• altın elbiseli adam 'a konuk aldık. mayıs 2015'ti.
    ekipteki herkes çok heyecanlıydı hayko gelecek diye.
    barkın tüm detayları tek tek kontrol etti, herkesin hazırlığı, eksikliği olmasın diye.
    sonra güzel sesli egsozlu kros motoruyla geldi fiti fiti.
    heyecan tavan tabi, ama beş dakikada sanki zaten hep bizimleymiş gibi hissettik.
    bir geyik başladı program öncesi uf, nefis sohbetti.
    sıcaktı stüdyo, kalabalıktık falan, ona rağmen harkulade bir program oldu.
    yayında da çok güldük, sesimiz yayına yansıdı ama o kadar güldük ki.
    derken yayın bitti, abi kalır mısın bişiler yiyelim derken mangal yandı muhabbet derken saat 19'da başlayan sohbet, yayın derken gece 2.30'du hadi yorulduk diyerek bitti.
    hayatımdaki en keyifli akşamlardan biriydi. her şeyi konuştuk, müzik, motor, seyahat, paraşüt...
    o akşam yayında ben fotoğraf çekilmekten çok hoşlanmıyorum dediği için o güzel geceye dair hiç fotoğraf yok kimsede...
    sonra akşam ayrılırken fotoğraf çekileyim mi dedi ekipten bi eleman, yaa evet hiç fotoğraf çekilmedik diyince güldük.
    herkes aman itici olmasın diye çekinmişti.
    birkaç ay sonra bizi konsere çağırmıştı.
    yine görüşmüştük.

barkın bir daha konuk alırız arası geçsin tadı damağımızda kaldı demişti.
    sonra uzaklara gidince ukte olarak kaldı.

sabah sabah açtım yayını izledim, gözlerim doldu, okursa buraları, selam olsun.

debe edit: bahsi gecen yayin https://youtu.be/ugi75j8anpu
  • o kadar doğru bir tespit yapmış ki! tam da içimdekileri dile getirmiş sağolsun.
    "eveeeet sonuçları sabırla bekledik şimdi gerçekler vakti. sevgili @kilicdarogluk bey 20 yıl içindeki şartları, adil olmayan mücadeleyi de göz önünde bulundurarak, azimli bir kampanya süreci yürüttüğünüzün hakkını vermeliyiz. ama malesef yeterli değil siz de takdir edersiniz ki. en yüksek oy oranına sahip muhalif parti olduğunuz için, oylar bölünmesin bir noktada toplansın diye bir çok seçmen chp ye oy vermektedir. bu malesef partinizin oy oranının gerçeğidir. her seçim zamanı 'bakın bu çok önemli, son seçim, bu kez bitti, oy verin, sandığı bırakmayın' vesaire söylemleri ile muhalif kesim umut deresinde çalkalana çalkalana raftingçi oldu. 20 yıl az bir süre değil ve görüyoruz ki bu uzuuuun süreçte malesef partiniz bünyesi, elini güçlendirebilecek, organize olabilecek gerçekçi, somut ve yeterli adımlar atamamış. 'mağlup olsak da bu seçimin kazananı biziz' gibi bir istatistik yüzde hesabı da bu halkı artık kesmez.
    chp kadrolarının kökten yenilenmesi, gerekli istifaların yapılıp, 'muhalefet' olarak hayata devam etme rahatlığında değil de, gerçekten 'iktidar' olma gerçekliğine sarılmış yeni kadrolar yaratılması esastır, kaçınılmazdır. 20 yılda halka umut ve veya lider olabilecek sadece iki isim öne çıkarılabilmiştir. malumunuz onlar da @ekrem_imamoglu ve @mansuryavas06 beyler. yeni süreçte artık nasıl bir strateji uygulanır, yerel seçimlere nasıl hazırlanılır, genel başkan kim olur ve önümüzdeki 5 senede nasıl yenilenilir bunlar partinizin yeni kaçınılmaz yol süreçleridir. aynı düzende devam edilmesi kannatimce hiç bir fark yaratmayacaktır. bu uzuuuun yolculukta inandığım tek gerçek ve umut ışığım asla ilkesinden ve kurucu lideri m. k. atatürk'ün yolundan sapmayan milletimizdir."
    buradan
    sonradan gelen düzenleme:
    #153002469 benim de görüşüm bu yönde.
  • hayko’nun gözündeki rahatsızlığın adı “pitozis”dir. kas zayıflığı. görme bozukluğu yaratmıyor, ama yukarı baktığın zaman ancak diğeriyle görebiliyorsun. uykunda gözün açık yatabiliyorsun. gözün bembeyaz kalıyor, yanında yatan için biraz korkunç olabiliyor.

aynı rahatsızlık thom yorke’ta da vardır. bazıları hayko’ya “thom yorke’a benzemek için gözü kısık dolaşıyor” bile demişti zamanında. hayko buna tepki olarak şöyle demiştir: “of be abi! bende o ne azimmiş, ne vücutmuş ki, devamlı tek göz kapalı takılacağım böyle. bir dergiye de söyledim: “özellikle albüm çıkmadan önce gözümü böyle ameliyat ettirdim. çok büyük bir thom yorke hayranlığım var!”

bu durum onda doğuştan vardır. bu, çocukluğundan beri nüfus kâğıdı gibi bir şey olmuştur kendisi için. eskiden pek göz göze bakmazmış kimseyle. “şimdi bana baktığında, acaba o ne görüyor” diye düşünür, gözünü kaçırırmış.

artık rahatsız değil bu konudan tabii. adam gibi bir doktor olsaymış, doğar doğmaz göze masaj yapsaymış, göz kapağı kendine gelip açılabilirmiş. doğumu bir bayrama denk geldiği ve hastanelerimizde “doktorlar izinde” muhabbeti olduğu için böyle olmuş. zaten önce “yok yok, vakti gelmedi, daha doğmaz” diye bekletmişler içeride.

ana rahminde besin maddesi kalmadığı için bağırsaklara dalmış olduğunu söyler hayko çepkin ve ekler: “boku yiyerek doğmuşum!”
  • bi beş dakka daha uyumaktır, kışlık giysinin cebinden çıkan paradır, soğanın cücüğüdür, dolmuş'ta sağ arka koltuktur, trip yapmayan sevgilidir, cornetto'nun dibidir bu adam.
  • bugün twitter hesabından;

"rte 'affedersiniz ermeni' yorumunu etyen mahçupyan'i örnek (baz) alarak sarfetmiş olabilir. örnek o ise kullanılır, üstüme alinmam asla."

demiş müzisyen.

zaten seviyordum, sayıyordum. bunu okuduktan sonra hayranlığım arttı. ne kapak ama!
  • "besiktas'a şöyle gazlayici, rock havasinda güzel bir mars yapacaktiniz, vaz mi gectiniz ?" diye sordugumda "tüpcü gitsin yapicam" yanitini aldigim, fanatik besiktasli müzisyen.

(bkz: yeter yildirim demirören)
  • twitter'da böyle smiley yapıyor:
    .)
  • sayesinde götünden kusturmak şeklinde bir küfür öğrendim.
  • seyircisine yumruk attıktan sonra böğüren "sanatçı". hadi yumruğu attın ona tamam diyelim.* böğürüp "götünden kusturucam onu, yukarı çıkartın" gibi mafyavari bir cümleden sonra izleyicilerin şiddet yanlısı bir şekilde coşmalarına ne demeli? ben aferim diyorum, kendisine puanım 10 üzerinden 0.
  • az önce demedim mi ilahisine kattığı yorumunu dinledim. imam olsa gık demem. mevlid okusun istiyorum. çok seviyorum.
hesabın var mı? giriş yap