• belki de sinema tarihinin en iyi "gözü kırpmamaya çalışma" sahnesine sahip film. o 30 saniyelik sekans bana bir saat gibi geldi, çok fena gerildim.
  • daha ön gösterimi yapılmadan amerikan yeniden çevrimi için hakları satılmış film. artık filmler daha ilk gösterimi yapılmadan, kitaplar mürekkebi kurulmadan hakları satılıyor.

--- spoiler ---

jaime lannister'ın yine bir orospu çocuğu rolü ile karşımıza çıktı.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

her şeyi anladım da, o fıstık paketi işini tam çözemedim. eleman zaten niye bırakmıştı ki dna'larını en başta?

el edit el cevap; zerdust50 arkadaşımız dedi ki, "saçındaki maddeden takip edildiği için, bizim jaime şerefsizi onu kaza yerinde sansın, hareket ettiğini bilmesin diye bırakmıştır". çok mantıklı. artık rahat rahat uyuyabiliriz.

--- spoiler ---
  • vakti zamanında norveç'te gişe yapmış aksiyonun bir an olsun düşmediği izlediğim en güzel filmlerden biri. norveç sineması da güzelmiş gerçekten bir de trol vardı galiba.

--- spoiler ---

her şey bir yana o nasıl plan arkadaş. game of thrones'da sinir olduğumuz ipneden -nikolaj- kanırta kanırta intikam aldığı için aksel reyize saygılar sevgiler. bir de aksel hennie fena halde steve buscemi reyize benziyor.

--- spoiler ---
  • son dönemde izlediğim en iyi film, konusu farklı ve çarpıcı. oyunculuk yapay değil.

not: bu iskandinav ülkelerinin filmlerinde nedense bi sik gösterme merakı var, her filmde gözümüze bi sik sokuyorlar mutlaka.
  • son zamanlarda çıkmış neredeyse tüm iyi filmleri izlediniz ve izleyecek film mi bulamıyorsunuz? adı çok duyulmamış, keşfedilmeyi bekleyen, izlediğiniz her dakikaya değecek bir film mi arıyorsunuz? eğer cevaplarınız evetse bu film o film. izleyin izlettirin pişman olmayacaksınız.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

merak ettim baktım, başrol oyuncusunun boyu imdb'ye göre 173.

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

boka batmak deyimini hem mecazi hem de gerçek anlamada kullanmış film

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • vay babayın kemiğine!.. filmi.

--- spoiler ---

sonuna kadar karısının da bi kahpelik yapacağını bekledim ama namuslu kadınmış. takdir ettim.

--- spoiler ---

hollywood bu filmi 3-5 seneye kalmaz keşfedip remake'ini yapmazsa ben de bu işi bilmiyorum.
  • 2011 norveç yapımı gerilim aksiyon ortaya karışık bir film . son zamanlarda bu iskandinav ülkelerinden iyi filmler çıkıyor. izleyen pişman olmaz gayet başarılı bir film.

--- spoiler ---

götü yere yakın olandan korkacaksın lafını bizlere bir kez daha kanıtlamıştır.

--- spoiler ---
  • inandırıcılığı ayrı konu ama senaryoda açık veren bir film değil.

--- spoiler ---
    arkadaşlar kazada ölen polis ne oldu kimse anlamadı mı kayboldugunu vs. demiş ama, roger hiç yakalanmadı ki, polisler onu ove zannettiler, o da ben oveyim dedi, kayıtlara da bu yönde geçti. morgdan da saçlarını alınca roger olduğunu ispatlayacak delil kalmadı. ove de öldü zaten. herkes mutlu.

kadını peşkeş çekse de emeğe ve beyine saygımız var. (bkz: roger reyiz)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap