• haber sitelerine yansımıştır.

--- spoiler ---

servis şoförü olarak çalışmakta olan yaman, aracını park ettikten sonra evine gitmekte iken, o tarihte vuku bulan olaylarla ilgisi yokken (olsa bile uğradığı saldırının hukuki geçerliği yoktur) bölgede görev alan polis memurları ve toma'da görevli polislerin müdahale etmesi sonucu atılan gaz bombası ile sağ karın boşluğundan vurulmuştur. yere düşmesi üzerine 5 kişilik kolluk kuvveti grubu tarafından yerde sürüklenerek ve dövülerek işkence edilmiş, bu sırada polislerden biri tarafından gözüne sert bir cisim sokularak gözü çıkarılmıştır. yerde haraketsiz kalan hakan yaman o sırada yakında yanmakta olan ateşin içine polisler tarafından atılmıştır.

--- spoiler ---

öldü sanılarak ateşe atılmıştır.

edit: haber sitelerinden, başlığıyla alınan, yorumu birebir aktarılan, üzerine kendi yorumumu eklemediğim birşey ve zarar verici nitelikte dezenformasyon olarak ispiyonlanmış. o zaman ispiyonculara yazıyorum. amınıza koyim sizin.
  • görüntülerde ateşe atma yokmuş, haberin fotolarındaki yanıkları da göremiyorsunuz yani. muhtemelen onlar da yerde sürüklenirken olmuştur, değil mi? polise mukavemet ederken?
    vahşeti bile savunmaya çalışanlar var hala, yazık size, yazık.
    günü geldiğinde hesabı sorulacak vahşet.
  • neden her bir polisin, hiç bir biçimde istisnası olmayacak şekilde halk düşmanı olduğunun, neden her bir polisin, tümünün, tek tek, halkın adaleti tarafından, hak ettikleri biçimde cezalandırılması gerektiğinin cevabıdır. her biriniz.
  • şayet doğruluğu var ise iktidar tarafından "polis teşkilatı yıpratılmaya çalışılıyor." şeklinde yorumlanacak hadisedir. yorum bizzat başbakan tarafından yapılacak olursa "benim polisimi vıdı vıdı vıdı" şeklinde vuku bulacaktır.
  • insanları inandıracak videosu olmayan durumdur. haklısınız. video yoktur ama "yanmış vücut parçaları" vardır, "içine sert bir cisim girmiş bir göz" vardır, "feci şekilde darp edilmiş bir vücüt" ve "bunları polisin yaptığını anlatan beyan" vardır. eğer vicdanınız bu adamın, bütün bu işkenceleri kendi kendine, ya da bilerek polisi karalamak amacıyla arkadaşları tarafından vs. yapıldığını kabul ediyorsa ne mutlu size. bu hayatta sırtınız yere gelmez. en büyük reissss sizin reissss...
  • ateşe atma durumu falan görünmüyor. ama ateşe atma meselesi için mi "artık bu kadarını yapamazlar " diyorsunuz? adamların öldürmesi var, işkencesi var, tecavüzü var, daha ne kadarı olacak zaten?

kanıksamayın artık şunları, empati kurun lütfen, illa sevdiğiniz birinin başına mı tecavüz olayı gelmesi gerek?
  • http://i.imgur.com/idntrkm.jpg

yok yok bunu benim polisim yapmış olamaz. sırtındaki da yanık değil. gözünü de küçükken arkadaşları çıkarmıştır.

kafasını abisi eve geç geldiği için kırmıştır.

burnunu da karısı oklavayla kırmıştır.

sol köprücük kemiğinin üzerindeki yarayı da çocuğunu hoppacık yaparken çocuğunun ayakkabısı yapmıştır.

hay sizin insanlığınızı sikeyim.
    hay sizin bahanenizi sikeyim.
    hay sizin yalanınızı sikeyim.
  • tüketen, her gün daha ne göreceğiz diye korkutan, insanlıktan utandıran vahşet. ne sanıyorsunuz ya siz kendinizi? insan mısınız siz? kim verecek lan bunun hesabını? kim? hakan yaman'ın gözünü, çektiği acının hesabını, yaşadığı bu vahşetin hesabını kim verecek? hala daha polis teşkilatı zedelenmesin, onlarda emir kulu diyen mallar var. dikkat et canım, bir gün sokağı dönerken karşına bu emir kullarından biri çıkmasın. sonun cem inci gibi olmasın. o zaman ama ben sizi savunuyordum siz mükemmel insanlarsınız diyebilecek misin? hala daha bu insan müsvettelerini şakşaklayabilecek misin?

türk polisi dediğimiz tasmalı ordu artık halkın güvenliğini falan sağlamamaktadır. içinde de iyi falan yoktur. günlerdir bunu yaşadığımız ve gördüğümüz gibi bu topluluk gözü dönmüş katil sürüsüdür. bunun en iyi kanıtı hakan yaman'a saldıran bu beş tane insan kılıklı mahluktur. hadi sizin deyiminizle fikir yürütelim bunların üzerinden polis teşkilatını yargılamayalım, gözü dönmüş üniformalılar diyelim (başka tanımlar var da susuyorum zira sahipleri çok böyük öyle böyle değil) bu beş tane ultra süper kahramandan bir tanesi bile ne yapıyoruz biz diyemiyor, niye bu olan bitene dur diyemiyor?

insan falan değilsiniz lan siz, kardeşim falan da değilsiniz. aç kalsanız bir yudum ekmek vermem, susuzluktan ölseniz bir damla suya yazık etmem. kursağınızdan bir yudum hakkım geçiyorsa haram zıkkım olsun.
hesabın var mı? giriş yap