sanırım, dimdik ayaktayım.
    elimden geldiğince herşeyi burdan arkadaşın yardımıyla aktardım. devam edeyim

1) burda sadece polis - sivil polis yoktu. akp gençlik kolları falan deniyor inanmayın genç bir tane yavşak görmedim. 100 tame milis varsa 20si genç geri kalanlar 30 yaş ve üstüydü. bu gece izmirde polis yalnızdeğildi.

2) lozan basmane civarındaki grupla gündoğdudaki kitle çok farklı bu bilinsin. gündoğdu daha saf temiz insanlardan oluşmuş , lozanda bu eylemleri provoke eden ve kullanmaya çalışan garip tipler vardı. bu da not düşülsün tarihe, bunlar polis de değildi sivil de , sakin eylemciler de. garip bir gruptu belli bir zümreyi zan altında bırakmak istemiyorum. eli megafonlu tiplerde bunları gaza getirdikçe getiriyordu.
    daha çok genç ve bilinçsiz bireylerdi.

3) cep telefonları çoğu zaman pek çalışmadı. geldi gitti geldi gitti. bir jammer kokusu aldım ki bu insanların haber alma hakkına gasptır. yasal dayanakları var mı bilemiyorum.

4) binaların çatılarından ateş eden polisler gördüm. counter strike havası verdiler sağolsunlar.

5) gündoğdudaki gruba hiçbirşey yokken saldırıldı. bu da tarihe not düşülsün insanlar kendi halinda tabiri caizse takılıp şarkılar söyleyip zerre taşkınlık yapmazken.

6) ben herhangi bir medya kuruluşu görmedim izmirde. olan biteni duyuracak birileri yoktu.

7) 6. maddeyi takiben şunu da net belirteyim, korku filmlerini aratmayacak hatta daha da fazlası vardı alsancakta dün gece. insan avı vardı. savunmasız insanlara polis şiddeti vardı. yere kapanmış dayağa doymuş insanlara demir dipçikle vuran polisler ve kimlikleri belirsiz tipler vardı.

8) 7. maddeyi takiben migros katlı otoparkın o civarda bi polis oluşumu vardı, ve çok net yolda sürüklenen insanlar ve çığlıklarını duydum. zaten biz 17kişi olarak polis - akp'li avına gittiğimizden mütevellit çıldırdığımızı an be an hatırlıyorum.

9) o civarda dolanırken bizi yaklaşık 30 40 kadar polis kovalamaya başladı. 2 -3 aparman bize yardım etmedi. insanları suçlamayın hemen dün geceki psikoloji çok başkaydı. saf bir korkuydu bu kimseyi suçlayamam, kimse de bunu yapmamalı. bilmiyorsunuz amk o psikolojiyi, onlar da sağolsunlar sorun değil, onları anlıyoruz olaki sıkılanlar vardır, canlarını sıkmasınlar.
    3 travestinin kaldığı bir ev bize kapıları açtı.. polis biz kaybetti derken, apartmana girdiklerini hatırlıyorum. travestinin polise yaptığı atarı net aktaryım , 'sen git ananı sik, burda kimse yok san göre'. ağlar mısın gler misin. orda yürek vardı, 100 okka taşak vardı. sağolsunlar. çay yaptılar interneti açtılar, sohbetleri ile bizim stresimizi alıp güldürdüler bile.
    bakın bu insanlarla dalga geçmeyin artık, bu da unutulmasın. hor görmeyin zira adamlıkta çoğunuzu gömerler.

10) 5 eylemciyi polislerin elinden zor kurtartdık, sayıca 17 hayvan gibi adam olunca polis de sizden korkuyor aklınızda bulunsun, 4 polis kuyruğunu kıstıra kıstıra kaçtı. bu çocukları evine göndermek için travestiler taksiyi aradı, taksici para almadan evlerine bırakacağına söz verdi. bize numarasını verdi, marsta olsanız gelir sizi alırım herşeyi biliyorum sıkmayın canınızı dedi. bu insan da bizi duygulandırdı.

11) bizi çok kovaladılar. liman tarafında insanlara neler yapıldığını bilmiyorum. çok fena duyumlar aldım hepsi bu. insanları denize atmak mı dersin, meydan dayakları mı dersin. bi ara gaza gelip yardıma gitmek için evden çıktık. maalesef liman tarafı zibil derya polis kaynıyordu. o sırada 3 arkadaş joplardan nasibini aldı. sorun değil dedim ya biz oraya iyi niyet sunmaya gitmedik zaten. akp'li milis avı, sivil polis avıydı bizimki, yardım edebilirsek eylemcilere yardım etmekti, ama kendi derdimizden çok da bişey yapamadık desek yalan olmaz. efsane bir kaos vardı. anlatamam. ha korktuk mu asla. sadece apartmana polisler girdiği an bi 'sıçtık' havası herkese oturdu ama travestinin o çıkışı adeta bizi kendimize getirdi. tekrar ediyorum, o milletin taşak geçtiği insan polise net bir şekilde çıkışıp anasına sövdü, saniye bile tırsmadı.

12) swiss otel civarı adeta insanları paketlemişler ve gözaltı dalgası olmuş duyumları aldım. doğru mudur yanlış mıdır bilemiyorum ama çok güvenilir bir arkaşım söyledi yalan olduğunu sanmıyorum. 300 500 kişi vardı diye de ekledi.. yanılıyorsam msj atın.

13) polis izmirde mermi kullanmıştır. ha plasik ha gerçek ben orasını bilmem. analarına sorun.

14) gördüğüm kadarıyla izmirde bir organizasyon tam bir bilinç yok. bir birlik yok. çok kolay dağıldılar, polis istedikleri yere sürdüler. kimseye de süt çocuğu muamelesi yapmıyorum ben ki askerliğimi daha yapmadım, insanlar korkmakta haklı, tam bir vahşetti kardeşler dün gece. bilmiyorum hafızamdan silinmez sanırım, unutulmasın da zatenn. uzun lafın kısası, çabuk kopmalar bölünmeler oldu.

15) polisler, o akpli piçler bildğiniz gibi korkusuz falan değil. sayıca çoksanız ve güçlüyseniz arkalarına bakmadan kaçıyorlar.

16) gaz bombasından korkmayın(astım,epilepsi vs hastalıklarınız yoksa) , salya sümük gözyaşı hepsi bu. ben bugün gazilyon adet gaz bombası yedim, diğer 16 kişi de yedi. ne bileyim bi bok olmadı. ama kadınları çok çok fazla etkilediği bir gerçek, burda size düşen görev biraz artistçe de olsa korkmadığınızı onlara aşılamak. insanların sakin kalmaı çok önemli.

17) polisin elindeki tek şey, sizin üzerinizde kurduğu korku ve baskı hepsi bu. o tomalardan sıkılan sular duş niyetine sikine takmazsan, dediğim gibi gaz bombası da bir harika dostum. velev ki sen korktun , kaçışmaya başladın tüm grup çil yavrusu gibi dağılıyor ve emin olun sizi istedikleri bir nokta var oraya sürüyorlar.

18) belki söylemişimdir tekrar edeyim %100 olarak , dün gece polis hariç gruplar da ordaydı. özellikle tek gördükleri kadınlara , gençlere daha çok saldırdılar. onlardan da bu beklenir zaten bizden ölümüne dayak yerken 'sikini yalayam abi' diyenlerle aynı kişi bunlar. bu da tarihe not düşülsün..

19) nedir ne değildir bilmiyorum ama izmirde lozan ve basmane etrafındaki grup çok tehlikeliydi. bu da bilinsin. yarın denk gelirse bu adamlara izin vermeyin. bana sorarsanız bu adamların niyeti bizimkiyle aynı değil. safi vandallık başka açıklaması yok.

20) girdiğiniz apartmanlara dikkat edin, özellikle depolara vs. polis oralarda yakaladı mı, işte o vakit yarrağı yediğinizin resmidir.

21) tekrar söylüyorum.. no panic. panik yapmayın kardeşlerim. panik yok !!!!

22) bu ne olduğunu anlamdığımız tipleri yalnız yakalamanız çok zor. polisin arkadasındalar. cmt gecesi bunlardan biriyle konuşmuşluğum var. adamlarda hayatından bezmiş sivil polislerdi. polis açığı var ben trafik şubedenim beni de koydular buraya dedi.
    amma velakin , bu gece durum farklıydı. bunlar sivil polis değildi arkadaşım. polisin kıçından ayrılmadılar, arada bölünüyorlar ve yanlarından min 5-10 polis oluyordu. bizim hedefimiz bu grup olduğu için tek odak noktamız onlardı, dediğim gibi ben polisi 1 milyar ışık yolu öteden tanırım. bunlar o bahsedilen akpli veya ne sikimse o gruptu. cmt gecesi de arkadaşımın kolunu kıran bu grup.

23) polislerin de hepsi orospu çocuğu değil. 3-5 kişiyi ölüm dayağından arkadaşlarıyla atışma pahasına kurtaranlar da gördük. onların canı sağolsun, emir kulu olan onlar, geri kalanların amına koyayım. net.

24) kadınlara şiddet daha fazlaydı. bu da not düşülsün. çünkü onlar en savunmasız, gelip bize saldırcak değil ya polisler milisler... of çok canım yanıyor sözlük, herşeye yetişmemiz mümkün değildi. neler gördük neler.

25) 3 arkadaşım jop yedi. dediğim gibi sıkıntı değil, biz de bunu biliyorduk. kimsenin bir yeri kırılmadı. aksine daha çok hırslandık, daha bi kendimize geldik. adreanalin insana inanılmaz bir güç veriyoru eğer ki bunu korkuya değil, öfkeye ve soğukkanlı düşünmeye nakledebilirseniz.

26) evlerde dükkanlarda saatlerce mahsur kalan insanlar oldu. gördük gidemedik. umarım hepsi iyilerdir.

27) bu polisler milisler çok yavşakça pusu sote kuruyorlar, ne sik olduğunu anlamıyorsunuz. öyle bir anda bizi de bi jopladılar. en son gülüyorduk artık , kafayı mı yedik nedir. bunu dikkat edilsin. yan sokaktan pat diye bir grup çıkıyor.

28) dün izmirde insan avı vardı.. polis + milisler tarihe not düşülsün.. bir kez daha söylüyorum.

29) ben bir basın aracı görmedim izmirde yayın yapan. varsa düzeltin. kimse ne sik olduğunu bilmiyorum en muhteşemi de bu. ha meşhur mobeseler varya, çalışıyorsa da aha buraya yazıyorum orospu çocuğuyum. mobeseden falan korkmayın, mobeseler çalışsa sizi tutuklayacak polis kalmaz izmirde. hepsinin suçu sabitlenir. neyse takılmayın böyle şeylere yani.

30) arkadaşlarından haber alamanayanlar polis karakollarına gitsin vakit kaybetmesin ne sikler döner orada bilmiyoruz. ama yolda denk getirdikleri herkesi, bakın net söylüyorum yolda gördükleri herkesi içeri aldılar, karga tulumba döverek.

31) polisin dirlik düzen sağladığı yalandır. burada tam bir faşizm hakimi dün gece. insanlara işkence etmekten haz alan polisler gördüm. birbirlerine helal olsun yaşatmayın naraları atan polisler gördüm. tarihe bu da not düşülsün. siktirmeyin polisinizi alayı insanlık suçu işledi dün gece, o şerefsiz akpli piçlerler. lütfen bunu unutmayın.

32) akşam lozan tarafında 2kişi- kişi diyorum çünkü sivil polis değil bunlar, bornova sokağında 7 olmak üzere o akpli piçlere yalvartana kadar dövdük. öyle korkulacak tipler değiller. acizler. yalvarışlarından aldığımız orgazmı tahmin edemezsiniz. canı yanan insanlar varsa bunu okusunlar, unutmasınlar.
    ha akpli piçler, inanın daha uyumadık, yarın yine avdayız :) yalvarmalarınız adeta bir huzur ilahisiydi. teşekkürler. arkadaşlarınızı gidin çöp konteynırlarından toplayın. yerleri orası. çöplük! ait olduğunuz yerdesiniz.

çayımızı demledik, sakinleşiyoruz. uyuyup dinlenicez... yarın yine ordayız. sivil direnişi, eylemsizlik halini bir kaosa sürüklediniz, canlar yaktınız. bunlar unutulcak mı sandınız. yarın da 'artık yeter' demek için ordayız. şunu unutmayın biz korkmuyoruz, gaz bombası tarifsiz bir güç veriyor, o tomaların suyu bizi zevke getiriyor, o akpli piçlerin ellerindeki dipçikler bizleri daha da kamçılıyor. bu gece sokağa çıkarken 2 kere düşünün, yarın sayımız daha da fazla olacak. sizin başbakanınızın alanen milyonları tehdit ettiği bir ortamda bu açıklamayı yapmak da bir beis de görmüyorum. halkın getirilidiği nokta budur.

iyi geceler.
  • basmane atatürk lisesinin arka sokaklarında 10-15 sivil bizi kovalarken, 2 tanesini sıkıştırıp anasını siktik. hayal bile edemezsiniz. gönlünüze bir damla olsun su serpecekse eğer.
    gündoğduya kaçıyoruz sahil tarafından burası daha temiz, diğerlerine duyurun. basmane çok karışık, desteği gücü olmayan yakınından geçmesin uğramasın.

ben işgüzarlık edip hepsini sivil polis sanmıştım, akp yarak kolları mıdır nedir o tarz tipler polislerin, sivil polislerin arasında.

mermi sesi duydum, net söyleyebilirim! plastik olmasını umut ediyorum... ha bu arada 3-4 eylemcide tabanca gördüm. burada olaylar hiç iyiye gitmeyebilir, insanların canı yandı! dün arkadaşımın kolu kırıldı abisi, kuzeni yanımda zor tutuyoruz, yer yer tutmuyoruz bile artık.

biri o 2 kişiye yardım çağırsın.. hep eylemciler yardım çağırısı yapacak değil ya. 2 sivil polis midir akp amcık kolları mıdır nedir. kaldırıp çöpe attık.

herkese duyurun basmane lozan çok karışık. metrodan çıkanları da tutuyorlar. buraya ulaşmaya çalışmasınlar bu yollardan.
  • biz evden çıkıyoruz, dövülen insan seslerin sesleri yankılanıyor!! tarihe not düşülsün.... çocuklarınıza anlatırsınız bunları unutmayın!!

akp'li insanlar gördüm eminim. polisi sivil polisi 1 galaksi yılı öteden tanırım, yürüyüşü duruşu küstahlığı..

eli sopalı , demirli bir grup geçti az önce polis olmaları mümkün değil. 5-6 kişilik grup, 5 dk sonra polisler geçti. her apartmana dikkatlice bakıyorlar. apartmanlarda güvenli değil. çok dikkatli olun.

yakınlarda arkadaşları olanlar bana mesaj atsın. yardıma gidicez. kalabalığız korkumuz yok. en fazla dayak yeriz onun içinde min 30 kişi lazım 17 tana insan azmanıyız.

alanen tehdit savuruyorum:

o akp'leleri mutlaka yolda yakalayacağız!! analarını sikeceğiz! bu da tarihe not düşülsün.. burdaki şakirtler o tayyibin 1 milyon koyunu sizi güdeceğiz lan..

10 dkya yola inicez, yakında arkadaşı olan mesaj atsın. burda net var. rahatımız yerinde hoşsohbet bile var.
  • fena dayak yedik çevik kuvvetten 2 arkadaşımın kolu ve bacağı yaralandı joplardan, 1 arkadaşımda sırtından jop yedi. bulunduğumuz eve geri ödndük.. bişeyimiz yok ama net söylüyorum alsancak limana ulaşmak imkansız!

yakınlarda olan varsa alsancak liman yakınlarında evlerinin ışıklarını dahi kapatsın.. orada fena bişeyler dönüyor arkadaşlar. çok kalabalık 300 den fazla polis vardı.. en son 50 kişi koşuyordu arkamızdan 100 metre yaklaşmak mümkün değil oralara.

artık alsancak bornova sokakta güvenli değil.

yalnız travestilerdek yürek taşak 100 okka helal olsunlar, polisleri oyalamasalar pakettik. hep derdim bu insanları seviyorum diye de, bu gece benim gözümde bambaşkalar...
  • alsancak korku filmi gibi, herkes bunu duysun bilsin. ne oluyor ne bitiyor bilmiyorum. sivil polis mi akp'li bilmiyorum arka karanlık sokaklar 5-10 kişilik gruplar dolanıyor.

burda bilidğin insan avı var bu şaka değil. gözaltı falan hikaye sadece dövmek amaçları, vurmak kırmak bu da bilinsin. sakın polis ve benzeri tipler gördüğünüzde duraksamayın yardım etmek gibi bi salaklık yapmayın.

dediğim gibi travestiler sokağı-alsancak bornova sokağın yakınlarında olan varsa yardımı gidicez.

madem bunun adı insan avı; 5-10 kişilik gruplar gördüğümüz anda saldırıya geçme kararı kaldık.

şimdi yine aşağı iniyoruz ve hiç kimseye acımayacığız. merhamet göstermeyeceğiz.

kimse ölmeyecek biz cani değiliz. ama yalvardıklarını duymak istiyoruz. masum insanları sopayla kovalamak neymiş- bu hissi onlara kat be kat hisettirmek istiyoruz. korkudan 'yapmayın' demelerini duymak istiyoruz.

burda dövülen çığlık atan insanların yaşadıkları korkuyu beyinlerine kazımak istiyoruz.
  • finalde 45 alsak geceriz hepimiz alsancaga diyen tüm ögrenciler bugün meydanlardaydi.karsiyaka göztepe taraftarlari omuz omuza eylem yaptilar.izmiri kimse böyle güzel görmemistir.
  • başkasının adına utanmak. ben bugün bunu yaşadım. ödp, tkp ve diğer adını ilk defa duyduğum partiler/örgütler. flamalarını asmışlar. sivil direniş dedik, sivil. örgüt yok, parti yok dedik. tanıdığım chpliler vardı bugün orada, chpye üye olanlar ne rozetleri vardı, ne bayrakları. ama bu komünist ve sosyalist olan diğer partiler neden böyle birşey yapıyor?

neden broşür dağıtıyorsunuz, her yere flama asıyorsunuz. kordonda her direkte neden flamalarınız var? ben artık direnişe izmirde katılmayacağım. olay siyasete döndü izmirde. dün apo gibi bir orospu çocuğunun posteri mi bayrağı mı ne açıldı. herkes halay çekiyor. halayı neden çekiyorsun? neyi kutluyorsun sen? neden herkes dilek feneri atıyor? neden şarkılar, türküler, biralar? ne yapıyorsunuz hala? şenlik yeri mi eylem yeri mi orası? ben artık aranızda yokum. ben izmir'de destek verirsem vicdanım rahat etmez. biz tutuklanırken, bu örgütlerin hiç biri yoktu, şimdi de istemiyoruz sizi. toplayın flamalarını siktirin gidin aramızdan.
  • gördüğüm en büyük eylem. oradaydım, hepsini yaşadım. olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. ölüyordum, hayatımda bu kadar korkmadım, psikolojim bozuldu arkadaş. gece saat 5'e kadar gerek sevinç'te, gerek anemon hotel'in önünde, gerek gündoğdu'da çatıştık. özellikle anemon hotel'i tebrik etmek lazım. hepimizi içeri aldı, tıbbi müdahalede bulundu. sonra toma'lar ilerledi, anemon'a da gaz attılar, oradan da kaçtık. son direniş gündoğdu'da oldu. polis oraya girince alsancak iskele tarafına yürüdük, bu sefer oradan girdiler, yine gündoğdu'ya ilerledik. bu sırada akp gençlik kollarının alsancak iskeleye doğru yürüdüğü, bize saldıracağı haberi geldi, inanmadık, o kadar da olamaz dedik. bu sırada kıbrıs şehitlerine polisin yine girdiiğini öğrendik, bizi kıstıracaklardı. işte her şey o zaman oldu. pasaport ve alsancak iskele tarafından 3 toma geldi, kıstırdılar. insanlar pasaport'a doğru kaçmaya başladı, toma'lar kordon'a girdi, çimlere çıktılar. peşlemeye başladılar, işte o an, hayatımda en korktuğum andı. arkamda biber gazı sıka sıka ilerleyen 3 toma, kaçışan en az 5bin insan, çankaya'ya kadar koştum. gece saat 5, ben 7'den beri direnişteydim, enerjim bitmişti. insanlar ara sokaklara giriyordu ama herkes en öndekini takip ediyordu, dağılamamıştık. yorulup yürümeye başladık, arkamızdan ''koşun, peşimizdeler, durmayın'' diye bağırıyorlardı, tekrar koştuk. nereye kadar kovalayacaklar, acaba ilerde sıkıştıracaklar mı diye düşünüyordum, hiç enerjim kalmamıştı ve yakalanacağımdan korkuyordum, arkamı döndüm, insanlar eziliyordu. akp gençlik kolları mı, her neyse, ellerinde sopalarla yere düşenlere vuruyordu, çevik kuvvet ilk defa koşarak, gaz bombası atarak üstümüze geliyordu. çankaya'da dağılabildik, elimdeki süt, su karışımını ağırlık yapıyor diye çoktan atmıştım, direnecek halim de yoktu artık. en korkunç ve bir o kadar da gururlu günümdü, ellerim titriyor, gözlerim yanıyordu, abartmıyorum, canımıza kastettiler. sonunda daha da yukarılara çıkıp grupça taksiye bindik, bornova'ya dönebildim. hiç bu kadarını beklememiştim, toma'nın üzerime geliş sahnesini asla unutmam sanırım.

kaos vardı orda bugün, ve yarın da olacak.
  • "tayyip için opera" söylenmektedir... hem de kurabiyesiz... abaaavvv
  • basmane tarafında bizleri kovalayan sivillerin çoğu akp'lilerdi. onlara da çelik cop dağıtılmıştı. artık kimin kimler için çalıştığı resmi şekilde görüldü.
hesabın var mı? giriş yap