aynı isimde "itirazım var (film)" başlığı da var
  • arabesk muzigin en gorkemli sarkilarindan biri muhtemelen.. ben muslum gurses ve bulent ersoy'dan duydum, ama muhtemelen baskalari da seslendirmistir. sozleri kimin yazdigi ve muzigi kimin yaptigi hakkinda da bir bilgim yok, ama hem muzigi hem de sozleri, arabeskcilerin gurur duymasini gerektirecek kadar iyi.. arabesk muzige hep kadere boyun egmislik yakistirilir ya, bu sarki turkcede yazilmis belki de en isyankar sarki.. muzigi de cok guzel akiyor, benim sevdigim muslum gurses yorumunda sarkiyi bastan sona surukleyen yaylilarin onunde, ancak egilinir.

itirazim var bu zalim kadere
    itirazim var bu sonsuz kedere
    felegin cilvesine, hayatin sillesine
    dertlerin cumlesine
    itirazim var
    ...
  • gotik kızların "biz punkçıyız" itirafında bulunup, ardından punk'ın tarihi hakkında bilgi verdikleri program.

hafif tombul gotik kız: artık hep aynı şeyleri duymaktan sıkıldık. biz size felsefemiz hakkında biraz bilgi verelim. punk müzik, rock'ın gerilemesiyle, 1960'ların sonunda, '70'lerin başında ortaya çıkmış, oasis gibi gruplarla kendini göstermiştir.

asuman dabak: dersinizi iyi çalışmışsınız bakıyorum...

gofret beyin: oasis mi? kız get...
  • acı âleminin en has nağmelerinden biridir; sözleri şair duruşlu ilhan behlül bektaş'a, bestesi de rıfat şanlıel'e aittir; şarkının kompetanı ise müslüm gürses olma mıdır..
    ayrıca, tek şarkı üzerine kurulmuş türk sineması örneklerinden de bir demettir itirazım var; yönetmeni yücel uçanoğlu olup, eyleyeni de yine müslüm gürses'dir..
    'itirazım var ve felsefe' namlı kitabın yazarı ise belirsizdir..
  • eflatun film youtube resmi sayfasından şu link aracılığıyla izlenebilecek film. illa online izlenecekse burdan izlensin de filmde emeği geçenler kazansın.
  • bu haftaki konusu ile kombo yapmış fantastik program. neden kombo yapmış diyorum? şimdi bu programın ana malzemeleri, tartıştığı temel konular genelde annesine babasına isyan eden genç, alkolik şahısların dramları, aile içi şiddet vs vs.

an itibariyle ise karşımızda "içki bulamadığı için annesi döven gotik kız" var. mükemmel makyajı olsun, "ben anneme vurmasaydım o bana vuracaktı" türünden müthiş replikleriyle olsun şu an destan yazıyor kendisi bu programda. sunucu asuman dabak'ın kızımıza "zıkkımın pekini iç" demesi bir güzel, jüri üyelerinden birinin "bu gençler hippiliği eleştiriyor ama kadın erkek ilişkileri hippilerinki gibi" türünden yorumları bir başka güzel. çok güzel bir nümayiş, herkesi tebrik etmek istiyorum doyasıya.
  • attlia ilhan'in emperyal oteli siirinde geciyor bu vurucu soz.

ben hic boylesini gormemistim
    vurdun kanima girdin itirazim var
    simsicak bir merhaba diyecektim
    basimi usulca dizine koyacaktim
    dort gun dort gece susacaktim
    yagmur sonecekti yanacakti
    sameland seferden donecekti
    duvardaki saat duracakti
    kalbim kendiliginden duracakti
    ben hic boylesini gormemistim
    vurdun kanima girdin itirazim var
  • sunucusu asuman dabak ın, "punk, rock ve türevlerini dinleyenlerin %98 i eroin bağımlısıdır" gibilerinden bir cümle kurup, sonrasında "ben uydurmuyorum bunu, halka yanlış bilgi vermemek için araştırdık." gibi daha da saçmalamakla kalmayıp, "ne deniyor onlara junkieci hah evet junkieci" cümlesini kurarak killer combo yaptığı programdır. fıs fıs ismail gibi ulvi bir sanat değerimizin de ara sıra kırmızı düğmesine basılınca verdiği tepkiler şahane, mega, omega. kızlarımızın makyajı konusuna hiç değinmek istemiyorum.

seviyorum ben bu programı, bakın halka ne kadar doğru, ne kadar güzel bilgiler veriyorlar.

not: mavili kız daha güzel.
  • ihtiyacim var'dan once, evrim gecirmemis sozleri su sekildir:

itirazım var bu zalim kadare
    itirazım var bu sonsuz kedere
    feleğin cilcesine
    hayatın silvesine
    dertlerin cümlesine
    itirazım var

yarım kalan sevgiye
    şu emanet gülmeye
    yaşamadan ölmeye
    itirazım var

ben hep yenilmeye mahkum muyum?
    ben hep ezilmeye mecbur muyum?
    itirazım var bu yalan dolana
    benim şu dertlere ne borcum var ki
    tuttu yakamı bırakmıyor
    benim mutlulukla ne zorum var ki
    bana cehennemi aratmıyor

itirazım var değişmez yazıma
    itirazım var bu dertli şansıma
    sevginin sahtesine
    hayatın cilvesine
    dertlerin böylesine
    itirazım var

yalan dolu gözlere
    durulmamış sözlere
    dost olmayan yüzlere
    itirazım var

ben hep yenilmeye mahkum muyum?
    ben hep ezilmeye mecbur muyum?
    itirazım var bu yalan dolana
    benim şu dertlere ne borcum var ki
    tuttu yakamı bırakmıyor
    benim muttlulukla ne zorum var ki
    bana cehennemi aratmıyor
    bana cehennemi aratmıyor

eserin sozleri turkcemuzik.com'dan gayet kopi peyst'tir. emek, alin teri kismi ise asagidadir.

itirazim var bu medyaya
    itirazim var alip satmaya
    durmadan tuketmeye
    plastik kartin gucune
    itirazim var

sarkilarin kavirlanmasina
    reklam icin sozleriyle oynanmasina
    muslum baba'nin ihtiyaclarina
    itirazim var

ben reklamlarda zaplama mecbur muyum?
    ben reklam muzigi gelissin istemiyor muyum?
    itirazim var muslum baba'nin kavirina
    benim su reklamlara
    ne borcum var ki
    tuttu ekrani birakmiyor
    bizim eski sarkilarla ne zorumuz var ki
    sevenlerine cehennemi aratmiyor

itirazim var sarki sozlerine tecavuze
    itirazim var buyuk alisveris merkezlerine
    supermarketin hiperine
    istiklal'deki kafe zincirlerine
    itirazim var.
  • izlerken kendimi patrick bateman gibi hissetmemi sağlayan program. programın görüntüleri ekrandan akarken, aklımdan şimdiki zaman kipinde bir sürü cümle geçiyor. çoğu da iyi şeyler değil... az önce programda dertlerini anlatan insanlarla ilgili yorum yapan jürilerden birisi, esmer-latino görünümlü bir kadın; tanınmamak için güneş gözlüğü takmış çifte şöyle bağırdı:

"gözlüklü vicdansızlar!"

kötü bir şey yapmış olmalılar. bu gözlüklü çiftin yanında bir de sürekli ağlayan bir kadın var. yakaladığım temalar: doğuran mı annedir, bakan-büyüten mi? hapishane? kader kurbanı? taciz? usta başı? "50 milyar borcum olsun senin gibi karım olsun" demiş bir adam? ama kim? tekstil fabrikası? telefon bağlantısı? ismail bey biraz susun?

sanırım fıs fıs ismail adıyla bildiğimiz bey muhafazakar seyirci kitlesini temsil ediyor. çok kızgın, toplum-millet-cemaat diyor. çok kızgın. aile-namus-şeref diyor. programdaki genel hali bu: hep çok kızgın...

usulca kanalı değiştiriyorum. seda sayan'ın programında bulaşık makinelerimizdeki kireçlenme sorununu anlatan beyaz önlüklü, emektar tarkan bey var. gülümsüyorum.
  • her dinleyisimden sonra bi kucuk actiran sarki.

yahu ne kadar gercek ne kadar net bir parca. insana soyleyemediklerini boyle takir takir soylettiriyor. calarken eslik etmemek mumkun olmuyor. birden soylerken buluyorum kendimi. nerede kulagima calinsa da son ses dinleyesim geliyor. gecen gun minibuste sesini actirdim.(evet kendime ben de inanamadim*) arkamdaki iki kiz gulustuler. hic takmadim ama minibus soforune dokunmus olacak ki donup kizlara 'noldu? demet akalina benzemiyor mu?' dedi ve morartti iki kevaseyi de. destek alinca daha bir keyifle dinledim.

valla en cok da müslüm gürses'e yakisirdi yalan yok.hakkini verirdi rahmetli. ruhu sad olsun.
hesabın var mı? giriş yap