• daha önce konuk olduğu evlerden birinde sunulan çatal bıçakların birbiriyle uyumlu olmamasını eleştiren, kendi evinde ağırladığı misafirlerden birinin onun da çatal bıçaklarının uyumlu olmadığını söylemesi üzerine evinde ne kadar çatal bıçak varsa kutusuyla getirip, ''uyumlu olanları seç.'' diyerek yarışmaya sürrealist bir bakış açısı getiren yemekteyiz yarışmacısı. *
  • güneş gözlükleri, taranmış saçları, pala bıyıkları, pilavın içine koyduğu bir paket margarini ve terkos suyuyla yemekteyiz programının en çok özlenen yarışmacısıdır. bayram programını izliyorum, kapı çalıyor, konuklar teker teker geliyor. tamam diyorum şimdi hasan amca güneş gözlükleriyle içeri giriş yapacak. ama yok. böyle bir bayram özel programına nasıl dahil edilmez anlamak mümkün değil.

hele o son gece sahra teyze'nin pastası için yaptığı yorumu unutmak asla mümkün değil;
    - ben bu pastayı öyle büyük markalarda yedim ki, şu an pastanenin adını vermem mümkün değil. isim versem şaşırsınız.

sahra teyze, hasan amca'ya kitap hediye eder. hasan amca hediyeyi almayınca sahra teyze kitaptan bir cümle okur;
    - büyük görünmeye çalışma, kendini küçültürsün.

hasan amca cevabı yapıştırır;
    - ben onu biliyorum. onu bana babam söyledi. rahat ol sen.
  • hasan amca markette 3 kutu süt'ü alışveriş arabasına atar..
    dış ses:o kadar sütle napacaksınız hasan bey?
    hasan amca:sütlaç yapacam,sonra ben sabahları süt içerim,bana da kalsın !

hasan amca eve gelip aldıklarını boşaltırken bi bomba daha patlatır..
    -hey yavrum sen kimle yarışıyorsun?

hasan amca sütlaç yapmaya başlar ve duygulanır..
    -keşke yapmasaydım annem çok güzel yapardı,niye yaptım ki?nerden seçtim ki bu menüyü??
    hasan amcanın gözleri dolmuştur..

hasan amca markette bi pendikliyle karşılaşır..
    pendikli:ilçemize başkan adayı neden olmadınız?sizi başkan olarak görmek isteriz..
    hasan amca:başvuracaktım partiden değil ama bağımsız sonra baktım sandık patlayacak vazgeçtim..

hasan amca zeynep'in menüsü inceler..
    -yemek yedik sıra geldi tatlıya sanki doydukta.profiterol.ya bırakın bunu ya ben evde izlerken bakıyorum profiterol yapmışlar midem kalkıyor,sıkıldık artık bunu görmekten,ayıptır ya.insan baklava yapar,şöbiyet yapar,tatlı yapar yani ne bileyim baklava yapar,başka?hmm baklava yapar bi de tatlı yapar işte tatlı yapar şöbiyet yapar bi de baklava,baklavaya benzeyen başka tatlılardan yapar.evet bakın gözlüklerimi takıyorum ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • tek kelime ile harika bi tv malzemesidir. bu adamı görünce andy warhol'a hak veresim geeliyor. sanırım o haftaya kadar aldıkları reytingden memnun olmayan yapımcılar hasan abi'yi piyasaya sürdüler ve patladı. kendisi benim zihnime faforim olarak kayıtlanmıştır. o pos bıyığın altından "faforim kazandı! faforimi birinci yaptım!" demez mi orda kopuyor insan. hele de verilen 450 ytl ile aldığı malzemeler arasında su bardağı takımları ve bilumum yemek malzemesi olmayan şeylerle de programa 10 milyar için değil tamtakır olan mutfağı 1-2 hafta doldurmak için katıldığını belli etmiştir. ama yine de o benim faforim.
  • 'beni herkes sever.çoluk çocuk erkek kız karı.' diyerek akşam akşam beni koparmış über şahsiyet.
  • yarışma alışverişi sırasında market görevlisine:
    " ver ver ordan bir kasa domates, evde bulunsun. "

sen beni güldürdün ya çok yaşa hasan bey!
  • sütlaçta çığır açan, steril beziyle son derece hijyenik insan. bezle bi kıçını silmediği kaldı.aynı bezle yerleri, tabakları, tezgahı sildi. oturduğum yerden tiksindim yuh ya
  • klasını gösteren büyük insan. hasan abi her zaman olduğu gibi 10 puan vererek yine yarışmanın kaderini belirledi. 3'er puan veren diğer yarışmacılara resmen kapak yapmıştır. bence zeynep gerçekten haketmişti birinciliği. emek hırsızları şunu unutmayın : hasan abi ezilenin başarıyı hakedenin her zaman yanındadır!

(bkz: nutuk tarzında yazı yazmak)
  • bugün de, "pirinç salatası diye bir şey olamaz. pirinç dedin mi o pilav olur. yapacaksan çoban salatası yap. çoban salatasını biz amerika'ya zorla kabul ettirdik." demesiyle dakika bir gol bir yardı.
  • yemekteyiz programı formatı gereği üzerine düşenin hakkını vermiş insan,
    "- insan düşmanına 1 puan vermez, hepinize yazıklar olsun"
    "- yüce türk adaletine güveniyorum" dedi ya, daha da ben ne diyeyim kendisine.
hesabın var mı? giriş yap