• güzel günler görsem
    gittiğim her yerde
    sıcak sahiller
    gülen insanlar

ama kim inandırabilirdi?

kötü günler geçse
    gittiğim her yerde
    ilgiye ihtiyacım yok
    belki birazcık sevgi

ama kim inandırabilirdi?

hüzünlere bulandığım gecenin aydınlatıcı olarak dinliyorum şarkılarını, yaptığın işleri.. umarım gittiğin yerde mutlu ve özgürsündür..

hoşçakal orçun
  • vokalleri orçun hayatını kaybetmiştir, başımız sağolsun.
  • gitar/vokali orçun artık ayrı yollarda yürümektedir.

cesur ve sakin bir adamdı ilk tanıştığım gün. hep öyle kalmıştı. mesleğim gereği sık sık görüşmüşlüğümüz oldu, çok konser yaptık beraber. son albümlerini kaydettiğimde de o dönemin ince meselelerinden şakalar yapmıştık birbirimize. ilk gördüğüm andan beri söylemişimdir ''bu adamda değişik bir şeyler var, diğerleri gibi değil, daha doğru'' diye. keşke kalsaydı yanımızda. keşke o fikirlerini daha fazla paylaşsaydı bizimle. farklı çevrelerden de takdir gören bir elemandı orçun. dürüsttü çünkü. fikir ayrılıklarımız da olmuştur elbet, ama birbirimize hep saygı duymayı bildik.

şimdi orçun gitti. geride bıraktığı bir sürü parçayla, sözlerle ve hepimizin kalbindeki dev hatırasıyla.

keşke ''o saçlar olmamış'' dediğim güne geri gidebilsem de yine gülsek beraber.

hoşçakal orçun.
    hoşçakal hedonistic noise.
  • hayatını kaybeden vokalleri orçun'un hatırasına ithafen bugün "reddiye" isimli cover albümü çıkmıştır. farklı gruplar bir araya gelmiş ve hedonistic noise'un tüm diskografisini coverlamışlar. çok çok anlamlı bir çalışma olmuş... orçun'a güzel bir veda... katkısı olan herkesin ellerine, emeğine sağlık...

reddiye - a tribute to hedonistic noise

hoşçakal orçun...
  • bıraktığın şeyler bu dünyaya yeter de artar bile. huzur içinde uyu güzel insan.
  • spotify sagolsun kesfettigim turk punk grubunlarina yenisini ekledim. tesekkurler hedonistic noise. ders calisirken hem gulmemi hem de keyif almami sagladin. belki 50 bin dinleyenin yoktur ama olsun. ben dinliyorum, insanin kendi dilinde punk dinlemesi gibisi yok. amerikan gruplarina birakmadigin icin tesekkurler.
  • grubun vokali orçun hakkında bir şeyler yazmak istiyorum ama kendimi buna layık görmüyorum. ona yakın birisi değildim. tanıdığımdan bile emin değilim.

onu 2 kere gördüm. sonuncusu geçen sene vault 34’deki padme konseriydi. konsere gidenler bilir, ortam aşırı havasız olduğu için millet sürekli dışarıya çıkıyordu. ben onu bir köşede yalnız başına otururken gördüm. onu tanıyan arkadaşım kötü durumda olduğunu falan anlatmıştı. iyi olmasını istiyordu. tek hatırladığım bu.

tahmin ettiğimse, anlamlı birisi olduğu. çünkü ölümü anlamsız gelmedi. anlamlı insanların anlamlı bir ölümü olur. tanımasam da iyi birisi olduğunu biliyorum orçun. müziğinle, sesinle insanlara dokundun. umarım gittiğin yerde hiçbir şey yanılgı değildir ve hak ettiğin anlamı bulursun. ışıklar içinde uyu.
  • punk ölmemiş
  • yeni albümleri çıktı ve ben yine çok beğendim ama ismini burda yazamıyorum biraz ayıplı
  • sürekli olarak canlı izlemeyi istediğim bir gruptu. davulcularını tanırdım, zira gitar/vokallerinin ölüm haberini birinci elden doğrulayan da o olmuştu. çıktığından beri severek -bir o kadar da üzülerek- dinlediğim "geçmiş" isimli parçaları, o malum kötü haberden sonra daha da bir anlamlandı, beni her dinleyişimde daha da üzdü.

rahat uyusun sevgili orçun. gerçekten de, her şey geçmişteyken daha güzel.
hesabın var mı? giriş yap