• aslında 8 dakika 28 saniyedir. ama radyo istasyonlarının bu kadar uzun bir şarkıyı çalmayacağını bildiği için jimmy page bu şarkının karşısına albüm kapağında 3:30 yazmış.
  • ilk dinleyişte insanı yakalayan bir ritmi olan led zepplin parçası. siz ingilizler diyor catchy song hah işte ondan.
  • 30 senedir nasıl keşfedemedim ben seni şimdi kaybolan yıllarıma ağlıyorum oh bebek. iyi kulaklık ve flac ile çok güzelleşir. o sol arka taraftan gelen loş ve ekolü armonika sesinin hastasıyım.
  • bence dünya'nin en güzel sarkisidir.
  • davul mu, bas mı,
    gitar mı daha iyi?

1969 çıkışlı, grubun en iyilerinden.

https://www.youtube.com/watch?v=mpjdoxxuslo
  • şarkının solosunun jeff beck'in beck's bolero adlı şarkısının solosundan arak olduğuna dair bir şehir efsanesi mevcuttur, kısmi benzerlikler olmakla beraber zaten jeff beck'in o şarkıyı jimmy page ile birlikte yaptığını unutmayalım, iki soloyuda bariz duyduğumuz halde işte bu onun bire bir kopyası demeyelim, bu şarkının beck's bolero şarkısının jimmy page solosu olan bölümlerine daha fazla benzemesine rağmen beck'in attığı ilk solosunun doğrudan araklamasyonu demeyelim, yapmayalım etmeyelim...

okuyalım öğrenelim:
    (bkz: beck's bolero/#9156237)
    hadi öyle yapalım madem ama bu şekil olmasın:
    (bkz: tren bornova yönüne gider/#21647012)
  • en güzel coverını ben yapıyorum bu şarkının . ''little kahve lekesi wants to come and play '' diyorum hatta ohh mis.
  • o bağırışa rosie'n olayım dedirten, delirten parça
  • muhtemelen led zeppelin'in en iyi parçasıdır. birkaç dakika önce bu kanıya vardım. sanki grup,o güne kadar yapmak istediği her şeyi bir şarkıda toplamış gibi.
  • en iyi çalındığı zaman için

tam bir şölen şarkı. vokal, davul, bas, gitar hepsi kendi benliğini haykırıyor.

kendi bildiğimden bahsetmek gerekirse. ben jimmy page'i doğaçlama konusunda pek iyi bulmazdım. ama şöyle bir performansa dünyadan geçmiş kaç gitarcı sahiptir bilemiyorum. alakasız ama o sahnede bulunup da boş boş gözlerle bakan denyolara da selam gönderelim buradan..
hesabın var mı? giriş yap