• "seni işe yaramaz, içkici, pezevenk"
    babam

ilk ikisi tamamdır, üçüncüyü de becerebilirsem bir yön vermiş olacağım hayatıma.
  • "uslup, hakli olmaktan onemlidir."

ismail cem
  • padisahın biri bigun bi yüzük yaptırmak istemis..bi suru sanatcıyı toplamıs onlara demiski:
    -bana oyle bi yuzuk yapın ve icine oyle bi söz yazınki her gordugumde; eger üzgünsem mutsuzsam benim yüzümü güldürsün teselli olsun..
    eger cok mutluysam şehvetin kollarına duscek kadar mutluysam bana gercekleri anlatsın..dogru yola itsin..
    uzun bi sure adamlar bi yuzuk yapmıslar padisaha icine de :
    -bu da gecer..
    yazmıslar..
  • "size yöneltilen bir gülümsemeyi ziyan edecek kadar kibirli olmayın"
  • iyi bir konuşma mini etek gibidir. ilgiyi çekecek kadar kısa, esası kaplayacak kadar uzun.
  • "bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin. dolayısıyla halatları çöz. güvenli limandan uzaklara yelken aç. rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet." aldous huxley
  • "çişin varsa tutma, kana karışır, ölürsün"

kim söyledi emin değilim, yüksel ihtimal babaannemdir ama tüm çocukluğumu bunun üzerinde kurdum lan ben hala da toparlayamadım.
  • bir ayağın geçmişte bir ayağın gelecekte olursa, bugünün ortasına sıçarsın.
  • "acaba iyi bir şey olacak mı? hayır dedim kendi kendime. iyi şeyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insanı. sürüncemede kalan heyecanlardan yalnız kötü şeyler çıkar ya da hiçbir şey çıkmaz"
    (bkz: yüzde yüz çalışıyor)
    (bkz: korkuyu beklerken)
    minicik bir ekleme... daha da vahimi hem kötü şeyler çıkıyor hem de hiçbir şey çıkmıyor.
  • birini öldür, sen bir katilsin.
    milyonları öldür, sen bir fatihsin.
    hepsini öldür, sen bir tanrısın.

jean rostand
hesabın var mı? giriş yap