• nbade takımın 4 oyunucusunun pota altını açmaya çalışırken yıldız oyuncunun topla tek başına drive ettiği hucüm seti..
  • (bkz: lemon tree) (bkz: fool's garden)

isolation is not good for me
    isolation i don't want to sit on the lemon-tree

der şarkının nakaratında.

(bkz: isolation protects me from world)

derim bende.
  • john lennon'un yoko ono yüzünden the beatles'ta huzursuzluk çıkarması ve grubun dağılışına giden yolda, topluluğun hayranları tarafından suçlanarak dışlandığını düşünerek yazmış olduğu parça.

aslında müzisyenin medyaya verdiği profilde kendisini yoko ono yüzünden eleştirilenleri sallamadığı imajını çizmesine rağmen, isolation'da onun genel medya algısına karşı oldukça kırıldığı görülür. parçanın sözlerinin bir kısmı da kendisinin eşiyle olan aktivist yapısına değinir. ama genel anlamda isolation, john lennon'un hayranlar tarafından dışlanmasının kendisinde yarattığı endişeye odaklıdır. bu durumun da dış dünyadan onu izole ettiğinin altını çizen bir şarkıdır.

diğer yandan john lennon'un solo kariyeri açısından çok önemli bir parça sayılmaz, fakat bugünlerde geçirdiğimiz karantina izolasyonunda aklıma düşmüştür. ayrıca müzisyenin iç dünyasının kırılganlığını görmek anlamında mühim bir yeri vardır.
  • johnny depp ve jeff beck in isbirligiyle cikardiklari yeni parcanin ismi. genel olarak benim hosuma gitti. arkada buram buram hic kesilmeyen gitar melodileri cok hos gelse de sololari depp'in devraldigini dusunuyorum , tahmin etmek de zor degil gerci
  • (bkz: #19467845)

katılıyorum ve artırıyorum: şarkı alter bridge'in, lakin sanırsın ki ilk nakarattan sonraki geçişi slayer çalıyor. vay anasını...
  • öyle bir debut albüm ki

--- spoiler ---

tame impala’dan kevin parker (tomorrow),
    thundercat (body language (intro))
    damon albarn (in my dreams),
    the dap-kings (killer),
    badbadnotgood (after the storm),
    two inch punch (dead to me),
    tyler, the creator (after the storm),
    bootsy collins (after the storm),
    the internet’den steve lacy (just a stranger),
    jorja smith (tyrant),
    greg kurstin (coming home (interlude))

detaylar (kim hangi parça için nerde ne yaptın)

--- spoiler ---

allah debut için herkese böyle kolektif hareket ihsan eylesin.
  • seksenlerin aor timi toto'nun en vurucu albumlerinden.. stranger in town, carmen, holyanna gibi radyo dostu, guzel sarkilari vardi icinde.. aor o kadar da fena bisey degildi canim..
  • ingiltere irlanda ortak yapımı, küçük bir çiftlikte sadece beş kişi arasında geçen bir "the thing" hikayesi. bir ineğin hatta bir inek yavrusunun korku motifi olarak kullanılmasına şahit olduğumuz filmdir. lakin başarılıdır. şekilsiz yaratıkların nasıl gördüğünü hissettiğini ve bilinç sahibi olduklarını anlamamamız dışında acayip de gerçekçidir. oyunculukların ve rejinin bunda payı büyük tabii ki. filme çok çok iyi diyemem ama bu gerçekçilik hissinden etkilendiğimi söylemeliyim. bi çiftliğe gidersem, zor geçen bi inek doğumuna rastlarsam tırsarım vallahi.
  • (bkz: john lennon)
    (bkz: plastic ono band)

people say we got it made
    don't they know we're so afraid?
    isolation
    we're afraid to be alone
    everybody got to have a home
    isolation

just a boy and a little girl
    trying to change the whole wide world
    isolation
    the world is just a little town
    everybody trying to put us down
    isolation

i don't expect you to understand
    after you've caused so much pain
    but then again, you're not to blame
    you're just a human, a victim of the insane

we're afraid of everyone
    afraid of the sun
    isolation
    the sun will never disappear
    but the world may not have many years
    isolation
  • closer albümünden bir joy division şarkısı...epey coverlandığından mıdır bilinmez, grubun en tanınmış şarkıları arasındadır. güzeldir de tabi.
hesabın var mı? giriş yap