• arkadaşlarının desteği, deniz seki'nin sesi falan herşey çok güzel de sanırsam kafiyeye uydurmak için yazılan "kalp kırılınca içinde yen kalınca" sözünde mantıksızlık barındıran şarkıdır.

zira orjinali kol kırılır yen içinde kalır olan atasözünde geçen yen bildiğim kadarıyla gömlek kolu anlamına geliyor. hatta manası aile içinde olan olaylar,kavgalar,tartışmalar yine aile içinde kalır ya da kalmalıdır şeklindedir. yani kol kırılsa bile gömlek kolunun içinde olduğu için yine kolu kırılan bilir gibi.

yani şimdi "kalp kırılınca içinde gömlek kolu kalınca" demek bu durumda manasız kaçmış oluyor tabi. sanırım anlamı bilinmeden yanlış bilinerek kullanılmış bir söz olmuş.
  • kokain partileri aka zamanında olmuş olanlar.

klipteki genel hava olan, ulan bu boku hep beraber yedik denizin başına patladı tavrı olsun, oktar kaynarca'nın ahhh ahhh sizin sülalenizi sikeyim kızın başını yaktınız bakışı olsun fantastique olmuş.
  • ''kol kırılıp içinde yen kalınca'' sözünü duyunca, sözü yazanın deyimi neresinden anladığını merak ettim. ben türkçe bilmeyen angutları okumuyorum sözlükte, elalem şarkı sözü yazıyor bu cahillikle. la hadi sözü yazan cahil. yeni, kol kırıldığında kolun içinde kalan birşey sanıyor, bu sözleri kimse düzenlemedi mi. müziği yapan, söyleyen, kaydı yapan ne bileyim işte biri kalkıp demez mi yen başka birşey abi sen yanlış anlamışın diye.
  • askerden izin alıp sürpriz yapan kocası tarafından amerikalı tony ile basılan pınar altuğ ve evli barklı kadınlarla el ele dolaşıp, bebek odalarında takılan berkay'ın uyuşturucu işlerinden dolayı içeride olan deniz seki'ye destek oldukları klip/şarkı. ayrıca armağan çağlayan ve nihat odabaşı gibi kıl kuyruk tipler de vardı. sürekli muhafazakarlıktan, milliyetçilikten dem vuran oktay kaynarca'yı da unutmayalım tabi. tüm bu yürekli insanlara helal olsun, çok başarılı bir çalışma olmuş. fena duygulandık vallahi, ağlamaktan helak olduk ailece..

bunların yanında klibin sonunda da şöyle bir şey yazıyor: 'şarkılarını özgürce söyleyebildiğin günlerde buluşmak dileğiyle.. seni seviyoruz'
    aynen kardeşim aynen. hatta artık şarkı söyleyenlerin, şiir okuyanların tutuklanmadığı, tutuklanmayacağı cumhuriyetlerde görüşmek üzere diyorum.
    lan bu ünlü, şöhretli takımı kadar iki yüzlü, şerefsiz bir kesim yok bu ülkede.
  • kakaolu süt seven ne kadar ünlü varsa toplanıp klip yapalım mantığıyla çekmişler klibi belli ki. yalnız alayında "ben ünlüyüm lan, şşt, klibi izleyen pis fakir sana söylüyorum" havası sezdim ben. bilmiyorum belki çok fakirim, belki haklıyım, belki de haklı bir fakirim.

ama kakaolu süt sevmediğim kesin :)
  • zamanında olmuş olanlar olabilir. kalp kırılıp yen içinde kalabilir diye başlayan şarkı.

bu nasıl bir türkçe?
  • deniz seki'nin hayat 2 bilet klibi basligiyla haberdar oldugum ve cok begendigim deniz seki sarkisi.

insan kendisiyle yüzlesmeden, hatalarini habul etmeden ve de kendini affedip, kendisiyle ve hayatla barismadan alsa tam olarak devam edemez.

iste bu sarkida bu var. "zamanında olmuş olanlar olabilir" derken kendisiyle yüzlesip, olanlari dogru ve yalislariyla kabul etme, "korkmuyorum, korkmuyorum hayat senden artık hiç, korkmuyorum" derken de, hayatla ve kendisiyle barisip ve tekrar hayata meydan okuyarak, yoluna devam etme.

en basta, kokmadigimiz icin hepimiz yürümeyi ögrendik. ilk yürüs denemerinde düstükce canimiz acidi agladik ama cocukken tekrar düserim korkusu olmadigi icin eninde sonunda kalkip yürdük!

ben cok sevdim sarkiyi ve bir kez daha deniz icin üzüldüm.

umarim tekrar özgürlügüne kavustugu zaman da, hayattan korkmamaya, hayata meydan okumaya devam eder.
  • "zamanında olmuş olanlar olabilir" gibi bir felsefik cümle içeren şarkı. dinlemedim tabi sonrasını...
  • iyisin tabii'den 5-6 kat daha güzel olmasına rağmen hakkında neden hiç entry girilmemiş anlamadım. deniz seki'ye bile fazla bu şarkı. keşke arabam olsaydı da akşam bangır bangır bu şarkıyı dinleyerek ortalama 55 km hız ile gezinseydim usul usul :( tarkan'ın sen çoktan gitmişsin'den sonra dinlediğim en güzel arabada dinlemelik şarkı diyebilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=mxxsijwxbfy
  • ilk olarak karşımıza 2010 yılında lale devri adlı dizinin 1. bölümünde çıkmıştır.

http://youtu.be/24t5v8ed12i
    1:56:52'deki sahnede introsunu duyabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap