• bir yıldır çocuk sahibi olamayıp sonra keçi boynuzu kürü'nü keşfedip sonuna kadar inanarak uygulamamı sağlayan ve sonunda mutlu sonla tanışmamı sağlayan bilge insan.
  • karaciğer yetmezliği için kendisinden kür isteyen birisine "önce doktora görünün, ne olduğunu tam anlayın" dedi az önce. bir de "yediğiniz meyve çekirdeklerini çöpe atmayın, doğaya çıktığınızda toprağa atın, ekin" diye uyardı. kendisi de öyle yapıyormuş. en azından faydalı kelâm edebiliyor. tıpkı muadili olarak gösterilen bazı isimler gibi sırf arada allah, kuran dediği için bunlara takılıp kendisini eleştirenleri, küçümseyenleri anlamak güç.
  • her programda ısrarla "ben tıp doktoru değilim, kimyacıyım, bitkilerin kimyasını inceleyen bir bilimadamıyım" diyen profesör. kendi de "hekiminizin dedikleri esastır" düsturunu savunur. sayesinde keçi boynuzu kürü ile çocuk sahibi olan, nar suyu ile tansiyon yüksekliğini yenen ne bileyim üzüm ile ekstrasistollerden kurtulan, ıspanak maydanoz tere kürü ile insanların korku ve panik ataklarını yenmesini sağlayan ben dahil birçok kişi vardır. bence saygıdeğer bir bilimadamı.

uyuşturucu ve silahtan sonra en büyük getiriye sahip olan ve yine bu iki sektör gibi insanları inim inim inletip patronlarının cebini doldurduğu sektör olan ilaç sektöründen çıkarı olanlar bu adamı sevmeyeceklerdir tabi.
  • bu adamcağıza yok efendim tüccar, sahtekar, şovmen falan denmesine hakkaten anlam veremiyorum. sanırsın adam nidüğü belirsiz karışımlar falan yapıp dünya paraya satıyor. bildiğin aktarda, manavda satılan otlardan motlardan karışım tarfleri veriyor. ister denersin ister denemezsin kardeşim kime ne. parayla sattığı tek şey tariflerini topladığı kitabı. kaldı ki zaten ihtiyacın olduğu zaman herhangi bir kür tarifini internetten araştırıp bedavaya bulabiliyorsun, kitabını almana da gerek yok illa ki para vermem diyorsan. daha ne tantana yapıyorsun sahtekar, bilmemne diye. ayrıca adamın tariflerinden deneyip gerçekten işe yaradığını deneyimleyen bir dünya insan da var. duyan da tıbba, doktorlara çok güvenen ve saygı duyan bir milletiz sanacak. teşhis beğenmeyen, doktorla bilgi yarışına girmeye çalışan, tedaviyi yarım bırakan, ilacı bile bilinçsiz kullanan adamlar kalkmış yok ibo saraçoğlu sahtekar yok tüccar bilmemne. aklına yatıyorsa uygularsın değilse uygulamazsın milletin de çok umrundaydı senin rasyonalizmin.
  • internet sitesinde sormuş olduğum bir soru sebebiyle beni bizzat arayarak uzun uzun bilgilendiren ilgili ve bilgili bir adam.
  • genelleme yapmaktan kacinarak, doktorlara guvenmeyen biriyim. cok yogun calistiklarindan ya da belki baska gecerli sebeplerden, sadece sikayet dinleyip muayene etmeden ilac yazan kisileri anlamiyorum. "bu ilaclari kullanin gecer" demelerinden ve teshisin ne oldugunu bile soylememelerinden hoslanmiyorum.

bu nedenle, alternatif tip da diyorlar, bu tip seylere ilgim var (ot, mot).

bir suru sarlatan olmasina ragmen piyasada, ibrahim saracoglu gibi kisiler de var. bu adamin sitesini inceleyin, bir cok kur ve bir cok bitki hakkinda bilgi var. herhangi bir ucret istemeden bu bilgileri size sunan birisi. inceleyin, bir suru kur icerisinden sadece 23 tanesini aciklamayip parayla satiyor. bunun sebebinin de, 'yaninda calistirdigi insanlarin maaslarini ve sirketinin faturalarini odeyebilmek' oldugunu soyluyor. bir de kitaplari var, 20 kusur tl.

genel olarak insanlarin muzdarip oldugu rahatsizliklar icin onerdigi kurler var. kendinizin alabilecegi bitki, meyve, sebzelerle kolayca yapabileceginiz, zahmetsiz kurler.

diger verdigi kurleri geciyorum, denemedim, ama bu adam cogu kadinin sorunu olan polikistik over icin inanilmaz bir basari elde etti. sogani haslayip suyunu icmek gibi kolay bir kurle, benim kendimi bildim bileli var olan polikistik over sorunum cozulmus durumda.

bir sekilde care bulamadiginiz bir rahatsizliginiz varsa, bir de bu adamin soylediklerini denemekten zarar gelmeyecektir. bir noktadan sonra insan, 'ne olursa olsun gecsin yeter' diyor.
  • agrisindan inim inim inleyen kayınvalidemin kullanmadığı ilaç kalmadı. agrisindan bizi de hasta etti. uyuyamaz oldu kadın. eczacimi arayıp birşeyler ver agridan duramıyor dedik, ilaçlarini kullamaya devam etsin başka bişey versem de fayda etmes dedi. got gibi kaldık. acile götürecem artık o derece. sonra ibrahim hocanın bi önerisi var mi diye baktım internete. güvendiğim bir adamdi. dediği bitkisel karışımı hazırladık ve uyguladik. anında tesir etti. aman allahım ağrılariyla inleyen kadın mışıl mışıl uyumaya başladı...

abarttığımı düşünmeyin, daha önce de benzer durumlara şahit oldum. bir değil iki değil yani.

efem bendeniz şu alemde devasi olmayan hastalık olduğunu düşünmüyorum. bu tabiat bize hastalık sunduğu gibi dermanini da sunuyor.

son sözüm de saraçoğluna. bilseniz size nasıl içten dua ediliyor, dakika uyumazdiniz. imreniyorum vallahi, bu mazlumun ahı indirir şahı derler, ya duası?

edit: kayınvalide şiddetli ortakulak iltihabindan muzdaripti. kür de, bir iki damla soğan suyu.
  • hayatında ciddi bir rahatsızlık geçirmemiş ve doktorlardan ümit kesme olayını yaşamamışlar elbette bu adama şarlatan vs. deyip dalga geçerler. onları ciddiye almayın. bunlar daha bu adamın dediği hiç bir kür, bitki tedavisi vs. denemedikleri için atıp tutarlar. saraçoğlunun dediğini yaptım, az kalsın ölüyordum de anlarım. ama bak adama allah razı olsun diyenler var entrylerde.

gören duyan da hastalanınca direk ot bitki kürü kullanıyor millet zanneder. bir akıllı kendisi sanki. önce ümitsizlik nedir onu öğren, sonra gel buraya. adam ol önce.
  • bugün bir televizyon programında 'iyi beslenin, spor yapın, sürekli rüyalarınızı anlatmayın, beyin sağlığınız için dedikodudan ve zandan uzak durun, içinize bir kurt düşecekse kimseyle sırrınızı paylaşmayın' gibi cümleler kurdu. tatlı tatlı konuştu ve sonunda öyle bir benzetme yaptı ki organlar için beni benden aldı. ruhun bekçileri..
  • ak-saray'a yeni çeşnicibaşı olarak atanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap