• bu aralar yeni bir şey öğrendim. reiki diye bir şey varmış böyle pozitif enerji falan. anladığımdan değil de işte, olumlu enerjiyi çağırmak lazımmış, böyle kolları açıp 'ben kocaman bir artıyım' demek lazımmış.

neyse ben inandım buna. dedikleri her şeyi yaptım, gerçi evi baştan aşağı döşeyemedik tabi ama olsun. böyle yatağımın sol tarafına, bakınca mutlu olduğum birinin fotoğrafını koydum. cicili bicili kalemlerle çalışmak istediğim şirketin adını yazdım bir kağıda, aynanın üzerine yapıştırdım. sonra oraya buraya güzel sözler yazıp astım, yok buzdolabının üzeriymiş, yok yatağımın başucuymuş falan.

hah işte bunu da kendi seyir defterime yazdım. bir yıldır da duruyor burda saçma sapan. dönüp dolaşıp bakıyorum, canım sıkılıyor açıp yine bakıyorum ama yok, hiçbir şeyin iyi olduğu yok. azıcık şans olsa belki olur da, o da yok. ama inadına silmiyorum. hala umudum var. tamam umut var da, azcık da şans olaydı lan.

bu arada son iki ayda evimi iki kere su bastı. iki kere fare girdi eve. hatta ikincisinde gitmedi, banyoya yerleşti. arada selamlaşıyoruz falan. hala işsizim. kronik farenjitim var üstüne ağır bir grip geçiriyorum. kullandığım ilacın yanetkileri saymakla bitmez, çevreye uyumsuzluk, anaflaksi, çıldırı (!) ve kendinden farklılaşma. ama tabi her şey güzel olacak.
  • "yaşlanınca hasta olunur" kısmıyla beni benden alan şarkı.

lan gülmeyim ben de tribe gireyim diyorum ama ablam "yaşlanınca hasta olunur"u patlatınca kayış kopuyor.
  • klibinde bir taş oynamakta. o nasil gülüş ya rab!
    he o taş elbette sayin sali degil, partneri.
    (bkz: adlari bilinmeyen taş gibi herifler)
  • pop müzik dinlememe nedeni.

'yaşlanınca hasta olunur'
    evet çok güzel sözler yazmışsınız
  • "hadi beni duy, bu ne biçim huy" şeklindeki çılgın satırlarını aklımdan çıkaramadığım kafiye dolu şarkı. dinlememiş olmayı dilerdim.
  • yeniden yapılacak istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde ekrem imamoğlu’nun sloganı olan her şey güzel olacak ifadesine tam uygun seçim şarkısı olur athena’nın bu şarkısı.
  • çok hoş bir nakarata sahip şarkı ama kalan sözler rezalet.

keşke bu özensizlikle harika olabilecek bir şarkıyı harcamasalarmış.

'yaşlanınca hasta olunur' ne kardeşim, 3 yaşında mısınız?

ayrıca bu bir ilişki öncesi şarkısı bence; klip de şarkının ruhunu hiç yansıtmamış.

bizimla dağilsin
  • hayatimda belkide en cok moralimi duzelten sarkilardan biridir.super otesi bir athena sarkisi.
  • hadi beni duy, bu ne biçim huy gibi kafiye olsun diye yazılmış sözlere sahip şarkı. şimdilerde radoylarda çok çalınan şarkılar arasında ama bu sözlerle ilerde hatırlanması mucize olur.
  • ""bazen bir şeyler olur. yapmak istediklerimizi yapamaz oluruz, olsun istediklerimiz olmayıverir. çok sıkılırız. cidden sıkılırız. anlatmak istesek olmaz. toparlayamayız. bazıları vardır. anlar halimizi. gözlerinin içine bakarız, "kurtar beni n'olur". bir de hayatımızdan kaçıp gidiverenler vardır. bir gün bir yerde dönüp geleceklerdir. özleneceğizdir. büyümek biriktirmekse eğer, zaten biz unutmayız hiçbir şeyi. biriktiririz. sahi siz neler biriktirdiniz büyürken? ben ölümler biriktiriyorum. gidenlerin ardından kalanlara ömür diliyorum. kalp kırıklıklarımı daha bir özenle saklıyorum. incindiğim anların çetelesini tutuyorum. beni üzenleri daha çok seviyorum. gözümün içine bakamayanları yok etmiyorum. ben anlıyorum. hayatın bazen içten pazarlıklı olası geliyor, bazı şeyleri bizden bağımsız idare ediyor. biz hayatımızı dışarıdan seyrediyoruz.

ilk paragraf çok kötüydü. aslına bakarsanız ben bir yolun sonuna geldim bir başka yolunsa başındayım. buradan bakınca çok güzel günler görüyorum. daha doğrusu öyle olsunlar istiyorum. güzel yıllar, güzel insanlar, sarmaşık dostlar -ki zaten varlar-, mucizeler: soluk gibi, sevmek gibi, doğum gibi mucizeler istiyorum. gülümseyen günler var önümde. duyduk duymadık demeyin, ben büyüyorum!

biriktiriyorum. eskiyorum belki ama, anılar biriktiriyorum. orhan veli gibi
    'eskiler alıyorum,
    alıp yıldız yapıyorum
    ....
    bir de rakı şişesinde balık olsam.'
    sahi bu da bir mucize midir? rakı şişesinde balık olmak. olsun her şey olabilirim ama insan kalmak en güzeli sanki. insan gibi insan olmak.

bu çırpınan yazı dopdolu bir bilinç altından, yorulmuş bir beyinden, sıkılmış bir kalpten çıktı. geri sayım çoktan başladı. bu sefer bir şeyler dilemek geliyor içimden. aborjinlerin dediği gibi : tanrı bize değiştiremeyeceğimiz şeyler için dayanma gücü, değiştirebileceğimiz şeyler için değiştirme cesareti; ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilecek sağduyuyu versin.""

16.06.2004

ayça yaltı
hesabın var mı? giriş yap