• fatih- çarşamba'da büyüyen bir adamım.
    cemaatin merkezi durumunda ki ismailağa camiinde az namaz kılmadım.
    hatta abdest alırken kalabalık bir grup geldi, yanıma bir ihtiyar oturdu, herkes başında.
    sonradan sordum; kim bu?
    mahmut efendi, dediler. ilkokul talebesiyim o zaman.

hala mümkün mertebe namazlarımı kılarım.
    ben ihsan eliaçık hoca'nın ne demek istediğini anlıyorum.
    dünyada ki kan ve göz yaşının en büyük sebebi yoksulluk, yoksulluğun da en büyük sebebi sermayenin baronları. ihsan hoca mücadeleye en tepeden başlamış.
    tipik türk dincisi, hatta islamcısı anlamaz onu.
    allaha kulluk edecekken, kula kulluğu adet edinmişlerin öğrenmesi gereken çok şey var.
  • namaz bir kenara, hayatinda oruc tutmamis arkadasima "yeryuzu iftari"na saygidan oruc tutturmus adamdir. gerisi yobaz akp'lilerin fasa fisosu.
  • an itibarı ile cnn türk teki program da birilerini itin götüne sokup sokup çıkartmaktadır.

- fransa daki karikatüristleri aşağılıyorsun da "bakara makara" diyen vekilinin elini neden balkonda havaya kaldırıyorsun?

(bkz: southpark sessizliği)
  • allahlı gomünist.
  • ironi nerede biliyor musunuz?

ben dinsiz halimle bu adamı anlıyorum ama dibine kadar iman sahibi olanlar bu adamı anlamıyor
  • sekilci dindarlar tarafindan anlasilamaz ve dolayisi ile sevilemez. onlara sen osmanlidan, sanli ecdaddan, savastan , kilictan falan bahsedecksin severler.
    emegin degerinden, zenginin sermayesinden, kula kulluk etmemekten falan bahsettinmi anlamazlar halbuki kuran'in %99'i bunlardan bahseder.
  • fakirden çaldıkları paralarla zengin iftar sofralarında caka yapan gösteriş meraklısı ahlaksız müslümanların sevmediği adamdır.

adam gibi adamdır yani. onu anlayabilmek için biraz kapasiten olacak, biraz da vicdanın.

"sokağın ortasında hunharca kafa kesebilen dindarlara bakıyorum, bir de gazdan boğulacak diye kediciğe ağlayan dinsize bakıyorum, beynimde depremler oluyor" demektedir.

gel de sevme yani.
  • "4 halifeden 3'üne suikast yapıldı, bunu batılılar mı yaptı?",
    "12 imamdan 7'si zehirlendi, 3'ü katledildi, bunu modernistler mi yaptı?",
    "kerbela faciasını kim yaptı, amerikalılar mı yaptı?" şeklinde isabetli sorular sormuş kendisi...

buradan izleyebiliriz: üç halifeyi de batılılar mı öldürdü?
  • (bkz: #48448572)

karikatürlere ilişkin olarak müslümanlara en güzel ayarı verdi:
    "sen 'peygamber deve sidiği içirir, birkaç erkek gücündedir, sabaha kadar sıra sıra kadınlarla beraber' olur diyen hadis kitaplarına kızmıyorsun, bu sözlerin çizimini yapan dergiye kızıyorsun. adam senin yüzleşmediğin kaynaktan besleniyor"
  • "islam'ın sosyalizmle farkının ne olduğu değil, aslında kapitalizmle farkının ne olduğu önemlidir." demiş, iyi de etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap