• gazebo'nun cok guzel bir parchasi.. ben cok severim nedense herkes sevemiyor..
  • çok sevdiğim gazebo şarkısı. 80'li yılların karışık kasetlerinin vazgeçilmezlerindendir. ekşi'de görünce youtube'dan dinlemek için açıp, video klibini ilk defa izledim. o yıllardaki tolga savacı (tip de benziyor), yaşar alptekin tarzı kitsch filmlere çok benziyor. şimdi komik geliyor, ama o zaman izlemiş olsam (televizyonlarda kliplerin döndüğü yıllar değildi şarkının meşhur olduğu zamanlar) ergen aklımla adama iyice platonik aşık olurdum muhtemelen.

bazı beğeniler değişirken bazılarının kalması tuhaf.
  • 80'li yillarin kah huzun (agirlikli olandir) kah yasama sevinci veren nadide bestelerindendir. bazi solistlerin ya da gruplarin da coverini ve mixini yaptigi bu sarki insani alir, mazide tas sektirmeye kadar goturur. piyano (org desek daha makul) ile birlikte ortama yayilan melodiler ozellikle "dinidinidin! dinit! diridirirt diridinidididit din!" (bu enstrumanin ardindan alkis sesi iceren bir bateri sesi de cikar ki, bitirici vurus desek yeridir) seklinde anlatmaya kastigim nakarati ile gelen "used to say, i like chopin" sozleri ile belleklerimizde savrulan klasik nagmeler arasindaki yerini alir...

(nacihane tavsiyem, bu sarkiyi, geceleyin yagan karin yagis istikametine dogru araba surerken dinelemenizdir. arabaya dogru vuran kar tanelerinin icinden gecmek gibi bir hisse kaptiriyor, aman dikkat bordurlere tasmayiniz)
  • 1983 çıkışlı gazebo şarkısı. sözleri gazebo'ya (gerçek adı paul mazzolini), müziği pierluigi giombini'ye aittir. muhtemelen tüm zamanların en iyi şarkılarından biridir.
  • seksenlerde yaşayanlar üzerinde hüzün-özlem karışımı, garip bir etkisi olan şarkıdır.
  • her yağmurda ısrarla aklıma düşen mükemmel ötesi gazebo şarkısı. en bilinen italo disco şarkılarındandır.
  • böyle muhteşem bir parçayla tanışalı henüz bir iki sene oldu, bu da benim ayıbım olsun. çok ayrı bir havası var bu şarkının. ben henüz bir aylıkken girilen entryde sevemeyenler var denmiş çok ayıp ediyorlarmış onlar*
  • seksenleri yaşamamış birinin anlayamayacağı şarkıdır...
  • so delightful unusual
    that classic sensation
    sentimental confusion

bridge:
    used to say
    i like chopin
    love me now and again

chorus:
    rainy days never say goodbye
    to desire when we are together
    rainy days growing in your eyes
    tell me where's my way

imagine your face
    in a sunshine reflection
    a vision of blue skies
    forever distractions
  • muhteşem bir girişe sahip, gazebo'nun bizlere hediyesi olan şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap