• gülçin yani sarışın gruptan ayrılmış. aşık olmuş, bir adamın peşinden dubaiye gitmiş. bence artık isimlerini de değiştirsinler, hepsi değil de ne bileyim 3/4 veya % 75 olabilir mesela..
  • "- 23-24 ya$ında kendi parasını kazanan, kendi sözünü söyleyen biri olmak insana ekstra bir güven veriyor mu?" sorusuna,

- "tabii ki. vergi ödemek, "elektrik faturası gecikirse ne olur" diye endi$elenmek, ev kirası... milyon tane $ey var. mesela geçen gün doğalgazı kesmeye geldiler. "niye" dedim. "önce kontrol ettirmeniz, daha sonra kullanmanız gerekiyor" dediler. benim ya$ımda kaç kişinin bundan haberi var. tabii ki üzerimizde çok fazla sorumluluk var. ev geçindiriyoruz, vergilerimizi çok sıkı takip ediyoruz, her $eyden haberimiz var. benim birçok arkada$ım var ailesinin tuttuğu evde kalıyor. fakat ne kadar apartman aidatı ödediğini bile bilmiyor. bunların bilincindeyiz. bu durumun verdiği güven sonucu en iyi anla$tıklarım benden ya$ça büyük insanlar..." $eklinde cevap veren bir üyeyi barındıran grup.
    ya biz uzayda ya$ıyoruz ya da âlem kanatsız uçmanın yolunu bulmu$, helâl olsun.
  • 4 tane ortalama tipte kız alınır. seslerinin güzel olması önemli değil. yeter ki kafalarının iki yanında et yerine kulak taşısınlar. daha sonra bu kızlara, tanınmış besteci ve söz yazarlarından bir şarkı bulunur. bu şarkı türkiye'nin en iyi aranjörlerinden birine teslim edilir * *. sonra bir beden eğitimi hocası bulunur ve bu dört kızımıza 19 mayıs gösterilerinde hem izleyene hem uygulayana çin işkencesi gibi gelen hareketleri iyice öğretmesi salık verilir. bu beden eğitimi hareketleri öğretilirken de kızların kulaklarına sürekli " aman çok güzelsin, yavrum nefissin, of anam yakıyosun, bitiriyosun, ay parçasısın" gibi sözler fısıldanır. fısıldanır ki kız kendisini gerçekten öyle sansın. sonra da çıksın sahnede hem kendini güzel sansın, hem bu 19 mayıs hareketlerini yapsın, hem de şarkı söylesin.

editingen : amma çok hepsi hayranı varmış sözlükte. hayırdır inşallah hayırdır inşallah.
  • müzik grubu olanı, zaytung.com'un haberine göre, bir konserlerinde crowd surfing yapmaya kalkınca, 11 yaş ortalamasına sahip çok sayıda kız seyircilerini hastanelik etmişler.
  • şu sıralar barışmalarıyla gündeme gelen grup.

doğal olarak birçok kişi grubun tekrar bir araya geldiği ve yeni projeler yayınlacağı konusunda sprekülasyon yürütüyor ama bu sadece aralarındaki kişisel sorunların çözüldüğünü gösterir, yeniden ortak kariyer planladıklarını değil. zaten gülçin ergül verdiği röportajda sürecin nasıl geliştiğini anlatıyor. grup üyelerinden eren bakıcı'nın instagram'daki canlı yayınında gülçin'e iyi niyet göstermesi üzerine gülçin kayıtsız kalmamış. araya diğer iki grup üyesi de (cemre kemer ve yasemin yürük) girmiş. yazışmalarla ve canlı yayında görüşmüşler. sosyal medyadaki engeller kaldırılmış ve birbirlerini yeniden takip etmeye başlamışlar.

gülçin ergül, 2009'un başında gruptan ayrılmış, o dönemde birçok haber çıkmıştı. sevgilisyle başka bir yere taşındığı ve evleneceği, diğer grup üyelerinin onun sesini kıskandığı ve aralarında rekabet olduğu, grubun menajerliğini üstlenen cemre'nin annesi şebnem özberk'in kendi kızını diğerlerinden kayırdığı gibi pek çok şey söylenmişti. sonrasında gülçin verdiği röportajda mutsuz olduğu için ayrıldığını belirtmişti.

gülçin'in gidişinden sonra grup üyeleri üç kişi olarak yollarına devam etmiş ve 2010'da geri dönüşüm isimli dördüncü stüdyo albümlerini yayınlamışlardı. bu albüm, grubun ilk üç albümü kadar ilgi görmedi. zaten sonrasında da başka stüdyo albümü gelmedi. grup üyeleri single yayınlamaya devam etse de daha bireysel hareket etmeye başladılar. bu çalışmaların hiçbiri büyük ses getirmedi. gülçin ise bu süreçte bravo isimli bir ep, bir tanecik aşkım isimli bir albüm ve arabesk isimli bir cover albümü çıkardı. lakin bunların hiçbiri hepsi dönemindeki başarılarını yakalayamadı. her ne kadar sesi övülse de kendi projelerinden ziyade yaptığı cover'larla gündeme geldi.

ortak bir nokta var: hiçbiri grupta yakaladığı başarıyı yakalayamadı. zira özünde onları bu kadar başarılı yapan şeyler çalıştıkları ekip, dans etmeleri ve bir arada olmalarıydı. dördünün de şarkı yazarlığı ya da prodüktörlük yeteneği yok, kendi şarkılarını -ciddi anlamda- yazmıyorlar. müzik üreten taraf değiller. hatta çok güçlü sesi olan gülçin bile kendi şarkılarını büyük kitlelere sevdiremedi. başarı için bir araya gelmelerine ve onlara hareketli pop şarkıları yazacak bir ekibe ihtiyaçları var.

bugün bir araya gelmeleri durumunda eski başarılarını yakalarlar mı? zor. hepsi grubu popüler şarkılarla gündeme gelse de dünya çapında teen pop olarak adlandırdığımız müzik türü ve kültürünün türkiye'deki ilk gerçek örneğiydi. bu sebeple fanlarının çoğunu gençler oluşturuyordu. bu "gençlik günlerine" geri dönmeleri mümkün değil ama şu bir gerçek ki solo çalışmalarının elde ettiği başarıdan daha fazlasını elde ederler. her şeyi bırakın, eski fanları nostalji olsun diye en azından durup ne yaptıklarına şöyle bir bakar.

yine de bu tamamen "bitik" olacaklar anlamına gelmiyor. eskisi kadar olmasa da çok iyi bir ekiple çalışmaya başlayıp piyasaya ayak uydurabilirlerse hit şarkılar çıkarbilirler ancak henüz birleşmeye dair hiçbir resmî haber yok. zaten gülçin bizzat kendisi yeni bir r&b albümü üzerinde çalıştığını söylüyor. yani beklenen "birleşme" yakın tarihte gerçekleşecek gibi görünmüyor.
  • adam gibi sesi olan tek üyesi gülçin'in ayrılması ile şarkılarında artık "wohaaouaaahoaaa" şeklinde effektler barındıramayacak olan girlpower şeysi.
  • dün (1 temmuz '06) yayınlanan televizyon makinası programında giydikleri pembe, turuncu, sarı ve yeşil kostümleri ile uzaktan bakınca fosforlu kalem setine benzeyen insanlar.
  • geçenlerde bir tv programında konu nereden açıldıysa, sarışın olanıydı sanıyorum talihsiz bir açıklama yapıp "aa, evet sosyal içerikli çalışmalarımız da var, mesela bir tanesinde kredi kartımın limiti doldu diye bir söz var" dedi ve beni benden aldı...
    çok başarılı sosyal içerikli şarkıları olan grup...
  • tempo adlı şarkılarında "bizi de dövsün hayat!" diye bir repliği söyleyen grup. çarpacağım bir tane o olacak.
  • yasemin allah'ın varsa ikna edersin diğerlerini de turneye çıkarsınız. işi gücü bıraktım haberi okuduğum andan beri yeşil mezdeke kıyafeti satın alıp eren cosplay'i yapmanın hayalini kuruyorum. hem yeşil, cilt alt tonuma da uyuyor. önce bi tane hepsi grubu kurucam. eren benim tabii, kalanlar diğer grup üyelerini kendi aralarında paylaşabilir.

hepsi yüzünden ortaokuldayken arkadaşımla tartışmıştım. arkadaşım, eren olmamı istemiyor ve bok gibi dans ettiğimi düşünüyordu. o zamanlar, okuldan çıkıp arkadaşına dans etmeye giden ve 23 nisan için koreografi hazırlamaya çalışan benim için çok üzücü laflardı. şimdi düşününce arkadaşımın dans yeteneğim konusundaki patavatsız geri bildirimlerini haklı buluyorum. "adıyaman halk oyunu oynamaktan bıktık, artık yeni şeyler denemek istiyoruz"un sebep olduğu ergenlik isyanımı ateşleyen yegane gruptu hepsi. bir de shaggy vardı niyeyse. sonuç olarak saçma sapan ponponlu danslar etmiştik.

yasemin, grubu toplarsan çocukluğumun bu hüzünlü kısmına (!) güzel bir closure yapacağım. sürpriz diye murat boz'u çıkarmayın yalnız.
hesabın var mı? giriş yap