• nils ve uçan kaz'ı bekleyen bizler icin fevkalade acı verici haber bülteniydi. bir de ekstra gıcıklık yaparlardı. ortalarında bir yerinde baslardı spiker: "işitme ... engelliler ... için ... hazırladığımız ... haber ..." diye, beklerdik ki "bültenini sunduk iyi günler" desin. ama yoo, adam "bültenine ... devam ... ediyoruz" derdi. kafayı yerdik. ne demektir ki yani bu? niye normal bültenlerde olmayan bu ibareye ihtiyaç duysun ki işitme engelliler? "aman abi arada devam ettiğimizi söylemezsek bitti zannedip kapatırlar." yuh demek istiyorum.
  • yasli insanlar bu haberleri takip ederler(di) genelde. mesut yilmaz televizyona cikinca, "aa, isitme engelliler icin haber bulteni cikti" diye espri yapardik, bikmadan, usanmadan, defalarca. cok zavalliydik cok...
  • pavlovun deneyinin dogrulugunu bana kanıtlayan melodiye sahip program. o melodiyi ne zaman duysam ucan kaz morton ve nils gelir gozumun onune.
  • eskiden jeneriğinde gökkuşaklı bir şerit geçen program. yalnız çizgi filmden önce değil sonra yayınlanırdı diye hatırlıyorum çünkü çocukken tvyi açıp bu programla karşılaştığımda küfürü basardım.
  • alt yazi gecme kisminin gun icinde her haber bulteninde uygulanmasinin taraftari oldugum haber bulteni. kimi insanlarin isitemedikleri icin gunde sadece bir defa haber alabilmeleri pek insafli olmamakla beraber, agir okuma kismi da isitebilen kisiler icin eziyet halini aldigindan bu sekilde bir orta yol bulunarak daha sik yayinlanmasi gerektigini dusundugum haber bulteni.
  • saturday night live'ın en çekilir olduğu zamanlarda populer olmuş bir skeç.

eddie murphy, ekranın alt köşesinde ayrı bir pencerede, ana ekrandaki haber sunucusunun söylediklerini avazı çıktığı kadar bağırarak tekrarlardı.
  • 1984 yılında "peru- out of time" adlı eserin 2':15'' - 2':40'' arasındaki kısmı fon müziği olarak kullanmış, fakat takip eden yıllarda fon müziğini değiştirerek 90 başı kuşağının kulaklarında yer etmiş olan ve hala adını bilmediğim parçayı fon müziği olarak kullanmış haber bülteni.
  • haberlerle ayni anda, ekranin alt kosesindeki bir karede isitme engelliler icin yapilmis sekli sunulan formatinin, levent kirca tarafindan ozellikle zam ile ilgili skeclerde oldukca basarili kullanildigi haber bulteni.
  • halen sanırım trt2'de yayınlanmakta olan, illa gündemi tv'den takip edicem gasteyle dergiyle işim olmaz diyen prensip sahibi işitme engelliler için(aslında direkt sağırlar diycektim ama hoş karşılanmaz diye düşünüp vazgeçtim.gördüğünüz gibi mümkün mertebe hata yapmamaya kalp kırmamaya çalışıyorum,beni sevmezsiniz diye çok korkuyorum * )haberlerin görüntü eşliğinde altyazıyla geçildiği haber bülteni.işitme engelli vatandaşlarımız haberleri rahat okuyabilsinler diye slow motion bir şekilde akmakta olan alt yazıyı bir köşede yine slow motion okumaya kasarak bizlere seneler öncesinden doğa bey tadını yaşatan spikerin ise ne işe yaradığı hangi mihraklara hizmet ettiği henüz anlaşılamamış hayırdır işallah denilerek kendi haline bırakılmış bu lanet cümle ise bir türlü bitmek bilmemiştir*...
  • pazar günleri trt 1 de olur idi.. sonrasında uçan kaz başlardı....sanırım artık trt2 de
hesabın var mı? giriş yap