• modern family çakması demişler ama bu bildiğiniz benim annem bir melek 2
  • show tv'de değil kanal d'de yayınlanacak dizi. çağlar çorumlu, engin günaydın gibi olacak diye beklerken ikinci bir şafak sezer olma yolunda ilerliyor. bakalım.
  • yeni diziye başlıyorsun ama 10 dakka rüya sahnesi gösteriyorsun. diziye şans vermek isteyenleri böylece kaybediyorsun.

ayrıca “benim annem melek” dizisinin devamı olmuş direk.
  • daha ilk bölümü ama çağlar çorumlu'nun kızının kliniğe bi giriş sahnesi var, yemin ediyorum böyle bir akmamazlık olamaz. geçtim espriyi, konuşacak konu çıkmamış resmen. bi baktım meğerse tayfun güneyer reis yazmış, kalitesini konuşturmuş yine kral. neyse selçuk aydemir'e vermişler, belki o toparlar.

edit: sitcom koltuğu klişesi bile var, en az 15 sene öncesinin dizisi resmen. başka komedi dizisi yok diye bile izlenmez.
  • neşesiz, soğuk komedi dizisi. oyuncuları silah zoruyla oynatıyorlar sanki. geniş aile ve kardeş payı tekrarlarına devam.
  • bildiğin sıkıcı dizi. diyaloglar akmıyor. ama öyle böyle değil. bişey söylesinler diye bekliyorum, yok normal günlük konuşma. hele bir başlangıç sahnesi var ki, direkt ilk 10 dk yı izlerken zor dayandım değiştirmemek için. bakalım nasıl devam edecek.

edit: yok yok dayanılacak gibi değil. 8-9 bölüm ömrü var. o da en fazla 8-9. haydi eyvallah.
  • meslekler ile roller örtüşmüyor, doktor değil sanki kabzımal konuşuyor.
    öğretmenler de zabıta memuru gibi.
    çocuklara saygı, onlar iyi.
  • pandemi sürecinde kimse iş bulamamış anlaşılan. normalde 3 ayrı dizi çıkarırdı türk televizyonları bu castten.

sıkıntı da orda herkese zaman vermek için çorba etmişler diziyi. bi orda zıp bi burda zıp bi şurda zıp.

başım döndü amk
  • abi nasıl oluyor da haftada bir 20 dk. gösterilen friends gibi, himym gibi, tbbt gibi gavur prodüksyonlarında iyi kötü bir karakter derinliği ve karakter oyuncu uyumu yakalanabilirken; bizde haftada 1,5 saat ekrana çıkan yapımda zerre kadar karakter derinliği yakalanamıyor. lan bu dizideki oyuncu kadrosu baya baya ölüyü diriltecek kadar ciddi oyuncu olmalarına rağmen, bu yazılan karakterlere bir türlü giremiyorlar. bu dizideki oyunculara ve onların oyunculuklarına laf edecek hadde değilim. neredeyse hepsini başka yerlerde bayılarak izledim ama burada oynadıkları karakterler yoklar abi, yalan yani. ne komik, ne samimi tipler. hep ittirme, hep zorlama, hep yapmacık karakterler. sanırım bu sebepten oyuncular da giremiyor karakterlere. hani diyecem ki, biri olmamış, tamam o oyuncu uymamış karaktere. lan hiçbiri giremiyor karaktere. bütün karakterler havada. böyle bir oturmuyor insanın içine. diyemiyorsun ki, bu adam da şöyle bir adam. ona göre espri yapar, buna sinirlenir, şuna takılır. yazılan karakterlerin sadece bir temel derdi var eyvallah kabul ama onun dışında aynı karakter bir sahnede başka bir karakter, başka bir sahnede tamamen başka bir davranış kalıbı vs. ayrıca espriler de çok vasat altı ama bölüm süresi sitcom standardından 4 kat fazla olunca bölüm başına vasat üstü ya da vasat espri üretme şansın fazla olmuyor normal olarak. elin senaristinin kafa patlatıp ayda ürettiği mizahı sen haftada üretmeye uğraşınca sonuç bu çıkıyor demek ki. by kafalarla kaliteli mizah bize haram arkadaş. biz, brezilya dizisi tadında sitcom seyretmeye mecburuz malesef.
  • komedi seyircisiyim ama bu dizi beni alamadı içine. çağlar çorumlu asla bir çağlar çorumlu gibi değil. garip bir soğukluk var.
hesabın var mı? giriş yap