• ikinci sezonu ile ekranlara dönmüş dizi. alex o'loughlin için izlediğim dizi. hep soysunlar hep sahilde çıplak dolaşsın.
  • 2. sezon 8. bölümde masi oka * heroes dizisindeki rol arkadaşı greg grunberg *la beraber oldukları sahnede sizi bir yerden hatırlıyorum diyerek güzel bir gönderme yapmıştır.
  • yıllardır özlediğim old school polisiye tadını yakalatan dizi. jenerik müziğinden daha o havaya giriyorsunuz. karakterler vs kıvamında. son 10 senede milleti mikroskoplu polislere mahkum eden prodüktörlere en güzel yanıt.

dizinin bahsi sıkça geçen başka sinema ve tv yapımlarına gönderme yapmasına efsane bir örneği 3. sezonun 11. bölümünde mevcut. adanın uzak köşesindeki metruk bir eve gelen steve ve danny eve yaklaşırken danny "banjo çalan albino bir çocuk varsa ben uzarım abi" diyerek efsanevi deliverance filmine selam çakar.
  • tv tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş dizidir.

s3e12 bölümünde olayla ilgili 3 şüpheliden hangisinin suçlu olduğuna seyirciler telefonla oy kullanarak karar verdi.
  • s3e19'un sonunda kamekona helikopter uçururken bir başka hawaii dizisini andılar. bölümü ağızlarıyla yaptıkları "magnum p.i." açılışıyla kapattılar, nefisti.
  • kurgulari vasat olmasina ragmen bir tek hawaii sahneleri icin izlemeye kat ve kat deger dizi. burda betonlar pislikler siyaset yobazlik icinde surunurken ver elini cennetlik sahiller, yemyesil daglar ovalar, sirinlik abidesi obes hawaiililer, arka plandaki mayolariyla gunes ve tuzlu sularin icinde mutlu mutlu hayatlarina devam eden figuranlar. bir tek surf sahneleri bile beni ucuruyor, arka fonda muzikler filan, ohhh beee! dizide en cok sevdigim sahneler her zaman hawaii'nin yerel hayatini gosteren sahneler. yoksa senaryolar cok sacma olabiliyor.
  • piyasanın en yakışıklılarından ikisini kadrosunda barındırarak kadın seyircileri, aksiyonu ve komediyi dozunda tutarak gençleri, hikayesiyle de erkekleri ekran başına kilitleyebilecek cbs dizisi. orjinalini izlemediğimden karşılaştırma yapamıyorum ama başlı başına yeni diziyi ele aldığımda takip edilesi bir iş çıkmış diyebilirim. alex o'loughlin'in talihsiz cbs maceralarından sonra (bkz: moonlight) (bkz: three rivers) en azından yayında kalması daha muhtemel bir işle karşımıza çıkması iyi oldu.

babası öldürülen steve mcgarett'ın katilin peşine düşmesi ve bu arada da hawaii'deki diğer kötü adamları teker teker temizleyecek olması dizimizin temelini oluşturuyor. yanına da karısından boşanmış ve kızıyla yakın olmak için hiç sevmediği adaya taşınmış, çok eğlenceli bir karakter olan danny williams var.

steve mcgarett'ın babası biricik spike'ımız james marsters'ın canlandırdığı victor hesse tarafından öldürüldükten sonra giren neşeli müzikli neşeli görüntülü jenerik biraz garip kaçtı. diziyle ilgili ilk deneyim bu olunca seyircinin diziyi ne kadar ciddiye alması gerektiğine karar vermesi biraz zor oluyor. üstüne bir de samantha who'daki çılgın anne jean smart'ı vali olarak görünce işler daha da karışıyor. evet, hawaii five-o çok ciddi takılacak bir polisiye değil. zaten şimdilik çok eğlenceli duran ve scott caan'ın harika oynadığı danny williams bunun kanıtı. biraz saçma gelecek belki ama alex ve scott arasındaki boy farkı beni biraz rahatsız etti. planlara bir orantısızlık mı katıyor, nedir? ilk defa böyle bir şey gözüme battı. onun dışında iki başrol oyuncu arasındaki muhabbetler şahane. dizi de öyle. sıkıcı polisiyelerin arasında castle ile birlikte ışıl ışıl parlayacaktır. umarım.

not: james marsters'ın dönüşüne açık kapı bıraktıkları için ayrıca sevinçliyim, evet.
  • 10 sezonun ardından bitmiştir. o kadar alıştıktan sonra bitince insan bir dostunu kaybetmiş gibi üzülüyor. chin ve kono gittikten sonra biraz düşüşe geçmiş gibi olsa da izlemek gene de çok zevkliydi. eşsiz hawaii manzarasını, birbirinden sempatik karakterleri izlemek insanı rahatlatıyordu. final bölümü biraz zayıf olsa da gene de güzel bir veda bölümü olmuş.

--- spoiler ---

steve herkesle tek tek vedalaştığında insan ister istemez duygulanıyor. sanki sizinle de bir bakıma vedalaşıyordu orada. en son uçakta catherine'nin gelmesine çok sevindim. en azından steve yalnız kalmamış oldu.

--- spoiler ---

bir 10 sezon daha olsa izletirdi kendini dizi. keşke devam etseydi. finalde bazı karakterlerin de görünmesi gerekiyordu bence. kamekona, grace, jerry, max ve daha aklıma gelmeyen birkaç kişi. normalde iki bölüm uzunluğunda bir final planlanıyordu. tek bölüme indirdikleri için kısmak zorunda kaldılar sanırım bazı şeyleri. gene de izleyip bitirmek güzel bir deneyim oldu. aloha.
  • heroes göndermesi çok güzeldi, eski güzel günleri hatırlattı.
hesabın var mı? giriş yap