• apple'ın kullandığı teknolojinin büyük bir kısmının apple tarafından üretilmediğini söylemiş kısaca.
    apple'ın birçok patenti var doğrudur; ancak ürünlerindeki çoğu teknoloji, allanıp pullanmış zaten var olan teknolojidir.

peşin not düşeyim de; bak birçok patenti var yazmışım değil mi; yani apple-hater değilim. gerçekleri de yazıyorum.
  • sarhosken dusurup kaybettigim pil kapagi icin aradigimda ilgili birime iletip biz sizi arayacaz deyip, ertesi gun gercekten arayan ve tamam kapak varmis elimizde adresi verin yollayalim diyen ustune ben burdan tasiniyorum 3 gun sonra alamayabilirim dedigimde merak etmeyin yarin elinizde olacak diyerek yuregime su serpen fantastik firma. saolsunlar para da istemediler. *
  • bu firmanın touch diamond2'si eşimde var. (bkz: vodafone)
    bundan mütevellit sıkça test etme fırsatı buldum. dokunmatik ekran hassasiyetinin iphone'dan pek bir farkı yok diyebilirim. alışınca rahat geliyor. takılma falan mevzuları olmuştu ilk başta. sonra sorunun htc touch diamond 2'nin türkçe rom'unda olduğunu okuyup ingilizce kurulum gerçekleştirdik. şimdi ne takılma var, ne donma.

eşim, başta iphone isterken benim ısrarımla bu telefonu aldı. şimdi iphone'la yan yana koysam yanına bile bakmaz iphone'nun. apple'ın zavallı tekelci zihniyeti'de bunda etkili tabi.
    apple ne zavallı şey, ne zavallı şey apple.
    microsoft aynısını yapsa salyalar saçarak saldıracak insanların apple'a götünü verecek konuma gelmeleri ironik değil mi?

oyuncak değil, smartphone yapan firma.
  • apple'ın htc tarafından çaldığını iddia ettiği patentler arasında kullanılmadığında cpu'ya daha az voltaj verme, ve iphone'lardaki parmağı sağa çekerek ekran kilidini açma var.

apple'a 1, böyle gerizekalı patentleri onaylayanlara 2 demek istiyorum.
  • apple'a "adana adliyesinin çıkışına bekliyorum, dışarıda kaçanın ana...." demiştir.
  • kanımca android dünyasındaki en şık tasarıma ve arayüze sahip telefonları üreten firma.
  • kendisinin telefon değil de tank ürettiğini kanıtlamak üzere ailecek çeşitli deneyler yapmışlığımız vardı da, üzerinden 24294 araba ve metrobüs geçmiş one s'in hala çalıştığını görünce ruhumu sattım ben. bir daha kimse bana başka marka telefon aldıramaz.
  • s-off diye tabir edilen bir hafıza kartı yoktur. s-off diye tabir edilen şey telefonun güvenlik kilididir. anlamı security off olmakla beraber tüm htc telefonları default olarak s-on gelir. sadece test ve geliştirici cihazları s-off olarak dağıtılır.

snapdragon işlemcili tüm htc cihazları yazılımsal yolla s-off yapılabilir. bunun için herhangi bir cihaz veya kredi almanıza gerek yoktur, kendi bilgisayarınızda yapabilirsiniz. s-off yapmanın amacı imei değiştirmek değildir. s-off yapmak advance kullanıcıya telefona tam erişim sağlar.

snapdragon işlemcili olmayan htc telefonları için ise son kullanıcının kendisinin uygulayabileceği bir s-off yöntemi bulunamamıştır. bu telefonların temel sorunu geliştiricilerin işelmcinin kaynak kodlarına ulaşamamasıdır. işte bu konuya çözüm olarak telefona dışarıdan bağlanan bir hafıza kartını telefonun kaynak kodlarıymış gibi gösterip s-off yapmayı başaran bir uyanık bu yöntemi parayla satmayı tercih etmiştir. herkesin kesip biçip yapabileceği kadar kolay olmayan ve yöntemi bulan ibne tarafından da paylaşılmayan bilgiler yüzünden tekel olarak kalmıştır. 1000 dolar civarında 500 krediyle beraber satılır. burada satılan krediler imei değiştirmeye değil s-off yapmaya yarar. bu telefonlara örnek olarak htc one x ve one x+ verilebilir.

imei değiştirmek yasa dışıdır.

edit: s-off yapmaya gerçekten ihtiyacımız var mı?

saygılar
  • tayvan men$eli bir firma. xda ve smartphone 2002 uretmi$, daha onceden de ipaq'lerin uretildigi fabrikalar da bunlarindir.
  • 4 çekirdekli telefonlarının yolda olduğu söyleniyor. valla şunu söyleyebilirim, batarya/pil/şarj süresi teknolojisi ilerlemediği ve tüketiciye direk olarak yansıtılmadığı sürece htc - samsung- apple artık hangi firma olursa olsun isterse ufacık telefonlarda i7 üstü bir teknoloji sunsunlar bir işe yaramayacaktır. şöyle hızlı, böyle zıpır, şöyle efektif telefon diye tanıtımlar yapmak ve gerçekten kullanışlı telefonlar yapmak güzel bir şey ama henüz gün sonuna varmadan biten bataryalar tüm bunları sıfırlayabiliyor. batarya süresinin kısalığına da "abi şindi 3g'ye bağlı kalınca otamatikman şe oluyo işte" tarzı açıklamalar yapılabiliyor. günümüzün ihtiyacı çok daha hızlı işlemciler, çok daha parlak ve çok daha büyük ekranlardan ziyade uzatılmış pil/batarya ömrüdür gözümde. neyse laptop'ın şarjı bitiyor sonra devam ederiz entrye..
hesabın var mı? giriş yap