• tenin şehvetli davetini aşkın esas kanunu hükmünde gören kral liriği.

kişi kendisinden çıkmak ister bazan, ama başaramaz. kendi varlığı ona karanlık bir zindan gibi gelmektedir. kendisinden çıkarsa ikiye bölünür ve asla tamamlanamaz çünkü. bunun bilincindedir ve sabreder. yapacak başka bir şey kalmamıştır. ancak ötekiyle, onun esaslı varlığıyla bir olabilecektir. bilir bunu ve bekler de bekler. saniyeler saniyelerin, saatler saatlerin üstüne biner de geçer gider. şimdi ne olacaktır? tenin özlemi giderilmediğinde ne olacaktır? aşk bitecek midir? hımm... (üç noktalı beckett cümleleri)

öteki elvis karalamaları:

(bkz: can't help falling in love with you /@hanging rock)
    (bkz: elvis the pelvis /@hanging rock)
    (bkz: return to sender /@hanging rock)
    (bkz: suspicious minds /@hanging rock)
    (bkz: the wonder of you /@hanging rock)
  • it's now or never,
    come hold me tight
    kiss me my darling,
    be mine tonight
    tomorrow will be too late,
    it's now or never
    my love won't wait.

when i first saw you
    with your smile so tender
    my heart was captured,
    my soul surrendered
    i'd spend a lifetime
    waiting for the right time
    now that your near
    the time is here at last.

it's now or never,
    come hold me tight
    kiss me my darling,
    be mine tonight
    it's now or never
    my love won't wait.

just like a willow,
    we would cry an ocean
    if we lost true love
    and sweet devotion
    your lips excite me,
    let your arms invite me
    for who knows when
    we'll meet again this way

it's now or never,
    come hold me tight
    kiss me my darling,
    be mine tonight
    it's now or never
    my love won't wait.

(bkz: aaron schroeder) (bkz: wally gold)
  • bu elvis parçasının melodisi italyanların ünlü o sole miosudur aslında.
  • kral usulü ilan-ı aşk şarkısı.

nasıl ki the beatles; hafif utangaç, gayet eğlenceli şekilde i want to hold your hand diyerek niyetini açıkça belli ettiyse;
    nasıl ki hakan peker, ateşini yolla bana şarkısında muhafazakar kız babasının da şarkıyı dinleyebileceğini düşünerek "gecelerim kalsın, gündüzlerim ol" dediyse hafif çekinip "seksinde değilim, ciddi düşünüyorum" mesajı vererek;
    nasıl ki leonard cohen "hayatta istediğin ve hatta düşünüp saçma bularak istemediğin her şeyi ayaklarına getireceğim, ben senin erkeğinim" dediyse i'm your man'de;
    joe dassin dediyse et si tu n'existais pas'da "olmasaydın eğer, ben yaratırdım seni, o denli seviyorum seni"

işte bu şarkı da elvis'in "seni seviyorum bebeğim, benim ol hemen şimdi, yoksa ne zaman ne de ben beklerim, çünkü ben kralım" diyerek yine kendi tarzında (romantik soslu maço) söylediği şarkı. güzel şarkı.
  • yıllardır evleneceğim kişiye açılmadan hemen öncesinde mırıldanarak feyz alacağım şarkı olacakmış gibi gelmiştir hep.
    özellikle de bağıra bağıra söylenmesi daha zevklidir; sevdicekle girilecek herhangi bir macerada dile gelendir.

edit: şimdi bakıyorum da, evet, öyle de oldu cidden*
  • düğün dansı şarkımız.
  • ne harika bir elvis presley şarkısıdır.. her bulastıgında tekrar tekrar dınletıyor insana kendini..
    ayrıca evlenme teklif ederken ya da dügünde dans ederken muzıkten anlayan, kafa dengi bir eşiniz varsa,
    dans etmek için secilecek dogru sarkılardan biri kesinlikle..

"tomorrow will be too late,
    it's now or never
    my love won't wait.."

https://www.youtube.com/watch?v=hqae1wrcxh0
  • bir cok sarkiya soz olmus klise. (bkz: elvis presley), (bkz: bon jovi)

isi zora kosan insanlar tarafindan sikca kullanilir, ya simdi ya asla.
  • "ya şimdi ya hiç" anlamına gelen inglizcecümlecik. çokta hoş bi elvis parçası.
hesabın var mı? giriş yap