• covid doneminde ekonomik problemlerden dolayi arabasini satmak zorunda kalmis. en son 3 gun once de star tv'de cikacagi bir muzik programi iptal olunca intihar etmis. burda "gecim sikintisindan degildir ya; herseye de siyaset bulastirmayin." diyen utanmazlara duyurulur.

https://www.cumhuriyet.com.tr/…ptal-edilmis-1850171
  • pandemi nedeniyle maddi sıkıntıya düşüp en son otomobilini satarak geçinmeye çalışan ve intiharindan 3 gün önce yaşadığı bir gelişmenin de intihara sürüklenmesinde etkili olduğu söylenen sanatçı,

şöyle ki;
    "star tv'de bülent ersoy ile mustafa keser'in sunacağı 'benzemez kimse bize' adlı müzik eğlence programından teklif alan ilyas tetik'in, ilk etapta prensipte anlaştığı ancak çalışmanın son anda iptal olduğu ileri sürüldü.
    iddiaya göre tekik ölümünden 3 gün önce ersoy, keser ve polat yağcı ile görüştü. bülent ersoy, tetik ile yıllardır birlikte çalıştığı muazzez ersoy'un bayramda birlikte tv programı yapacaklarını öğrendi. bunun üzerine bülent ersoy, usta besteciden yalnızca kendisiyle çalışmasını istedi. tetik'in "bayram programı için söz verdim nasıl öyle bir şey yapabilirim" demesi üzerine bülent ersoy "ya ben ya o" diyerek rest çekti. bu sebeple iş iptal oldu."

bu iddiaya göre ölümünde saçma sapan, gereksiz, yürüyen ego (nedense) olan bir şahsın da katkısı olmuş,

yazık, çok yazık.

ilgili haber
  • 10 yaşından beri çello çalıyorum, konservatuvarı kırmızı diplomayla bitirdim ve şu anda bambaşka bir iş yapıyorum neden mi ?

çünkü ilyas şef kadar kibar, idealist ve müzik aşığı olamadım, inanın ilyas şef viyana’da doğsaydı tuna nehrinin kıyısında zenginlik içerisinde bestelerini yapıyor olacaktı ve belkide allah bilir açlıktan intihar yerine yatağında huzur dolu bir şekilde veda edecekti.

affet bizi şef sana sahip çıkamadık, umuyorum ki tuna nehrinin kıyısında bestelerini yapıyorsun.
  • parasızlıktan intihar etmesi ülkenin ayıbı o ayrı. ama bir büyük ayıp da yıllarca adamcağızı orkestralarında çalıştıran büyük (!) sanatçı(!)ların. bencillik ve açgözlülükleri mide bulandırıcı hepsinin de.
  • güzel insanlar, hassas insanlar, heybelerini birer birer toparlayıp gidiyorlar. ilyas tetik gibi virtüöz, bir daha zor gelir bu dünyaya. enstrümanı ile bütünleşen, adeta ruhunda hisseden biriydi. özellikle hüzünlü ve mutsuz anlarda, bir kadeh rakı içip dertlenirken dinlediğimiz keman taksimleriyle hafızamızda yaşayacaksın.
    ruhun şad olsun büyük usta.
  • bi habere göre intihar etmiş.

bu ülkede kaç tane virtüöz var da böyle kalplerini kırmayı göze alabiliyorsunuz? neden sanata da sanatçıya da saygınız yok? yazıklar olsun .
  • 40lı yaşlar jenerasyonunda profosyonel keman çalan herkesi istisnasız etkilemiş, sazlarında çalgılarında emeği olan büyük virtüöz. kariyerini burada yazmaya kalksam parmaklarım yorulur.

geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ettiği söyleniyor. şaşırmadım, bu pandemi en çok müzisyenler etkiledi. kimbilir ne borçların içine girdi işlerin böyle olacağını bilemeden.

en son duyduğum kadarıyla bayram programı için müthiş divamız bülent ersoy kendisiyle alakalı sorun yaşamış ve 'ya o ya ben' restini çekmiş, adamcağızı kazanacağı üç kuruştan etmiştir. bu ne ilk ne son. kaprisli solistleri solist yapan böyle değerli üstadlar üç kuruş kazanırken solistler bir gecede servet kazanıyorlar. üstüne bir de böyle kaprislerle bir de...

bu insanlar olmadan gık sesini çıkartamaz piyasadaki meşhur diye gözünüzde büyüttüğünüz o sözde solistler. pandemi zamanı orkestrasını zor durummda bırakmamış düşünmüş solist yok denecek kadar az bu arada.

bunu karşılıklı düşünmeyin, solistler olmasa onlar da kazanamaz diye.. o solistlerin çoğuna doğru düzgün şarkı okutabilen kişilerdir bu virtüözler..

yazık.. türkiye büyük bir sanatçısını kaybetti.. ailesine sabırlar diliyorum..
  • levent yüksel'in ikinci albümündeki zalim şarkısında çaldığı solo, takdire şayandır.
  • yıllar önce izmir göl gazinosunda tanışmıştım kendisi ile. izmir fuarındaki gazinoculuk anlayışının bittiği, tekrar olur mu acaba düşüncesi ile ekstra birkaç organizasyonun yapıldığı günlerdi. doğal olarak gazino sahipleri de ekonomik açıdan zor günler yaşıyordu. o zamanlar konservatuvarda öğrenciyim ve kendisini hayranlıkla takip ediyorum. birkaç tanıdık vasıtası ile kulise girdim. sanatçı kadrosu inanılmaz zengin. muazzez abacı, bülent ersoy, emrah falan var kadroda. ilyas hoca ekibini toplamış ve yüksek sesle, el kol hareketleri ile bir şeyler anlatıyor. biraz daha yaklaştım. orkestra kadrosunda şu anda tüm türkiye'nin tanıdığı harika müzisyenler var. hepsine sitemli bir şekilde konuşuyor üstat. konuşmaları dinledim ve aynen şunları söylüyordu. “ birisi bu organizasyondan paranızı alamayacağınızı atmış ortaya. o lafı kim çıkardı bilmiyorum. merak etmeyin arkadaşlar ben bankadan, kendi hesabımdan para çektim. gazinodan alamasak bile ben hepinizin parasını ödeyeceğim.” böyle güzel kalpli ve karakterli bir adamdı kendisi. keman çalan herkesin öykündüğü inanılmaz bir müzisyendi. arkasında çalmadığı sanatçı yoktur desek yalan olmaz. mekanı cennet olsun.
  • geçim sıkıntısı sebebiyle intihar ettiğini öğrendim az önce. büyük bi şok yaşadım.
    adeta para sıçan assolistlerin maestrosu olup nasil intihar edebilecek kadar ekonomik darboğaza düşebilir bir insan?

çok üzüldüm, kahroldum. çok değerli bir sanatçıyı kaybetmişiz, haberi bile yayınlanmadı doğru düzgün.

nankörsün ülke. nankörsün
hesabın var mı? giriş yap