• böyle soğuk sandviç, köfte vs gibi ürünler satan seyyar satıcılık güzel olabilir.

deli para kaldırıyorlar aga...
  • orospuluk .

(bkz: yaptığınız işin orospusu olun, ne is yapıyorsanız)

o zaman kazanırsınız. nasıl olsa bir şekilde sikiyorlar.
  • (bkz: tro)
  • avukatlık.
  • pilav nohut işidir.

tv de bir belgesel seyrettim bundan bikaç yıl önce.çocuk 23-25 yaşlarındaydı.üniversitede okuyor ve harçlık çıkarmak için girdiği nohut pilav işinde günde 600-700 lira kazanıyordu. hemde birkaç saat içinde.

tabağını 1 tl den satıyormuş ( o zaman öyleydi ) gece 12 den sonra diskoların barların olduğu yere gidip bikaç saat içinde bitiriyordu nohut pilavı.

sözleri şöyleydi:

satıcı: bardan diskodan çıkan insanların karnı acıkıyor ayak üstü yeniyor ucuz da ayrıca karın da doyuyor.

muhabir: 600 kişi oluyor mu?

satıcı: bikaç bar dolaşınca fazla bile oluyor.

bisikletin önünde camekanda satıyordu. araba almam heryere giremem ama motor alıcam demişti.şimdilerde evi bile almıştır kimbilir.
  • metrobüs şöförlüğü. düşünsene aga hep oturarak gidiyorsun. hayal gibi be.
  • ev sahibi mesleği !
    meslek lan artık bu
    -mesleğiniz nedir?
    -evim var benim 5 tane
    -e hoş geldiniz o zaman sayın mülkler sahibi
  • metrobüs şöfürlüğü. adam hayatında hiç trafiğe takılmıyor şaka maka.
  • herhangi bir holding-grubun cıo'su olunabilir meselâ. şükelâ olur. yatlar katlar aligopterler filân. taşşaklar 10 kilo.canın sıkıldı mı bin aligoptere git bozcaada'ya şarabını iç gel. oh mis.ben öyle yapıyom valla.
  • *** deniz feneri kahyalığı (ismi tam olarak bu mudur bilemiyorum)

*** mezarlık bekçiliği (mesela şişli ermeni mezarlığı, şehrin göbeğinde çiçekler ağaçlar içinde bir vaha. istersen bahçecilik bile yaparsın. imreniyorum o aileye)
hesabın var mı? giriş yap